kamil900830

Jaki ciągnik pomocniczy?

Polecane posty

adamj24    8

a we wniosku to czasami nie wpisuję się cen netto bo Vat nie jest kosztem kwalifikowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

adamj24

Masz racje cena netto Vat ich nie interesuje to twoja brocha czy odzyskasz czy nie .

My jesteśmy na Vacie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

;) Też właśnie wybrałem ciągnik pomocniczy i u mnie wyglądało to tak, kryteria wyboru to: do czego i jaka moc, następnie cena i wybór marki. Odpadają białorusy i ursusy oraz polskie wynalazki, składak typu farmtrac, fermer, Pol mot itd opinie o nich są mało ciekawe, częsty serwis na podwórku, z tego samego powodu odpadł zetor, który był do pewnego czasu faworytem, sąsiedzi się z nimi trochę meczą i podobne przypadki były opisane w ubiegłym roku chyba w RPT naprawy na gwarancji więc co będzie jak gwarancja się skończy. Na placu boju pozostał NH 5030, 5040, Deutz Agrofarm 410, 420, JD 5080, 5090. Znane marki, dobre opinie, itd. W przypadku NH brałem pod uwagę odpowiednik Case lecz okazał się droższy od NH. U Deutza brałem pod uwagę Same i Lamborghini, te same traktory tylko inny kolor. Po obejrzeniu tych modeli i negocjacjach cenowych ocena była następująca NH seria TD to najtańszy ciągnik ale też najmniej zaawansowany technicznie co by nie powiedzieć przestarzały, dla mnie kabina okazała się za niska jeżeli miałbym brać NH to seria T a tu cenowo skoczyłem w granice 150 tys, i ten wygląd serii TD NH odpada. :P JD to w przypadku serii M ceny wyniosły 5080 - 32 tys Euro a 5090 - 33,5 tys euro po normalnym kursie tu nie stosują promocji kursowej, a seria R jest o kilka tys Euro droższa, i mimo tego że posiadam już JD to odpadł on ze względu na cenę był najdroższy a Ja aż takim patriotom do marki nie jestem i nie będę płacił kilka tys za kolejny znaczek jelenia na podwórku a diler nie chciał wziąć na siebie tej opłaty za reklamę i promocyję :D . Ostatecznie wybór padł na Deutza Agrofarma 410, który był co prawda o 2 tys złotych droższy od same i lambo ale ten akurat miał szyberdach i myślę, że bardziej będzie trzymał cenę przy odsprzedaży :D . Inne marki nie były brane pod uwagę ze wzgledu na brak dilera w okolicy.

 

Trochę mnie kolega rozśmiesza z tymi wynalazkami polskimi. Tak się składa, że u mnie wynalazek Farmer przy trochę większym mrozie ciąga tak dobre ciągniki jak NH 5030 bo sobie poradzić bidule nie mogą, a na podwórku w żniwa przy NH 5030 2 razy w tygodniu serwis (napewno nie wpadali na herbatkę), ale oczywiście NH to nie polski wynalazek... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

zbych

To mówisz ,żę NH TD5030 w twoich okolicach takie awaryjne ,nie wiemy na co się zdecydować czy Farmer Td,Zetor 8441 czy NH TD5030.Mamy Farmera 105km i nie wiem czy iść dalej czy spróbować coś nowego.Mialiśmy w swoim Farmerze drobne awarie,jak i 2 duże (sprzęgło,wyciek)ale już wszystko zrobili i gra .Jesteśmy z niego zadowoleni ,nie wiesz może jak się spisują te z silnikiem Jd .Co do naszego silnika nie ma problemu,suchutki i wszystko elegancko chodzi.Mamy po dwóch latach prawie 600mtg ,i jak najbardziej go polecam .Mamy pług Akpil KM80 szerokość na korpus 44 *4=176cm,jak orałem po burakach i były dość trudne warunki Farmer dawał bez problemu rade choć czuł pług.Co do kupna ciągnika wypytuje wszystkich i nie mam szczególnego Faworyta.Mi się podoba NH a szczególnie spalanie i mała awaryjność rozmawiałem z userami Kaczorek,Piterr i chwalą jak najbardziej tą markę,ale Ojciec chce albo Farmera z silnikiem JD albo Zetora8441.Czekamy na podpisanie umowy z ARR i będzie wszystko jasne.Potrzebujemy ciągnika zwinnego małego ,choć mamy zamiar targać nim agregat Agro-Masz 3,60m i siewnik Polonez D550 który waży po zasypaniu ok 1300kg.Co proponujesz z tych trzech marek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

moim zdaniem wybierz najlepszy z mozliwych poszperaj po innych markach moze jakiegos jelonka z seri np 5080M w 150 tysiącach się zamkniesz

bardzo dobre ciagnik palic mało pal ą

takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

tylko że @kamil900830 ma do wydania max 130tyś i nie zaczynajmy tematu od nowa ,gdyż autor podał z jakich marek chce wybierać.A co do Farmera z silnikiem JD to jak już wczesniej pisałem to posiadamy takiego ok 3 tygodni i jak narazie jest ok odpala w mrozy i woogóle,ale za dużo powiedzieć nie mogę gdyż zimą niema takich wielkich prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

zbych

To mówisz ,żę NH TD5030 w twoich okolicach takie awaryjne ,nie wiemy na co się zdecydować czy Farmer Td,Zetor 8441 czy NH TD5030.Mamy Farmera 105km i nie wiem czy iść dalej czy spróbować coś nowego.Mialiśmy w swoim Farmerze drobne awarie,jak i 2 duże (sprzęgło,wyciek)ale już wszystko zrobili i gra .Jesteśmy z niego zadowoleni ,nie wiesz może jak się spisują te z silnikiem Jd .Co do naszego silnika nie ma problemu,suchutki i wszystko elegancko chodzi.Mamy po dwóch latach prawie 600mtg ,i jak najbardziej go polecam .Mamy pług Akpil KM80 szerokość na korpus 44 *4=176cm,jak orałem po burakach i były dość trudne warunki Farmer dawał bez problemu rade choć czuł pług.Co do kupna ciągnika wypytuje wszystkich i nie mam szczególnego Faworyta.Mi się podoba NH a szczególnie spalanie i mała awaryjność rozmawiałem z userami Kaczorek,Piterr i chwalą jak najbardziej tą markę,ale Ojciec chce albo Farmera z silnikiem JD albo Zetora8441.Czekamy na podpisanie umowy z ARR i będzie wszystko jasne.Potrzebujemy ciągnika zwinnego małego ,choć mamy zamiar targać nim agregat Agro-Masz 3,60m i siewnik Polonez D550 który waży po zasypaniu ok 1300kg.Co proponujesz z tych trzech marek ;)

 

 

Kolego - ja osobiście nie posiadam NH 5030 więc nie chciałbym się za bardzo na ten temat wypowiadać, natomiat napisałem to co widziałem - czyli to że ciągałem go bo miał problemy z odpalaniem pomimo stosowania różnych wynalazków typu samostart (dla porównania "polski wynalazek" nie miał najmniejszych problemów, w żniwa też co jakiś czas widziałem jak wita przy nim serwis. Oczywiście ja w Farmerze też miałem jakieś drobne awarie (na szczęście nic poważnego), ale wkurza mnie to jak adamj24 pisze o czymś z czym nie miał wogóle do czynienia - zero konkretnego uzasadnienia. Usterki w każdym sprzęcie się zdarzają. Oczywiście NH 5030 jest zgrabnym ciągniczkiem, a co do wyboru nie potrafię Ci wskazać faworyta z tych marek które wymieniłeś - niestety wybór należy do Ciebie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

rzeznik13

Wybór jest pomiędzy trzema markami i nic więcej ,tak jest napisane w projekcie.

W życiu nie kupisz Jaśka 5080 za 150tyś brutto ;) ,myśle że około 200tyś ,niestety jeszcze nas na Jaśka nie stać,a brać kredyt żeby szpanować przed sąsiadami to ja dziękuje. :P

farmer25

Czy promocja ładowaczy czołowych za 2000zł jest aktualna w 2010r.

zbych

Nie przejmuj się większość userów na agrofoto to cwaniaki którzy nic nie wiedzą o np.Farmerze a piszą nie wiadomo co.Kupując naszego Farmera czytałem opinie użytkowników na PPR i widać było kto jest wtajemniczony w markę ;,)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

rzeznik13

Wybór jest pomiędzy trzema markami i nic więcej ,tak jest napisane w projekcie.

W życiu nie kupisz Jaśka 5080 za 150tyś brutto ;) ,myśle że około 200tyś ,niestety jeszcze nas na Jaśka nie stać,a brać kredyt żeby szpanować przed sąsiadami to ja dziękuje. :P

farmer25

Czy promocja ładowaczy czołowych za 2000zł jest aktualna w 2010r.

zbych

Nie przejmuj się większość userów na agrofoto to cwaniaki którzy nic nie wiedzą o np.Farmerze a piszą nie wiadomo co.Kupując naszego Farmera czytałem opinie użytkowników na PPR i widać było kto jest wtajemniczony w markę ;,)

 

 

 

ale to jest seria M a nie R seria R jest duzo drozsza a seria M jest w cenach nh czy zetora bo bylem sie ostatnio pytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

Promocja na ładowacz była tylko do końca 2009r ale może jakieś zostały to sprzedają taniej,warto się dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

rzeznik13

Wybór jest pomiędzy trzema markami i nic więcej ,tak jest napisane w projekcie.

W życiu nie kupisz Jaśka 5080 za 150tyś brutto ;) ,myśle że około 200tyś ,niestety jeszcze nas na Jaśka nie stać,a brać kredyt żeby szpanować przed sąsiadami to ja dziękuje. :P

farmer25

Czy promocja ładowaczy czołowych za 2000zł jest aktualna w 2010r.

zbych

Nie przejmuj się większość userów na agrofoto to cwaniaki którzy nic nie wiedzą o np.Farmerze a piszą nie wiadomo co.Kupując naszego Farmera czytałem opinie użytkowników na PPR i widać było kto jest wtajemniczony w markę ;,)

 

W sprawie promocji ładowaczy dzwoniłem parę dni temu do Sokółki i powiedzieli mi, że promocja była tylko na 2009 r ale zostało im kilka ładowaczy na wybrane modele Farmerów w cenie 2 tys. więc jeśli jesteś zainteresowany to musisz zadzwonić i dokładnie się dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

a tak właśnie myślałem ze im zostaną,a jak my braliśmy Farmera to mówili żeby sie pośpieszyć z zamówieniem bo może zabraknąć.A co do jelonka za 106 tyś to nie wiem,ale nie wydaje mi się żeby było aż tak tanio,chociaż mówili ze będą tańsze,ale aż tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

farmer25

Dla mnie jest to jakaś ściema , przed chwilą wysłałem e-maila do dilera JD i się zapytałem ile kosztuje M5070(70km),M5080(80km) w wersji najtańszej i najdroższej.Jak odpisze mi na E-maila od razu dam znać. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Witam

Jeśli chodzi o odpalanie w mroźne dni to mój TD po 2 tygodniach nie użytkowania przy mrozie -10 i podgrzaniu świecami(około 30sekund)odpalił na szczała więc dziwię się że ten co mówi urzytkownik zbych nie dał rady ale nie mówie że nie możliwe.I pro po to nawet użytkownik bodajże Bobek Farmer jest posiadaczem NH TD i pod jego zdjęciem wstawił taki opis :...niestety Jaśko nie wyraził chęci odpalenia. Niuniuś niczym Turbodymomen zawstydził potęgę amerykańsko-niemieckiej myśli technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

rzeznik

http://www.deere.com/pl_PL/campaigns/5series/index.html

Czy to możliwe żęby ciągnik 80km 106tyś +Vat B) .Niewiarygodne może wiesz ile dokładnie kosztuje ,czy to jest jakaś śćiema. B)

 

Na dzień dzisiejszy wychodzi 130 tyś brutto. Oczywiście Compact, on jest goły, skrzynia 30km/h należy dodać obciążniki, szersze gumy, pneumatykę, wyjścia hydrauliki... Jeżeli te podstawowe rzeczy się doda, to cena się znacznie zwiększy

Mam prezentację wersji M, jak ktoś chce to mogę mu przesłać, sami zobaczycie jest tam ok 130 stron lektury B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Trochę mnie kolega rozśmiesza z tymi wynalazkami polskimi. Tak się składa, że u mnie wynalazek Farmer przy trochę większym mrozie ciąga tak dobre ciągniki jak NH 5030 bo sobie poradzić bidule nie mogą, a na podwórku w żniwa przy NH 5030 2 razy w tygodniu serwis (napewno nie wpadali na herbatkę), ale oczywiście NH to nie polski wynalazek... B)

 

A konkretnie co cię tak rozśmiesza i wkurza jak prawdę piszę o polskich wynalazkach. Są to ciągniki składane na bazie różnych podzespołów różnych producentów spasowane jako tako by wyjechały z montowni. Osobiście nie posiadam ponieważ użytkownicy otworzyli mi w porę oczy opowiadając o ich problemach różnych od drobnych po większe ale prawie każda w jakimś stopniu unieruchomiła ciągnik, nawet kamil900830 napisał że miał kilka awarii w tym dwie poważne. Jak jesteś przyzwyczajony po ursusie że w ciągniku ma prawo coś się popsuć to możesz bronić tych składaków. Wiedz jedno te maszyny nigdy nie były testowane pod obciążeniami w takiej konfiguracji testowaniem w tym zajmują sie rolnicy i często płacą za to postojami podczas prac polowych. O nowościach konstrukcyjnych spotykanych w firmowych cięgnikach nie będę pisał bo i tak nie zrozumiesz co znaczy pracować z półbiegami, EHR, skrzynią bezstopniową, rewersem elektrohydrauliczny lub np. taką błahostka jak automatyczne zaczepy rolniczy i do przyczepy jak jest to wygodne i pomaga w pracy zrozumiesz jak kiedyś będziesz miał taki ciągnik i nie będziesz chciał wracać do starego. Co do Zetora to przytoczyłem artykuł z RPT o problemach 3 rolników i podobne miał znajomy. Zetor żyje opinią z czasów PRL-u kiedy był porównywany do Ursusów i był od nich mniej awaryjny i bardziej nowoczesny niestety ale ta opinia to już historia jak porównamy zetora do ciągników zachodnich to okazuje się, że rozwój konstrukcyjny zatrzymał się naście lat temu i awarie są częstsze niż w ciągnikach zachodnich. Jeżeli to ma być ciągnik do gospodarstwa kilkunastohektarowego to prawdopodobnie takie firmy jak farmer, farmtrack, białorus są najlepszym rozwiązaniem pod względem ekonomicznym zakup drogiego ciągnika jest nieekonomiczny, jęzeli ma być to ciągnik do większego gospodarstw i będzie sporo pracował nad zakupem trzeba się mocno zastanawiać. Co do JD 5080M to mam ofertę na model Comfort z Klimą za 30500 Euro, i mimo to, że posiadam już JD jako główny koń pociągowy z którego jestem bardzo zadowolony to wybrałem Agrofarma 410, zobaczę jak sprawuje się konkurencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

@adamj24 nadal jesteś śmieszny, a na dodatek żałosny twierdząc, że i tak czegoś nie zrozumiem - nie znając mnie i nie wiedząc czym się zajmuję i z jakimi sprzętami mam do czynienia - Twój sposób myślenia i kultura pozostawia wiele do życzenia.

Poza tym wiedz, że większość obecnie produkowanych ciągników jest składana tak jak napisałeś na bazie różnych podzespołów różnych producentów. Co do awaryjności to chyba nie do końca wszystkie tematy o wszystkich markach przeczytałeś bo byś wiedział, że w każdej marce są awarie nawet te unieruchamiające ciągniki - kwestia ile naprawa danej marki kosztuje.

Jeśli chodzi o Twój przykład ursusa, że przyzwyczaiłem się, że coś się musi zepsuć to wiedz, że jeśli chodzi o C330 z 1992 r i c360 3p z 1989 r to wręcz odwrotnie bo przyzwyczaiłem się, że właśnie nic się nie psuje - kłania się powiedzenie jak się dba tak się ma.

Jeśli chodzi o awarie Farmera to na niewiele jeszcze bo dopiero ok 650 mth sprawy typu jakiś przeciek, czy pęknięty zbiorniczek od płynu do spryskiwaczy, czy pęknięta linka od sprzęgła (wymieniona na hydrauliczne czyli już bez linki) nie dyskwalifikują ciagnika - co będzie dalej czas pokaże, ale narazie nie można nic złego powiedzieć. Tak czy inaczej jak oserwuję NH 5030 to wybacz, ale wcale nie mam wrażenia, że dokonałem złego wyboru. I ostatnia rzecz - pamiętaj, że nie każdego stać na zakup i utrzymanie JD jak i nie koniecznie jest taka potrzeba na 20 h z groszami. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

No to Ja krótko mam JD około 1000 mth i zero awarii, główny koń pociagowy. Co do NH to seria TD poziomem techniki nie odstaje od Zetora i też rewelacji nie robi jest poporstu tani bo golas, To że ciągnik jest składany z różnych podzespołów to jedno, tylko koncerny typu JD, Deutz,NH itd takie ciągniki poddają testom na wytrzymałość spasowanie itd w przeciwieństwie do rodzimych montowni, których na tego typu fanaberie nie stać niech testuje rolnik frajer, jak tego nie widzisz to trudno. Teraz co do prac bezawaryjnych to Ok jak dbasz tak masz ale w wersjach prostych i przestarzałych nie uświadczysz odrobiny komfortu i wygody takiej jaką masz pracując z nowoczesnymi rozwiązaniami w ciągnikach, np klimatyzacja powinna być standardem i tyle w temacie a wiadomo, że każdy kupuje ciągnik przez pryzmat swojej kieszeni i swojego gospodarstwa, pomijam tych co kupują ciągnik na pokaz dla sąsiadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Gratuluję kolego, że trafił Ci się sprzęcik w którym nie miałeś żadnej awarii, oby tak dalej (oczywiście cena i marka sprzętu do czegoś zobowiązuje), ale chcę Ci dać świeży przykład z galerii JD - zdjęcie kolegi @dawid 6330, gdzie w John Deere 6330 Premium, 400 mth, padnięta cewka w pompie w wyniku czego pada zawór - naprawa 3 tys. szczęście, że jeszcze na gwarancji. Przepraszam, że jeszcze ciągnę tę dyskusję, ale chciałem Ci tylko dać pierwszy z brzegu przykład, że nawet Jelonkom się zdarza awaria. Oczywiście nie zrozum mnie źle - nie twierdzę, że to są złe sprzęty. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Panowie nie ma co się kłucić ,każdy chciał by mieć np.Fendta .Nie każdy może niestety sobie na to pozwolić.My szukamy ciągnika taniego w ekspleatacji jak również mało awaryjnego,pytam się użytkowników New Hollanda ,Farmera z silnikem JD (choć mamy Farmera 105km tylko ,że z silnikem MMZ),Zetora .Cena nie jest mała chcemy ją jak najlepiej wydać aby ciągnik służył wiele lat ,nie był awaryjny, prosty w obsłudze.Ciągnik musi być przestronny bo będzie uniwersalny w naszym gospodarstwie. Bedziemy nim pykać więcej Mtg niż Farmerem ponieważ wiele prać będzie wykonywać np:opryski,rozsiewanie nawozu,wapna,agregat uprawowy ,siewnik polonez ,kopanie ziemiaków i buraków.,transport itp.

Co do marki mam swojego faworyta ,ojciec również ma swojego .Czas pokarze co będzie .

Pozdrawiam B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

witam moim zdaniem najlepszy będzie NH tylko z seri t5xxx bo wersja td jest na zwolnicach a t na przekładniach planetarnych czy jakoś tak, skrzynia z rewersem i przedni most się rożni. NH pod względem spalania, zwrotności wygrywa nawet z JD-rem i fend-em, zaś pod względem awaryjności miałem do czynienia w Wielkiej Brytanii z dwoma nh jeden był prosty wszystko mechaniczne ok 80 KM z 2003roku chodził rewelacyjnie ostatnio miał 3500godz. i praktycznie bez awarii tylko z hamulcami był problem, zaś ten drugi ze skrzynią pełny automat 115KM chyba?? to porażka totalna kolega wyjechał w pole z pługiem bez docierania i po kilkunastu godź. pracy stracił moc dzwonili do serwisu a oni kazali jechać skończyło się tym ze na lawetę nie mogli go wciągnąć zablokował sie. Dali mu drugi nowy po dwóch latach z silnika niebieski dym nie mieścił się w rurze i przekładnia przełączała się no nie wiem do czego porównać szarpała, rewers bez żadnego wyhamowywania i od 2004 ma już 3-ciego, ale go stać na to.pozdrawiam


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

U mojego wujka w NH td95d po 400 mth miał robioną skrzynie , i 2 razy padły hamulce , Zaś ja swojego zetora użytkuje 6 lat (bedzie w marcu) i nie mialem żadnej usterki spowodowanej zużyciem sie materialu czy błedach fabrycznych ;) wiec ja stawiałbym na zetora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

@marekha80 Może temu ten NH (tak jak to nazwałeś) stracił moc bo był niedotarty???Kto przy zdrowych zmysłach bierze niedotarty ciągnik odrazu w pług i to na pewno nie był mały pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj