Zetor53400

Gorczyca

Polecane posty

pszycha1    8

bardzo ładna gorczyca na zdjęciach

u mnie siana pod koniec marca południe Mazowsza, ta która wzeszła wcześno zaczynie kwitnąć w następnym tygodniu, a gdzie było sucho dopiero wychodzi będzie mozaika niesamowita (ale ryzykowałem na 5,6 klasie i teraz mam za swoje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
2 godziny temu, pszycha1 napisał:

bardzo ładna gorczyca na zdjęciach

u mnie siana pod koniec marca południe Mazowsza, ta która wzeszła wcześno zaczynie kwitnąć w następnym tygodniu, a gdzie było sucho dopiero wychodzi będzie mozaika niesamowita (ale ryzykowałem na 5,6 klasie i teraz mam za swoje)

U mnie to samo. Mam kawalek z zielonym pakiem i jest slodyszek a reszta to daleko do pąka. I nie chce mi sie wjezdzac w ten kawalek opryskiwaczem i se wymyśliłem nie wiem czy dobrze ze na tym kawałki ze slodyszkiem rozrzuce tabletek pare do gazowania zboza. Da to cos znaczy zalatwi to sprawe slodyszka. Teraz jest juz wilgoci full to moze ta mniejsza ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

WOJTUNIO    73
1 godzinę temu, Adam86 napisał:

Tabletki się nie sprawdzą.

A czemu? Moze choc troche zwalczy. Mysle ze teraz po deszczu za tydzien bedzie ta mniejsza juz w fazie paka wtedy dam dursbana. A szkoda zeby ta ladniejsza objadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53

Gaz z tabletek jest cięższy od powietrza więc pójdzie w ziemię, poza tym oprysk nie jest jakiś bardzo drogi a zanim ta mniejsza będzie w fazie paka to ta większą zacznie prawie kwitnąć to dursbanem tylko pszczoły podusisz a zrobisz jak zechcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
5 godzin temu, Adam86 napisał:

Gaz z tabletek jest cięższy od powietrza więc pójdzie w ziemię, poza tym oprysk nie jest jakiś bardzo drogi a zanim ta mniejsza będzie w fazie paka to ta większą zacznie prawie kwitnąć to dursbanem tylko pszczoły podusisz a zrobisz jak zechcesz.

Co będzie dopiero w piatek bede w domu wtedy bede działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
Napisano (edytowany)

IMG_20190525_194517.jpgMa ok. 1metra

Edytowano przez Adam86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Moja ma 30cm, pojawily sie pąki.

Wieczorem jade na slodyszka + drugie skracanie + mikro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
5 godzin temu, Ziel napisał:

Moja ma 30cm, pojawily sie pąki.

Wieczorem jade na slodyszka + drugie skracanie + mikro.

Jak ma 30 cm to po co skracac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

ja też tak miałem odpuściłem skracanie i od fazy zwartego pąka poszła do góry już ponad 50 cm i rośnie. Powyżej 1,5m to przed żniwami może ją wyłożyć.

Tylko u siebie nie liczę na duży plon bo nie równo powschodziła i mocno zróżnicowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
3 godziny temu, pszycha1 napisał:

ja też tak miałem odpuściłem skracanie i od fazy zwartego pąka poszła do góry już ponad 50 cm i rośnie. Powyżej 1,5m to przed żniwami może ją wyłożyć.

Tylko u siebie nie liczę na duży plon bo nie równo powschodziła i mocno zróżnicowana.

Moja też jedna płatek opada a druga 15 cm wysokosci. Moja tez straznie nie rowno wschodzila miejscami wogole nie wzeszla o tyle. śmiesznie ze tam gdzie lepsza ziemia tam nie ma nic tylko ziele a i teraz sasiad pryskal po miedzy slonecznik i gorczyca bieleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

witam u mnie gorczyca teraz kwitnie tzn czesc pakow jeszcze zamknietych jest i czy pryskac ja jeszcze od słodyszka itd ? bo słodyszek jest czy teraz tez jej szkodzi ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
21 godzin temu, pszycha1 napisał:

ja też tak miałem odpuściłem skracanie i od fazy zwartego pąka poszła do góry już ponad 50 cm i rośnie. Powyżej 1,5m to przed żniwami może ją wyłożyć.

Tylko u siebie nie liczę na duży plon bo nie równo powschodziła i mocno zróżnicowana.

Jak jest obsada to nie położy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Gorczyca zaczyna kwitnąć.  Na dniach otworzy pierwsze pąki. Można ją prysnąć na chwasty jeszcze ?

20190603_105936-1512x2016.jpg

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
6 godzin temu, Taurus83 napisał:

Gorczyca zaczyna kwitnąć.  Na dniach otworzy pierwsze pąki. Można ją prysnąć na chwasty jeszcze ?

20190603_105936-1512x2016.jpg

Jej chyba chwasty juz nie takie grozne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Tej nie ale na innym polu jest sporo chwastów. Pryskałem tylko na jednoliscienne bo mam koniczynę wsianą. A że gorczyca jest na kontrakt to nie chce mieć problemów i jestem w stanie poświęcić tą koniczynę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
1 godzinę temu, pszycha1 napisał:

czym pryskacie grzantacza jak gorczyca kwitnie, lub przekwita

Najbezpieczniej Proteusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Maryna skoszona , po wyczyszczeniu 1.1 t z ha


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 19.07.2019 o 14:09, przemol87 napisał:

Maryna skoszona , po wyczyszczeniu 1.1 t z ha

u nas tez skoszona gorczyca ale szczerze powiem ze to słaby plon u nas tez 1 tone z ha oddalo a roboty z tym sporo wiec t oslabo oplacalne pszenzyto by zasiał i mniej roboty a zyski te same bo u nas gorczyca była dawane wysokei naklady , co trzeba zrobic by gorczyca sypała tak z 2 tony z ha bo tylko tak pierwszy rok mielismy ze oddalo po 2 tny z ha a teraz tylko po tonie czyli lipa zyski 

tyle ze u nas cielismyu gorczyce bo juz sie osypywala troche ale gdzieniegdzie byly jeszcze zielone strąki czy to w tym przyczyna była ale tych zieloncyh strąków to strasznie mało czy w czym innym przyczyna slabego plonu ?bo od wszystkich robaczkow pryskana i to nawet kilkakrotnie i od chwastów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Problemem jest brak wody


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

kiedy planujecie siac gorczyce ? bo ten rok jest inny niz poprzednie zimy nie było wiec wiosna juz jakby zaczyna sie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Jak będą warunki. Jutro śnieg ma padać. Najwcześniej jakoś początek kwietnia. Przynajmniej tak mi się wydaje na chwilę obecną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
    • Przez sezam
      Witam ktoś z was uprawia len bo mam zamiar zasiać na wiosnę 2 ha sprzety do tego mam wiecie może jak wygląda przywracarka do lnu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj