Zetor53400

Gorczyca

Polecane posty

Ziel    115
1 godzinę temu, Taurus83 napisał:

Czym pryskałeś na robala i kiedy ?

Na robala bylo 3 razy pryskane, ostatnio miesiąc temu. Widocznie musiał nalecieć i się namnożyć. Będę pryskał mospilanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

No ale pytanie czym ? U mnie po dwóch tygodniach od oprysku pojawił się chowacz. Ale bardzo mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

derek71    2

Pierwszy raz sieję gorczycę . Nasiona kupowane  2 razy  na znanym portalu .Połowa jest ok zawiązane strąki , ale połowa to tragedia . Siane w odstępie 3 dni więc to nie ma znaczenia . Czy aby na pewno to jest gorczyca ?

Nie robiłem oprysku może coś pozjadało kwiaty i brak strąków ?

gorczyca.jpg.cb8ece639f11c5c1f89ad799299efba7.jpg

Edytowano przez derek71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

To chyba nie jest gorczyca. Gorczyca ma krótkie strąki po średnio 6 ziaren. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan07    1

Proszę o info gdzie kupujecie nasiona gorczycy. U mnie w centrali 4,5 zł  za kg. W sieci można kupić 70 zł za 25 kg. Czy siejecie ją rozsiewaczem do nawozów typu lejek ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Jaką dawkę dajecie na desykacje?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
1 godzinę temu, przemol87 napisał:

Jaką dawkę dajecie na desykacje?

A co sama nie dojdzie czy ziela zielonego dużo? Moja ładnie już brzęczy w strąkach i po trochę zaczyna pękać będę kosil na dniach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Nie bo miejscami wyległa i ścieżki kwitną


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro_bamber    7
Dnia 31.07.2020 o 15:29, przemol87 napisał:

Nie bo miejscami wyległa i ścieżki kwitną

może lepiej użyć jeszcze dikwatu jeśli uda się go dostać albo środka do desykacji ziemniaka. Polecisz glifosatem a później ludzie będą psioczyć na rolników, że glifosat w ziarnie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Dostała dikwat bo gorczyca dla centrali nasiennej


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Jak plony w tym roku?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro_bamber    7
Dnia 8.08.2020 o 09:11, przemol87 napisał:

Jak plony w tym roku?

U mnie w tym roku około 1,4 tony z hektara, ładne ziarno, grube i jest dosyć ciężka. Jestem zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Doradzi ktoś w uprawie gorczycy ? Chce posiać hektar dla zmianowania bo ciągle na tym polu pszenica ale i chce coś wykosić żeby potem odsprzedać na poplony . Kiedy ją posiać żeby wyszła równo z rzepakiem ? Da się tak ogarnąć żniwa bo później każdy stoły pościąga i będe miał problem z ogarnieciem kombajnu. Ziemia glina ph raczej bidne . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
Przed chwilą, aezakmi666 napisał:

Doradzi ktoś w uprawie gorczycy ? Chce posiać hektar dla zmianowania bo ciągle na tym polu pszenica ale i chce coś wykosić żeby potem odsprzedać na poplony . Kiedy ją posiać żeby wyszła równo z rzepakiem ? Da się tak ogarnąć żniwa bo później każdy stoły pościąga i będe miał problem z ogarnieciem kombajnu. Ziemia glina ph raczej bidne . 

Na glinie będzie ciężko o równe wschody i stół aż tak nie potrzebny do 1 ha. A z ph masz jeszcze czas na wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

A jaką odmiane polecacie? Chodzi raczej na poplony. A jak z kontraktami z centralami nasiennymi ? Opłaca się to czy lepiej na worki ludziom sprzedac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
59 minut temu, aezakmi666 napisał:

A jaką odmiane polecacie? Chodzi raczej na poplony. A jak z kontraktami z centralami nasiennymi ? Opłaca się to czy lepiej na worki ludziom sprzedac?

Na worki lepiej wyjdzie? Chyba że po Siejesz z 5 ha to wtedy może być problem na worki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Że stopnia Elitarnego ok4ha


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Jaki stopień?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
    • Przez sezam
      Witam ktoś z was uprawia len bo mam zamiar zasiać na wiosnę 2 ha sprzety do tego mam wiecie może jak wygląda przywracarka do lnu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj