Zaloguj się, aby obserwować  
pep14

zetor 8145 i większe spalanie

Polecane posty

pep14    29

Słyszałem że zetory wyżej wymienione, a także inne dużo palą w porównaniu do ursusów. Czy jest to prawda ? szukam ciągnika o mocy 80-85 km w cenie do 35000 a zachodnich trochę się boję ze względu na cene części. Dlatego chciałbym wiedzieć jak z tym spalaniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Muszę zdementować te plotki. To nieprawda, bo posiadam ww model i mam porównanie z ursusem 1224 i spali on od niego tak z 3l/h mniej, a zrobi podobną robotę, tylko jest bardziej obciążony. Obecnie jest na sprzedaż, ale to nie ze względu na zużycie paliwa, tylko zakup nowego ciągnika. Ten model zetora jest jednym z ostatnich słynących z nieprawdopodobnej wytrzymałości i bezawaryjności, nie to co proxima/forterra.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

To ile Ci palił w orce na ha ?? Jakie masz ziemie ?? Za ile chcesz go pchnąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ursus mniej pali sam piszesz "pali 3l/h mniej". Zetor pali więcej przez swoją pompę... (nie pamiętam jaka). Może teraźniejsze zetory palą tyle co dzisiejszy ursus. Może potwierdzić to mój sąsiad z naprzeciwka miał ursusa i teraz ma zetor identyczna moc a zetor i tak więcej pali (oczywiście to all używane i swoje lata miało). Zetor to shit ursus the best!


Masz problem lub pytanie? Pisz na pw pomogę :)
Ursus 4514 + StalTech 3*35 + agrofactory 2,8 m + wywrotka D83 10t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Sorki. Pomyliłem się. Chciałem napisać, że zetor spali w gruberze takim samym - 3m zrywalnym w tych samych warunkach, z taką samą wydajnością 3l/h mniej - 11l/h 8145 z wydajnością 2ha/h, a 1224 14l/h. Orać nim nie orałem, ale siałem agregatem upr-siewnym 3m na hydropaku z amazone d7 standard i spalił w min 7-8l/h. Ziemie mam różne, przeważnie 5,6klasa. Zetor zawsze był, jest i będzie lepszy od ursusa im prędzej ktoś to zrozumie, tym lepiej i nie warto ulegać szerzonej na tym forum idiotycznej ideologii, że zetor 8145 więcej pali od ursusa 914, bo to bzdura. Wystarczy spojrzeć na tabliczkę znamionową, która udowadnia, że w odu modelach jest ta sama pompa motopal. Z resztą ma i ursusa i zetora i śmiało mogę powiedzieć, że zetor ma lepszego kopa i tyle. W turze spalił mi 4-5l/h pracy, a więc nie wiele.Chcę go sprzedać za 35tys zł.

 

EDIT:@ursus4514pro: gdybyś tak troszeczkę pomyślał, to zrozumiałbyś, że w tej samej robocie bardziej obciążony jest 8145 niż 1224. Najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem, a potem się wymądrzaj. Kolejny maniak ursusa, któremu komunistyczne poglądy nt wyższości ursusa nad zetorem zrobiły wodę z mózgu. Ciekawy jestem, czy kiedykolwiek się rozwiniesz z tą twoją pożal się boże ideologią. Usłyszał coś od sąsiada(a raczej wymyślił) i już pie... farmazony. Właśnie,że odwrotnie ursus shit, a zetor the best.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

35 KM różnicy i masz taką samą wydajność i w mniejszym ciagniku mniejsze spalanie?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Być może jest tak dlatego, że zetor ma inne nastawy pompy wtryskowej niż ursus i koła tylne w ursusie mają rozmiar 18.4/r38, a w zetorze 18.4/r34. Wbrew pozorom to ma wpływ na uciąg, bo porównywałem ze znajomym, który ma 1224 na r34. Poza tym 1224 ma o 2gary więcej niż 8145. Ten zetor jest jakiś nieprawdopodobnie mocny. Przed 1224 miałem 904 i on nie miał takiej mocy, jaką ma 8145(był bardziej mułowaty niż 8145). Z resztą kumpla 10145 też ma takie życie, a znajomego 1014 nie ma aż takiego życia w sobie mimo, że ma blokadę 4x4.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

W sumie to myślałem cały czas i jakimś case. Tak 845xl lub wyżej ale boję sie trochę częsci do nich a szczególnie ceny. Macie z tym jakies doświadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Z tego, co wiem części do case są bardzo drogie. Potrzeba dosyć dużo szczęścia przy zakupie, bo ciągnik, o którym jest mowa powyżej może być absolutnie bezawaryjny, a może być totalnym złomem. To ma już swoje lata i niektóre części do niego potrafią kosztować 10x tyle, co do ursusa czy zetora. Przy czym tak podstawowe rzeczy jak filtry, oleje itp są cholernie drogie. Aha i jeszcze 1 ciągnik ten nie ma rewersu. Myślę, że jak zastąpić czymś ursusa czy zetora, to tylko czymś, co ma rewers, półbiegi itp. Radzę się dobrze zastanowić, bo zakup tego case może być albo bardzo udany, albo bardzo nieudany i kosztować bardzo dużo, bo case to jedna z najdroższych marek pod względem kosztów utrzymania, kto wie czy nawet nie wyżej jak john deere czy fendt.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapek1991    0

5 zetor8145 i ursut nicym sie nie rużnią prucz naklejek na masce i drzwi sie w drógą ston otwieraja osobiście mam zetora 8145 a znajomy ma ursusa c385 nie różni się niczym zobacz sobie co w ursusie pisze na silniku (zetor) a na tylnym moście (ursus) nie ma żadnejróżnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj