Zetor53400

Gorczyca

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Gorczyca
Taurus83    888
53 minuty temu, warchest napisał:

ja tak sieje co drugi lejek jak rzepak , ja to sieje zawsze kawałek żeby mieć pozniej na poplony i troche po sąsiedzku sprzedam nadmiar , ale ja to słabo widze koniczyne z gorczycą , u nas co sieją koniczyne to tylko z jeczmieniem i sie sprawdza to najlepiej 

 

A czym pryskają  jęczmień na chwasty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

oni to koniczyne jak mają zakontraktowana to im prowadzi to ktos i mowi wszystko co i jakie kupic , wiec niewiem czym pryskaja ale w punkcie z opryskami powinni ci powiedziec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

WOJTUNIO    73
Przed chwilą, Adam86 napisał:

Gorczyca na wierzchu siana 9.03

Długo kielkowala. Ale nie było za ciepło. Za to może w korzeń lepiej poszla. ja swoja posiałem w sobote u mniw gorczyca po gorczycy zobaczymy co to bedzie niby tylko 1.07 ha. Ale to taka ziemia ze tam nic nie chce rosnac dam jej 100 saletry jak wzejdzie a potem robaki ze 2 razy i wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53

W tamtym roku po 6 dnich było widać już 80% roślin. A teraz zimno i jest jak jest ale kożeń od 5 do 8cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Czym doczyszczacie ziarno?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
7 minut temu, przemol87 napisał:

Czym doczyszczacie ziarno?

Przeważnie jest czyste jak coś to petkus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
4 godziny temu, WOJTUNIO napisał:

Długo kielkowala. Ale nie było za ciepło. Za to może w korzeń lepiej poszla. ja swoja posiałem w sobote u mniw gorczyca po gorczycy zobaczymy co to bedzie niby tylko 1.07 ha. Ale to taka ziemia ze tam nic nie chce rosnac dam jej 100 saletry jak wzejdzie a potem robaki ze 2 razy i wszystko.

a chwasty ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
3 godziny temu, warchest napisał:

a chwasty ? 

Galera droga i mało chwastow bije. Jednoliscienne jak duzo bedzie to oprysk sie da. Gorczyca jak wystartuje to wszystko zagłuszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ja tam pryskam gorczyce od chwastów , a na komose biała jaki oprysk dać na gorczyce ? 

a i kiedy trzeba posiac saletrą gorczyce ? bo pod korzen poszła polifoska petroplon ok 200 kg ha bo taką miałem , a teraz azot na wierzch pojdzie tylko kiedy trzeba dac i 250 kg saetry czy 300 rzucic na nia ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
1 godzinę temu, warchest napisał:

ja tam pryskam gorczyce od chwastów , a na komose biała jaki oprysk dać na gorczyce ? 

a i kiedy trzeba posiac saletrą gorczyce ? bo pod korzen poszła polifoska petroplon ok 200 kg ha bo taką miałem , a teraz azot na wierzch pojdzie tylko kiedy trzeba dac i 250 kg saetry czy 300 rzucic na nia ? 

Mozna bylo dac 100 saletry przed siewem ja dam jak powschodzi i bedzie widac ścieżki. Za dużo to nie dobrze bo wyrosnie na 2 metry na plon to się nie przełoży i dodatkowo bedzie problem z pryskaniem. Ja npk nie dawalem dam jakas odzywke fosfor potas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

http://www.gorczyca.com.pl/artykul/27,uprawa-gorczycy.html w tym artykule pisze dawki azotu  po zbozach  :

  • od  80 do 120 kg na ha (po zbożach),                                                                                                                                                                                           a wiec jakbym dał 300 kg saletry to i tak nie dam górnej dawki azotu , a chce osiagnac dobry plon z gorczycy bo inaczej po co ja siac to bd nieoplacalne 
  • a ty WOJTUNIO to kontraktujesz ta gorczyce czy gdzie sprzedajesz ? i który rok juz siejesz gorczyce na ziarno ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
5 godzin temu, warchest napisał:

http://www.gorczyca.com.pl/artykul/27,uprawa-gorczycy.html w tym artykule pisze dawki azotu  po zbozach  :

  • od  80 do 120 kg na ha (po zbożach),                                                                                                                                                                                           a wiec jakbym dał 300 kg saletry to i tak nie dam górnej dawki azotu , a chce osiagnac dobry plon z gorczycy bo inaczej po co ja siac to bd nieoplacalne 
  • a ty WOJTUNIO to kontraktujesz ta gorczyce czy gdzie sprzedajesz ? i który rok juz siejesz gorczyce na ziarno ? 

Po ludziach sprzedaje. W zeszlym roku z hektara ziemi kl v piach mialem 600 kg. Sprzedane po 3 zł. Na tej działce nic innego nie urosnie oprocz gorczycy i lubinu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
12 godzin temu, warchest napisał:

ja tam pryskam gorczyce od chwastów , a na komose biała jaki oprysk dać na gorczyce ? 

a i kiedy trzeba posiac saletrą gorczyce ? bo pod korzen poszła polifoska petroplon ok 200 kg ha bo taką miałem , a teraz azot na wierzch pojdzie tylko kiedy trzeba dac i 250 kg saetry czy 300 rzucic na nia ? 

Ja na chwasty jadę Nawigator 0,25+ Metazanex 1l. Azot podany po siewie 250l Rsm 28 + jeszcze mocznik pójdzie dolistnie

Edytowano przez Adam86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
5 godzin temu, WOJTUNIO napisał:

Po ludziach sprzedaje. W zeszlym roku z hektara ziemi kl v piach mialem 600 kg. Sprzedane po 3 zł. Na tej działce nic innego nie urosnie oprocz gorczycy i lubinu.

to zaden zysk prawie , na 5 klasie mozesz zasiac pszenzyto plon napewno lepszy bys mial , żyto hybrydowe ,a nawet rzepak jak poel by bylo w dobrej kulturze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
10 godzin temu, warchest napisał:

to zaden zysk prawie , na 5 klasie mozesz zasiac pszenzyto plon napewno lepszy bys mial , żyto hybrydowe ,a nawet rzepak jak poel by bylo w dobrej kulturze 

Zeszły rok u nas to porazka wszystko wyschło groch oddal 2 tony pszenica max 3. A znam swoja działkę na tym piachu pszenzyto nie poradzi se rzepak smiechu warte żyto hybrydowe za duży wkład w material siewmy w stosunku do ryzyka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u nas na 5 rzepak był i pszenzyto sobie tez lux radzi tylko ziemia nawieziona lux a po sasiedzku sasiad co ma to tylko zyto i owies i ziemniaki bo nic innego mu nie urosnie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
7 minut temu, warchest napisał:

u nas na 5 rzepak był i pszenzyto sobie tez lux radzi tylko ziemia nawieziona lux a po sasiedzku sasiad co ma to tylko zyto i owies i ziemniaki bo nic innego mu nie urosnie,

Tam jest taki piach ze miedzy palcami ucieka. Wapnowane jest na bieżąco npk tez troche sie daje w tym roku nie dalem bo nie starczyło czasu. Azot tez pole dostaje tak wiec ueazam ze jest w dobrej kulturze tylko suche lata sprawiają ze uprawy bardziej wymagajace se nie radzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Panowie warto zainwestowac w siarke siejac gorczyce, ja daje 300kg poli 6 i 250kg saletrosanu  do tego ochrona grzybowa i na szkodniki. Plon na 4/5klasie 1,8-3t/ha w zaleznosci od ilosci opadow. Wazne jest tez skracanie gorczycy 0,5l/ha mepiku. Na chwasty nie pryskam a sieje kazdym lejkiem ok. 8kg/ha kwalifikatu z centrali.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
16 minut temu, Ziel napisał:

Panowie warto zainwestowac w siarke siejac gorczyce, ja daje 300kg poli 6 i 250kg saletrosanu  do tego ochrona grzybowa i na szkodniki. Plon na 4/5klasie 1,8-3t/ha w zaleznosci od ilosci opadow. Wazne jest tez skracanie gorczycy 0,5l/ha mepiku. Na chwasty nie pryskam a sieje kazdym lejkiem ok. 8kg/ha kwalifikatu z centrali.

o kurcze to ostro jedziesz z gorczycą ale te 3 tony to jakos ciezko mi uwierzyc na tej ziemi , a od grzyba co dajesz i w jakiej fazie ? i skracanie kiedy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Na gorczyce mam cene 3,20 netto w kontrakcie, 

skracanie jak gorczyca wydluza pęd,

fungicyd porter i pryskam razem ze skracaniem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
2 godziny temu, Ziel napisał:

Na gorczyce mam cene 3,20 netto w kontrakcie, 

skracanie jak gorczyca wydluza pęd,

fungicyd porter i pryskam razem ze skracaniem. 

 

to ładna cena to gdzie masz zakontraktowane jesli mozna spytac ? bo ja to sieje kawalek gorczycy i pozniej mam dla sb i sprzedaje pozniej na poplony 

w tym roku tragiczna susza i oddala 1 tone tylko , to ja nwm jak ci 3 tony oddala gorczyca jak rozmawialem z ludzmi co od x lat sieja gorczyce na ziarno i max plon osiagniety gorczycyc to 2,5 tony z ha i to musi byc rok odpowiedni bo w tym roku max im plonowała  tez około 1 tony z ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

ja wczoraj zasiałem ok 1,2ha, w następnym tygodniu dalej ok 1 ha, bo mokro jest i boję się że szybko wejdzie a straszą przymrozkami

w tym roku trafiły się kiepskie kawałki bo V i VI klasy ziemi, tak wyszło ze zmianowania, za rok będzie mocny kawałek więc spróbuję wersję intensywną,

w okolicy mam sporo pszczół to zawsze lepszy efekt

kolego Ziel czym skracasz, sam fungi na tebukonazolu nie wystarczy ?

na robala czym pryskacie u mnie co roku słodyszek i grzantacz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186
Dnia 29.03.2019 o 10:12, Ziel napisał:

Panowie warto zainwestowac w siarke siejac gorczyce, ja daje 300kg poli 6 i 250kg saletrosanu  do tego ochrona grzybowa i na szkodniki. Plon na 4/5klasie 1,8-3t/ha w zaleznosci od ilosci opadow. Wazne jest tez skracanie gorczycy 0,5l/ha mepiku. Na chwasty nie pryskam a sieje kazdym lejkiem ok. 8kg/ha kwalifikatu z centrali.

Odmiana?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
    • Przez sezam
      Witam ktoś z was uprawia len bo mam zamiar zasiać na wiosnę 2 ha sprzety do tego mam wiecie może jak wygląda przywracarka do lnu
    • Przez grzesiek0530
      Witam jakie macie doświadczenie w tej uprawie, oprysk kiedy od ,czego itp. Ile siejecie na ha?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj