Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
yacenty

Czy 5-7 tys mth to duzy przebieg dla John Deere z serii 6020?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
Dawid777    0

Zgadłeś, ja nie mam górnego zaczepu, ale po co mi jak na nim raz w roku przyczepe ciągam i to jeszcze nie dużą, więc pneumatyka też mi nie jest za bardzo potrzebna (jakby była to by była) jak coś napompowac to jest jeszcze c330 :) Nie będe łożył 10tys na takie drobnostki, wole sprzęt jakiś kupic albo zostawic na (niedajboże) naprawy :)

yacenty    557

na ostro szukam ciągnika od tygodnia, obejrzałem już około 20 używanych ciągników o mocy od 110 do 150km, około 20 mam jeszcze do obejrzenia - takich wybrańców z allegro i innych serwisów ogłoszeniowych. teraz praktycznie co dziennie bede coś ogladał ale już z serwisem - albo autoryzowanym na zasadzie usługi przeglądu technicznego przed zakupem, albo z sasiadem który pracuje w dużej firmie rolniczej, tak więc mam nadzieje ze coś się znajdzie, cały czas tez nie padł wybór czy nówka czy używka

Wiadomość z agroFakt.pl

robertbara    57

Zawsze powtarzam sam przebieg to nie wszystko, bo czy ciągnik z 5 tys. przebiegu może wyglądać gorzej od tego z 7 tys. No może!!

Kolejna sprawa to kto tym jeździł i najważniejsza, czyli czy oleje i filtry były wymieniane na czas.

@yacenty Ciebie interesuje 6 cyl i 120 KM czyli 18 KM z 1 litra, takie silniki 6,8 l w nowych JD mają po 240 KM czyli zero wyżyłowania.

Zrobimy jazdę próbną, mam wyczucie jak to ma chodzić i sprawdzimy co się da, najgorszy jest moment kiedy ciągnik jest dokładnie umyty i nie widać ewentualnych przecieków, przy tym przebiegu silnik musi być suchutki!!

Dobrze byłoby również wykasować wszystkie kody, zapalić ciągnik, włączać po kolej wszystkie funkcje i sprawdzić potem znowu czy jakiegoś kodu nie wywalił.

szczewko    31

Transport jak sie dobrze poszuka to okolo 3500-4000pln( jest niby kryzys wiec firmy transportowe ida na ustepstwa).Ceny pomiedzy DE a GB roznia sie czasami nawet 25% wiec opłaca sie jechac. Swojego czasu jezdzilem po komisach angielskich i moge powiedziec ze o dobry zadbany ciagnik nie jest trudno,choc angole za bardzo nie dbaja o maszyny.

yacenty    557

stoi 20km ode mnie, jeździłem nim już, na dniach jade do gościa z serwisem i zobaczymy co wtedy się okaze

yacenty    557

nie wiem, decyzji ostatecznej jeszcze nie ma, będzie na koniec miesiąca. zetorem wyszło mi srednio 250mth na rok (1000mth w 4 lata)

krycha094    7

to nówka raczej mało opłacalna jest jeśli tyle godzin zrobi(chyba że PROW) :) ale śa tacy co nówkę kupią i po 50 mtg zrobią taki ciągnik na pewno się szybko zapłaci :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jacek z obstawą jeździsz konkretną to bubla nie kupisz. :)

Dawid777    0

Też robię 250mth rocznie może w tym roku 300mth, tylko że ja na niecałych 20ha i pomaga jeszcze c330 w opryskach nawozach i też jestem zdania ze nówki sie nie opłaca :)

yacenty    557

każda para oczu więcej rzeczy znajdzie, szczególnie ze na ten traktor chce troszkę grosza wydać - tu nie chodzi o starego ciapka za 12-15 tylko o inny kaliber

krycha094    7

najgorzej jak rolnik sam się wybiera i kupuje to mało wypatrzy :) musi być te jedno zimne oko co najmniej :)

yacenty    557

jak to powiedział nasz kolega czasem warto zabrać babe - bo one sa dociekliwe i pytają czasem o takie pierdołki ze głowa boli - a to moze pokazać ze cos jest nie tak

bialy1989    2

Lepiej skorzystaj z PROW i weź nówkę. jeździsz i wdychasz zapach spalonej farby...uwielbiam to :) ale tak poważnie to w razie używki nie bierz wersji SE :)

look19    29

A w jakich serwisach jeszcze oprócz allegro, agriaffaires, traktorpool można najłatwiej znaleźć?

Ja mam 7820 i ma już prawie 4.5 tys robie nim 800mtg rocznie. Jak narazie nie było z nim żadnego problemu przez prawie 6lat. ani jednej usterki, Oleje orginał, zawsze na czas, smarowany,wymiana filtrów, dobre paliwo to jest klucz do sukcesu maszyny

atomik    145

Lepiej skorzystaj z PROW i weź nówkę. jeździsz i wdychasz zapach spalonej farby...uwielbiam to :) ale tak poważnie to w razie używki nie bierz wersji SE :)

bo co, bo się nasłuchałeś że to wadliwa seria tak ? te bajki to sobie możesz między wiersze wsadzić

adamjd6100    3

Witam z kąt wiesz że chodziło mu o awaryjność ? Z tego co ja się orientuje wersje SE są trochę okrojone i może chodziło o to aby lepiej kupił ciągnik w lepszej wersji ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować