Zetor53400

Gorczyca

Polecane posty

przemol87    187

Wy wszyscy na kontraktację?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

mozna wiedziec w jakiej cenie masz zakontraktowana ? i pytanie jak kontraktujesz to naisona od nich bierzesz ? i pozniej sąjakies potrącenia za cos ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

przemol87    187
17 godzin temu, warchest napisał:

mozna wiedziec w jakiej cenie masz zakontraktowana ? i pytanie jak kontraktujesz to naisona od nich bierzesz ? i pozniej sąjakies potrącenia za cos ? 

Patrząc po odmianie to kontraktujemy do tej samej firmy. W minionym sezonie cena wynosiła 3zl brutto pierwszy gatunek,2.2netto drugi gatunek. Po wyczyszczeniu przez odbiorcę 80%wyszlo w pierwszym gatunku


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

odmiane to siałem taką , ale ja nigdy nie kontraktowałem tylko tak sprzedawałem na worki , a w tym roku nie sieje wogole 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
Dnia 30.03.2021 o 17:15, warchest napisał:

mozna wiedziec w jakiej cenie masz zakontraktowana ? i pytanie jak kontraktujesz to naisona od nich bierzesz ? i pozniej sąjakies potrącenia za cos ? 

cene jeszcze mam do dogadania, sieje tylko 1ha na probe jak mi to wyjdzie. Biore od firmy nasiona i pozniej jest czyszczenie. Odpad dla mnie jak chce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
4 minuty temu, MatiRol92 napisał:

kotlina kłodzka, firma lokalna. działa tylko w obrębie kotliny

Jokś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Przeciez oni działają w wielu miejscach w Polsce. U nas jest jeden z "oddziałow". Firma nazywa się GRANUM 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

no widzisz ciekawych rzeczy sie moge dowiedzieć od Ciebie. Nie wiedziałem nie interesowałem sie aż tak firmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Czyli nie masz jeszcze umowy ani nie znasz ceny


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Umowę podpisujesz w trakcie sezonu. Ostatnimi laty na gębe zapewniają cenę minimalną, po tym jak na przykład gryka była po 1000 zl i ludzie przestali siać lub tymotka po 4.50 bo nasprowadzali z Kanady. Teraz zasada jest taka. Cena minimalną tyle i tyle, a jeżeli rynkowa będzie wyższa to zapłacą więcej. I na chwilę obecną to działa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

W tym roku chyba 2,8. Dokładnie nie wiem bo juz nie sieje po tym jak z 16 ha zebrałem 2 tony 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
12 godzin temu, Taurus83 napisał:

W tym roku chyba 2,8. Dokładnie nie wiem bo juz nie sieje po tym jak z 16 ha zebrałem 2 tony 

ile lat uprawiałeś gorczyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187
Dnia 8.04.2021 o 08:34, Taurus83 napisał:

Umowę podpisujesz w trakcie sezonu. Ostatnimi laty na gębe zapewniają cenę minimalną, po tym jak na przykład gryka była po 1000 zl i ludzie przestali siać lub tymotka po 4.50 bo nasprowadzali z Kanady. Teraz zasada jest taka. Cena minimalną tyle i tyle, a jeżeli rynkowa będzie wyższa to zapłacą więcej. I na chwilę obecną to działa. 

Kontraktowales do Granum?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
5 godzin temu, MatiRol92 napisał:

ile lat uprawiałeś gorczyce?

2

Przemol od 7 lat coś dla nich sieje. Walą troche w h... z terminami płatności ale jeszcze z nimi współpracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Ja sieje dla nich tylko gorczyce


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

czy oznaką zimna na gorczycy jest żółta obwódka? bo takie coś mi sie pojawia na niektorych roślinach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
    • Przez sezam
      Witam ktoś z was uprawia len bo mam zamiar zasiać na wiosnę 2 ha sprzety do tego mam wiecie może jak wygląda przywracarka do lnu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj