kamil900830

Jaki ciągnik pomocniczy?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marekha80    1

no masz racje ale farmer dzwonił do dilera a on powiedział mu że ciągnik jest przygotowany do pracy i może jechać. (można wziąć pod uwagę to że polak nim robił) choć to doświadczony pracownik. pług był 4 skibowy obrotowy szerokości nie znam.


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

marekha80

Jedynie mamy wybór pomiędzy Zetor8441,Farmer TE ,New Holland TD5030 ,te trzy ciągniki są napisane we wniosku i pomiędzy tymi markami się zastanawiamy.Nieprzewidziane ,żę będzie Tur ;) ,narazie trwają pertraktacje.Diler co braliśmy u niego Farmera i maszyny ostatnio dzwonił ,żę ma super oferte na Ciągnik Zetor 8441 z rocznika 2009 ;)

Zetor53400

Kupując na dzień dzisiejszy kupił byś Zetora czy szukał byś innego ciągnika :P

 

Rumun96

A ile twój wujek ma mtg i ile ma lat NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

kamil900830 jest teraz super oferta z firmy Pol-Agra Nh TD5030 z klimą , pneumatyką , skrzynia 12x12 40km/h obciążniki przednie 8x40 kg ogumienie 13.6 R24 przód, 16.9 R34 tył za 95,900 tyś brutto. Wg. mnie to niepowtarzalna okazja . Z rocznika 2010 już kosztują w tym wyposażeniu 126 tyś. PLN . Bierz NH ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Wito

Masz możę jakieś namiary.Czy to cena bez targowania ;) ,bo jest bardzo przyzwoita my mamy ofertę NH od Osadkowskiego bez klimy i kilku pierdół to 124tyś, więc różnica nie duża ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

tak , jak najbardziej ;) mam tą marke od 6 lat , i nigdy mnie nie zawiodła ;) kabina cichutka , komfort pracy dobry , niewykluczone że za jakieś 2 lata , ja nie bede szukał nowego ciągnika , i na 99% bedzie to zetor :P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

ja chyba obstawiał bym zetora proxima tylko power trochę droższa ale dwa półbiegi i rewers elektrohydrauliczny, jeżeli NH to jak wcześniej pisałem wersja mechaniczna sprawowała się wyśmienicie. On miał 80 km i jego zadaniem było przelecieć całe pole ok 150ha broną mechaniczną 3metry lub sprężynówką. od świtu do nocy tylko paliwo dowozili bo gaz w podłodze i nie wystarczał zbiornik.

 

jeżeli chodzi o wniosek to raczej nie musisz się tego co masz we wniosku tylko moc. Ja u siebie mam w załączniku rzeczowo finansowym napisaną moc od 80KM do 100KM, ale ofertę przedstawiłem z zetora. Każdy powtarzał mi ze to nieważne skąd i jaki ciągnik przedstawiłem to do niczego nie zobowiązuje. pozdro


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TymonMasa    0

wtrace sie do tematu poniewaz ktos tu bledne info wciska nie wiem dokladnie kto ale napisal ze zwracane jest 22% Vatu co jest wierutan bzdura maxymalny poziom zwrotu vat to 19 % pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Możesz powiedzieć skąd wziąłeś stawkę 19 %, bo w Polsce mamy na maszyny rolnicze stawkę w wysokości 22%. Na przykład ciągnik kosztuje 100 zł netto do tego naliczmy VAT w wysokości 22% tj 22 zł i całe 22 zł możesz odzyskać. Więc ile odzyskujesz Vatu. Tylko nie licz mi od ceny brutto bo tak się nie liczy i nawet wówczas nie wyjdzie Ci 19% tylko 18,03% . no chyba że masz na myśli Niemcy to fakt tam jest 19% VAT-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

widzialem jak pracowal na placu zetor power i szczerze powiedziawszy moim zdaniem mial za duze przerwy miedzy przelaczeniem przod wstecz


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TymonMasa    0

kolego sprawdz ustwy podatkowe tedy porozmaiwamo ok. osobiscie nie przegladalem tego ale brat jest na 4 roku prawa i uczyl sie przy mnie i wyjasnil od dechy do dechy jak to jest wiec najpierw sprawdz zapisy prawne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Wito

Do Pol-Agry mam 340km (plus-minus) :( ,więć troche daleko,ale cena bardzo przystępna.Moim zdaniem mija się z celem .Policz tylko sam dojazd do nas serwisu na przegląd .Nieopłacalne dla obu stron. :(

marekha80

Wiem ,że istnieje możliwość zmienienia na PROW(Modernizacja).Ale ciągnik będzie brany na Restrukturyzacje Cukru ARR .Jesteśmy na liście numer to 4XX.Więc nic nie wiadomo.Nie jestem pewien czy będzie możliwość jakieś zmiany.Czekamy na weryfikacje wniosku. ;)

 

Co do VAT,nie jestem pewien ale wydaje mi się ,żę jest 22%.Ale nie dam sobie głowy uciąć ;) .Niech się wypowiędzą specialiści :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

pisałem na pw. to ni e bede sie powtarzal chyba ze chesz to skopioj i wklej odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

gdybym to ja miał wybierac pomocnika to postawił bym na NH z tego względu ze napewno mniej spali od zetora a awaryjnośc jest na tym samym poziomie czyli niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Też mam TD i powiem, że ze spalaniem superaszczo jak narazie, w lekkiej robocie typu wożenie belek-4-5l, orka 10-12 godzina.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Więc tak za :

Farmer TE86 125 tyś.

New Hollanda krzykneli nad 126tyś.

Zetor Proxima 116zł.

Padło na Zetora Proxime 85 :P .Wyposażenie to 400kg obciązników na przód ,90kg na tył,radio,dodatkowe światła ,zaczep polowy .I to by było tyle .Wiem że golas ale niestarczyło kasy na dodatkowe wyposażenie. :) .Jest to ciągnik z 2009r, więć z ceny zjechali. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj