Gość Profil usunięty

Hodowla świń na dworze przez cały rok

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy ktoś z was hoduje lub hodował świnie na dworze przez cały rok. Jeśli ta to proszę o opinie takiego chowu, bo rozważam taki pomysł. Piszcie o zaletach i wadach tej hodowli. Fajnie też gdyby były to rzadkie rasy takie jak Essex, Saddleback itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Mój znajomy chował świnie na dworze, ale tylko w okresie od wiosny do jesieni. Przebywały pod wiatą.

Wątpię jednak czy dobrze znosiłyby duże mrozy.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widziałem w programie dokumentalnym jak koleś hoduje świnie na dworze cały rok nawet przy mrozach -25 stopni C, mieszkają one w blaszanych budach i proszą się, kopulują i nic im nie przeszkadza, ale chciałbym mieć więcej informacji by też tak zrobić. Maciory przebywają z knurem jak dziki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Z tego co ja zauważyłem to świnkom średnio się to podobało, najgorzej było jak padał deszcz bo było mokro i błoto zrobiło się ładne, znowu jak słonko grzało ale tak dobrze to też nie za bardzo, no i na dworze pojawiła się większa agresja mało brakowało a jedna sztuka była by zagryziona na śmierć przez świnie, moim zdaniem cały rok na dworze to zły pomysł, chociaż kiedyś oglądałem taki program ze świnie cały czas na dworze stały w takich budkach w Niemczech bodajże to było.

Jack95- To chyba to samo oglądaliśmy;p


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Ale musiały by to być świnię od małego w ten sposób hodowane bo ogólnie świnia lubi ciepło wiec przydałyby się jakieś "budki" dla macior i młodych i ogólnie dla schronienia w mrozy czy deszcz ale z drugiej strony kiedyś sobie radziły. Myślę ze dałoby rade ale co na to prawo i wymogi np jakbyś chciał brać jakiś program na maszyny czy budowę czegoś itd.


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firek    2

Swinie chowane na świeżym powietrzu są zdrowsze nie chorują tak często jak w chlewniach ale są też wady, przecież przy ujemnej temperaturze zużycie paszy na kg przyrostu jest tak duże że produkcja staje się nieopłacalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

Pan Górecki hoduje świnie na dworze, może udzieli jakiejś informacji, porad. Podaje link na jego stronę http://www.zobaczgospodarstwo.pl/

 

Ikula ten link jest nieaktywny, czy posiadasz może inne namiary?

 

A czy ktoś orientuje się, kto sprzedaje świnki rasy złotnickiej pstrej? Chciałbym sobie kupić jesienią kilka sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Kurde, rozmawia sie jak utrzymac odpowiednia temp. w chlewni a ty tu piep!@#$%e o hodowli na dworzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj