Skocz do zawartości
zamiar

pytanie co do szerokosci rzedu slomy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zamiar    0

U mojej babci koles ze wsi kupil 2 albo 3 Class Lexion symbolu nieznam ale wiem ze sa nowe, i prowadzi tymi kombajnami normalnie uslugi ( bierze tyle samo za h co np. z bazy ) ale duzo osob boi sie czy niebedzie problemu z prasowaniem slomy po tym kombajnie. I wlasnie chce o to zapytac czy zbierajac slome np Simpa Z-279 (zwijajaca) lub Simpa Z-224 (kostkujaca) niebiedzie zostawala sloma na bokach ??

Hubert8245    23

Po rolce Z-279 nie zostanie słoma na bank chyba że będzie dobre, gęste zboże. Z kostkującą może być problem bo ma wąski podbieracz ale można gwiazdę od zgrabiarki założyć po prawej stronie przy podbieraczu i też nie powinno być problemu, bo wrzuci się wolny bieg i będzie szło :)

Wiadomość z agroFakt.pl

FINN    988

ja prasuje zwijajaca Farma II po E516 B i on ma szerszy rząd słomy niż bizon.. i choć prasa ma 2m podbieracz to to co jest przygniecione kołami to nie zawsze podbiera, ale tylko wtedy gdy słoma jest krótka... a nie podbiera bo zawsze jak prasuje słome to mam podbieracz podniesiny tak aby palce gagłebiały sie na jakieś 10 cm w sciernisko... no i jueszcze od 2006 nic nie robiłem w podbieraczu, kółka sa nie powginane a palce w komplecie...

tomi382    97

z-279 zostawi słomę bo z symbolu wynika że jest mały podbieracz, jeśli błędnie sugeruję się modelem i masz szer. podbieracz to nie ma czego się bać :)

aadams7    0

przy tej klasie kombajnów prasa mowinna byc wyposażana w podbieracz 2m. zapewni to dokładny zbiór słomy, bez żadnego kombinowania

przemek7652    1

jakbys potrzebowal presy mlody to moja ma 180 podbierasz i zbiera dokladnie po takich kombajnach a 130 zl za godzine biore :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się