Skocz do zawartości
Gość Profil usunięty

Hodowla świń na dworze przez cały rok

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy ktoś z was hoduje lub hodował świnie na dworze przez cały rok. Jeśli ta to proszę o opinie takiego chowu, bo rozważam taki pomysł. Piszcie o zaletach i wadach tej hodowli. Fajnie też gdyby były to rzadkie rasy takie jak Essex, Saddleback itd.

Karolcia    36

Mój znajomy chował świnie na dworze, ale tylko w okresie od wiosny do jesieni. Przebywały pod wiatą.

Wątpię jednak czy dobrze znosiłyby duże mrozy.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widziałem w programie dokumentalnym jak koleś hoduje świnie na dworze cały rok nawet przy mrozach -25 stopni C, mieszkają one w blaszanych budach i proszą się, kopulują i nic im nie przeszkadza, ale chciałbym mieć więcej informacji by też tak zrobić. Maciory przebywają z knurem jak dziki.

Wiadomość z agroFakt.pl

darek16    3

Z tego co ja zauważyłem to świnkom średnio się to podobało, najgorzej było jak padał deszcz bo było mokro i błoto zrobiło się ładne, znowu jak słonko grzało ale tak dobrze to też nie za bardzo, no i na dworze pojawiła się większa agresja mało brakowało a jedna sztuka była by zagryziona na śmierć przez świnie, moim zdaniem cały rok na dworze to zły pomysł, chociaż kiedyś oglądałem taki program ze świnie cały czas na dworze stały w takich budkach w Niemczech bodajże to było.

Jack95- To chyba to samo oglądaliśmy;p

mtz_820    0

Ale musiały by to być świnię od małego w ten sposób hodowane bo ogólnie świnia lubi ciepło wiec przydałyby się jakieś "budki" dla macior i młodych i ogólnie dla schronienia w mrozy czy deszcz ale z drugiej strony kiedyś sobie radziły. Myślę ze dałoby rade ale co na to prawo i wymogi np jakbyś chciał brać jakiś program na maszyny czy budowę czegoś itd.

Firek    2

Swinie chowane na świeżym powietrzu są zdrowsze nie chorują tak często jak w chlewniach ale są też wady, przecież przy ujemnej temperaturze zużycie paszy na kg przyrostu jest tak duże że produkcja staje się nieopłacalna.

feliks135    2

Pan Górecki hoduje świnie na dworze, może udzieli jakiejś informacji, porad. Podaje link na jego stronę http://www.zobaczgospodarstwo.pl/

Ikula ten link jest nieaktywny, czy posiadasz może inne namiary?

A czy ktoś orientuje się, kto sprzedaje świnki rasy złotnickiej pstrej? Chciałbym sobie kupić jesienią kilka sztuk

M4t3usz    30

Kurde, rozmawia sie jak utrzymac odpowiednia temp. w chlewni a ty tu piep!@#$%e o hodowli na dworzu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kopokop
      Witam mam taki pytanie jak myślicie przez ile czasu w Polsce  będzie jeszcze pomór świń.Proszę o  komentarze i wiele odpowiedzi.Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
    • Przez jan2130
      Witam pomuszcie co mam zrobic juz niemam sił az strach wejsc do szopy cholery obgryzaja sobie uszy i to tylko jeden skojec jest ich tam 50 juz prubowałem wszystkiego pryskałem je takim sprejem zapachowym zucałem i plastkowe butelki sypałem proszek na uspokojenie do pasz i nic :angry:
    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Przez keeway
      Witam kupie male prosieta w rozsądnej cenie woj maloposkie

• Przez karolcia06063
      Witam.Mam problem, kupiłam knura hodowlanego,ale nie "sprawuje się".Hodowca nie zamierza go wymienić,co mogę zrobić.Czy ktoś coś wie,albo miał taki problem.