piotr5a4

Jaki ciągnik zamiast C360?

Polecane posty

piotr5a4    4

Witam. Mam zamiar kupić ciągniczek zamiast ursusa c360. CO byście radzili? max. mogę wydać 45000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

napisz ile masz hektarów jaką ziemie, czy masz hodowle czy ciągnik będzie pracował z turem ile ma miec koni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Po tym co napisałeś mogę polecić każdy inny ciągnik poza c 330 czy t25 :), a tak poważnie to napisz w czym sobie nie radziła c 360 i co oczekujesz od ciągnika do jakich maszyn prac itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

I czy czi wystarczała moc czy nie, czy ma być to jedyny ciągnik do wszystkiego czy pomocniczy itd. Napisz wszystkie szczegółowe informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr5a4    4

a więc tak mam większy traktor 85 koni z turem. mały byłby do opryskiwacza siania i itp. myślałem nad 3 cylindrami ale sam już nie wiem.mam 36 hektarów. chcę zmienić bo już mnie ten traktor dobija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

z pewnością 8245 jak to by był głowny ciągnik w gospodarstwie

a jak nie to zetora 7211 mam go i super się sprawuje tylko troche doi z baku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopol92    1

musisz się dobrze zastanowić, porównując zetora 5211/3320 i ursusa 3512 musimy najpierw powiedziećo spalaniu, zetor pali ok 1/3 więcej przy bardzo zbliżonej mocy i 3 cylindrach, w zetorze masz dużą kabinę, jest ona wygłuszona, śmiło mozna radyjka słuchać. w ursusie to różnie bo kabiny komfortowe nie we wszystkich były. Wydaje mi się ze zetor lepiej poradzi sobie w polu.

 

osobiście za tą kwotę kupiłbym ursusa 4512 albo zetora 7211 i drugi mały traktor, zetora zapniesz sobie do jakiegoś rozsiewacza, a gdzy trzeba nawet do kultywatora czy innej maszyny a mały np do oprysków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Weź pod uwagę MF 690 i 675 :) Naprawdę fajne ciągniki i bardzo oszczędne. Pełno ich na allegro :)


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Ja bym wybierał pomiędzy reno, MF i landini skoro masz 60'tke i Cię dobija to po co kupować następnego ursusa czy zetora masz dużo kasy na wydanie więc kupuj coś z wyższej półki i nie bój się o części bo zawsze tym straszą a jak kupisz to zobaczysz że jest zupełnie inaczej... nie mam nic zachodniego ale dużo osób pytałem a zresztą na forum tyle osób o tym pisze że części to nie problem więc bierz coś nie zajechanego zachodniego aby komfort był dobry bo to chyba najważniejsze bo jakby 60 miała komfort jak MF to napewno byś nie zamieniał a zdrowie jest najważniejsze i ten MF landini czy renia będą chodzić pare latek zanim będziesz musiał kupować części no omijając filtry :) tyle z mojej strony

 

http://allegro.pl/item868915119_sprzedam_massey_ferguson_3060_1_wlasciciel.html a może taki MF'ik

pomysł @kobra89. Nie musi być koniecznie ten ale ma 4x4 i jest zwinny a tur jest Ci potrzebny ?


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pioter21    0

A może lepiej wydać troche więcej,jakiś kredyt czy coś bo 36 ha to troche jest, bierz napęd 4x4, bo moze wiecej dać by chodził dłużej niż mniej a za chwile szukać coś innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83
mały byłby do opryskiwacza siania i itp

Napisał ,że będzie ciągnikiem pomocniczy i będzie robił w lekkich pracach ,a co niektórzy lepiej wiedzą co on chce i twardo próbują coś wcisną 4x4. Pomyślcie zanim coś napiszecie. Do takich prac to poleciłbym ursusa 3512. Cichy, dobrze wykonany, oszczędny i mało awaryjny. Jako pomocniczy idealny , ja mam mf'a 255 który u mnie jako 1 jedyny obrabia 16 ha i jestem zadowolony . U Ciebie będzie on odpoczywać. Kup jakiegoś bez kabiny , wymień jeśli coś trzeba, kup nową kabinę i będziesz się cieszyć super ciągniczkiem. Jeżeli będziesz o niego dbać to on odwdzięczy Ci się bezawaryjnością :)

Tura zawsze możesz dokupić , są do wyboru 1,2,3 sekcyjne . Spokojnie się wyrobisz z kasą :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr5a4    4

mi potrzebny mały traktor mocą podobny do szeććdziesiątki.Mój case 85koni jest do cięższych prac. a ursus 4512 to gabarytowo spory traktor.

 

tur nie wchodzi w grę bo mam przy Case iw zupełności mi wystarczy

 

A ten mały mf 255 jak się sprawuje? Jak u niego ze spalaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paatrykk    0

ja ci polecam Massey Ferguson 3060 sąsiad takiego kupił 4 lata temu i jeszcze nawet do niego palca tylko wsiada i jeździ, bardzo mało pali jak na moc (przed nim też miał c360)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Źle zrozumiałem twój poprzedni post i myślałem ,że chcesz turem, nie wiem dlaczego :) :)

Za tą kasę to mój faworyt będzię z młodych roczników.

Np http://www.otomoto.p...show&id=B160832

Jakby lepiej poszukać to coś lepszego by się znalazło :)

MF bardzo dobrze się sprawuje, most, skrzynia i inne nie ruszane od nowości , jedynie silnik po 20 latach otrzymał zasłużoną kapitalkę silnika. Zwolnice nie wyją, biegi się nie blokują., hamulce od nowości tylko raz podciągane (bardzo dobre), bardzo zwrotny, szybki wsteczny to kilka jego plusów choć można by jeszcze wymieniać :)

Złego słowa na niego nie powiem u mnie on chyba ma zapewnione dożywocie, ciągnik bardzo dobry tylko cena wysoka :)

 

Edit , tutaj młodszy tylko kabina taka sobie http://www.allegro.p...30_polecam.html


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr5a4    4

ja ci polecam Massey Ferguson 3060 sąsiad takiego kupił 4 lata temu i jeszcze nawet do niego palca tylko wsiada i jeździ, bardzo mało pali jak na moc (przed nim też miał c360)

-kolego a po co mi taki sam traktor który ma prawie tyle samo koni?

 

Taki mf nie za lekki do pilmeta 600 litrów :)

 

Taki mf nie za lekki do pilmeta 600 litrów :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

A ja bym wybrał na twoim miejscu zetora 5211 !!!

Moc ta sama co Ursus

Komfort nieporównywalnie lepszy niż w ursusie

Więcej zrobi w polu niż ursus ( chodzi mi np o uciąg )

Zetor może więcej spalić ale różnica będzie niewielka jeżeli będzie

 

A za 45 tys to można pięknego zetorka kupić

 

Po całym dniu pracy zetorem nie wysiądziesz jak połamany w przypadku ursusa ;/

 

Więc naprawdę polecam ci tą maszynę jest godna uwagi , a decyzję jaka podejmiesz to juz zależy tylko i wyłącznie od ciebie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djvtec    0

ja popieram kolege @samczyk1991 :) 3512 to swietny pomocnik, prawdziwy "krol bron" :) tak na serio to świena maszyna do wszyskiego, jeszcze sezon temu razem z C-360 obrabiał 30 ha :) teraz jest pomocnikiem, ten sprzet mozna chwalic za zwrotnosc, trwalosc, niskie spalanie i dobry uciag :) mam dla ciebie tylko jedna rade - staraj sie kupic w miare mlody egzemplaz z komfort kabina, bo w mojej sandardowce (rocznik 98') przez pierwsze 2h jest spoko, ale potem zaczyna sie czlowiek meczyc..... pzdr :)


Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

To tylko błędna teoria !! Błędny mit

Jeden głupi walna że zetory to smoki !!

Każdy traktor pali w przypadku co do wykonanej pracy , ale mogę się założyć ze zetor 5211 nie spali ci więcej jak twój case . Zetor spali może więcej jak 360 ale i zrobi więcej a różnica nie będzie zbyt duża !!!

 

 

Jeżeli już tak wybrzydzasz w stosunku co do zetora ze dużo pali to kup ciapka lub t25 i będzie po sprawie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paatrykk    0

ja ci polecam Massey Ferguson 3060 sąsiad takiego kupił 4 lata temu i jeszcze nawet do niego palca tylko wsiada i jeździ, bardzo mało pali jak na moc (przed nim też miał c360)

-kolego a po co mi taki sam traktor który ma prawie tyle samo koni?

 

Taki mf nie za lekki do pilmeta 600 litrów :)

 

Taki mf nie za lekki do pilmeta 600 litrów :) ?

80 km to prawie tyle samo co w c360

a pilmeta 600l to bez probemu on ma coś ok 5 ton a podobny opryskiwacz zawieszany też 600 l to wuj c360 targał (worek piachu na mache i jazda)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj