Zaloguj się, aby obserwować  
ciagnikfan

Szybkość i wydajność orki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ciagnikfan    3

Napiszcie jaka jest u was wydajność orki na godzinę. Pytam ponieważ zdziwił mnie fakt że kawałek wielkości 1,17ha orałem 4 godziny. Używam pługa 3 skibowego obrotowego jeżdżę na 2 biegu dość szybko. Jest to pierwszy sezon w którym używam ten pług i dlatego pytam.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1
chyba w konia bo ciągnikiem to chyba nie. to co ty za pola masz, a moze pług recznie obracasz i dlatego tak długo

 

Chyba malo miales kontaktu z plugiem obrotowym Balzak /......

Musisz sie przyzwyczaic jezeli krotkie pole i obrotowy plug a ciagnik bez rewersu orka potrwa dluzej niz zagonowym...

kosztem dluzszego czasu pracy masz rowniejsze pole :blink: Zagona wpuszczasz i jechana podnosisz jazda na druga bruzda i tak samo, a obrota musisz podniesc obrocic zawrocic o 180 stopni i dopiero wtedy - to trwa dluzej...zwlaszcza gdy jest ciasno na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

hmm i nas na godzinę to jak dobrze jest ze tak powiem prawie z górki :blink: to ponad 2 ha ;] a jak z górki to komputer pokazuje 3 :] ale w praktyce wychodzi pod dwa może ciut więcej


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

zetor6340 tak tylko pługa obrotowego sie nie kupuje na 5 ha w tym pola malutkie. bo fakt ze na małym kawałku bedzie duzo trudniej. wiec autor tego tematu nie okreslił warunków w jakim pracował tan pług. więc jakim prawem stwierdzasz moją nie wiedze.

 

Ps. pracuje z pługiem obrotowym 4 skibowym z azurowymi odkładniami firmy Rabe Werk

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

a wydajność jaka wychodzi?? poza tym jak sie ma już wprawę to sie pług obraca w trakcie nawracania i płynnie idzie nawet bez rewersu


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Hektar na godzine to norma moze troche więcej wszystko zalezy od kawałka, jak na[prawde juz beznadzejny kawałek to do 1,5 godziny na hektar. chyba normalne ze obrót wykonuje sie podczas nawrotu. a rewers nawet typowy mechaniczny zdaje egzamin w tej robocie.

 

pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

no widzialem gościa dla którego nie normalne było Robić obrót podczas nawrotu :] studencina biedny


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1
zetor6340 tak tylko pługa obrotowego sie nie kupuje na 5 ha w tym pola malutkie. bo fakt ze na małym kawałku bedzie duzo trudniej. wiec autor tego tematu nie okreslił warunków w jakim pracował tan pług. więc jakim prawem stwierdzasz moją nie wiedze.

 

Ps. pracuje z pługiem obrotowym 4 skibowym z azurowymi odkładniami firmy Rabe Werk

 

Pozdrawiam Balzak

 

Dlaczego??! heh bo stawiasz glupie tezy o tym ze go [autor tematu] obraca recznie lub, cos tam z koniem [naucz sie odpowiadac pelnymi zdaniami], miast pytac wlasnie o szczegoly pola, warunkow i rodzaju pluga oraz ciagnika. [coz za polemizacja.....]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

He he ja tez jestem studencino, i zaznaczam ze nie wszyscy sa tak mało kapliwy jak wyzej wymieniony przypadek.

 

Pozdrawiam Balzak

 

to był tylko zart więc sie nie sadz, i najpierw zacznij od siebie sie poprawiać. głupi sytuacyjny i takich jest duzo na AF wiec wszystkie inne skomentuj po koleji

 

 

Ps. przepraszam za dwa posty pod rząd ale problemy natury technicznej. jeszcze raz sorki


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1
to był tylko zart więc sie nie sadz, i najpierw zacznij od siebie sie poprawiać. głupi sytuacyjny i takich jest duzo na AF wiec wszystkie inne skomentuj po koleji

Ps. przepraszam za dwa posty pod rząd ale problemy natury technicznej. jeszcze raz sorki

 

A jednak pełne zdania to zbyt duzy wymog....''najpierw zacznij od siebie sie poprawiac''??...no no ..zaczne. tylko nie rozumiem skoro to jest wg ciebie POWAZNE forum o rolnictwie skad takie niepowazne wypowiedzi????. Lubisz jak ktos sie z ciebie nabija czy poprostu okazuje brak szacunku, badz sprowadza do margnesu?? Ja nie, cenie tolerancje i poszanowanie godnosci innych i mimo iz nie pełnie na AF zadnej funkcji bede tego pilnowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Poszukaj w innych tematach takie samo zachowanie innych uzytkowników ale ok usune to dla twojej satysfakcji i teraz kazde takie zachowanie innych uzytkowników zgłosze do ciebie to ich do porządku przywrócisz.

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1

Ale ty mi łaski tym nie robisz....twoja sprawa czy usuniesz czy nie [nie ja sie za to bede wstydzil] . Pragne tylko by zawisci i przesmiewczego stylu pisania tu nie bylo...Bardzo prosze wysylaj ich do mnie bede bardzo rad ze przyczynilem sie do tego by AF bylo lepsze. Swoja droga chyba kazdy z nas winien pilnowac sie i przeczytac posta nim go wysle....Taka pointa tej sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ok zadnej łaski ci nie robie i pisząc ten post nie wiedziałem ze tak urazi ciebie bo nie to miałem na mysli. tez mi chodzi o ład i porządek na AF. to fakt moze i głupi napisałem ale juz po temacie. Nauczka na mnie i mam nadzieje ze i dla innych.

Obiecuje nie powtórzyc tego błędu.

 

A tak na marginesie dużo widze nie poprawnych wypowiedzi ale czasem przymykam na to oko ale widze ze trzeba niektórych użytkowaników uświadamiać ze zle robia. tylko wtedy jezeli zaczniemu zwracac komus uwage odchodzimy od danego tematu. więc kazdy powinnien przed wysłaniem sie zastanowic co wysyła i po co to wysyła.


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Co do pola to pole jest równe (rzadkość u mnie). Pole było dzień przed oraniem kultywatorowane po orce zimowej. Pług obracam podczas nawrotu. Pole jest krótkie i nie ma miejsca na nawracanie i trzeba cofać często. Ciągnik mam bez rewersu niestety.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

1ha/ 50 minut z ustawianiem i poprzeczkami 1224 i 5 skibowy zagonowy grudziądz xl.Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

ja pronarem 82SA i plug unia grudziadz tur 3+1 55-70min na polu sredniej dlugosci w pronarze mam w licznik predkosci to jede 7-8km/h :)

 

no i przyznam ze robota jest zrobiona naprawde fest i pronar dostaje galancie po garach :(


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

1ha to oram gdzieś 5 godzin pługem 2 skibowym :(


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
1ha to oram gdzieś 5 godzin pługem 2 skibowym :(

pozazdroscic -moj ojciec jeszcze za czasow c-360 robil 3 godz hektar no ale bruzda do kolan :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

heh a ja byłem zdziwiony, gdy po 5 godzinach wróciłem i zostawiłem odwrócone 4 ha. Ojciec myślał że sie coś popsuło :( pamiętam to jak dziś:

 

- synu coś się stało ?

- nie, zorałem :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

JD 8200 i Pługa KUHN Manager 7-skibowy 1,8 - 2,5 ha /h zależy na którym polu i czy są podczepione wały czy nie (jak są wały to nawracanie trwa ciut dłużej)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jaka jest szerokość robocza tego pługa, z jaką predkością jedziesz i jakie masz długie kawałki???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

MF 5465 + Ibis 4x48 z odkładniami xxl zrobił u mnie najwięcej 1,5ha/h


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

plug overum bv 498f szerokosc orki 170 cm , predkosc 8 km/h, wydajnosc 1ha/h . pola w kawałkach 2-3ha o długosci nie wiekszej jak 500 metrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj