Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mati5421

NH T6080

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
T6080
mati5421    0

Siemka. Jak w temacie piście co sadzicie o tym traktorze jako główny ciągnik w gospodarce mojego taty o wielkości 150 ha. Ciągnik do pługa 5x50 Overuma. Pochodzimy z żóław i ziemie mamy dosyc lekkie klasa od 1 do 4. Do czerwca kupujemy ciagnik na PROW i zastanawiamy sie czy był by to dobry wybór. Możecie podać jakieś propozycje swoje. Pozdrawiam :rolleyes:

Wito    0

Na żuławach lekka ziemia ? :rolleyes: Na żuławach jest najcięższa i "najtłustsza" jak to mówi mój ojciec . Więc nie będzie lekko tego uprawiać , ale za to plony cud miód i orzeszki :D

mati5421    0

Akurat w mojej cześci jest lekka, troche piasku sie znajdzie nawet :rolleyes: co do plonów to masz racje cud miód i orzeszki :) , ale nia zaprzeczam że sa ciezkie ziemie mamy 20 ha gliny w tym z 2 ha czerwonej i mf 3690 190km ma co robic z tym overumem :D

Wiadomość z agroFakt.pl

yarecki12    0

Jak ciągnik 190 koni ma co robić, to bierz T7040 który ma 182 koni znamionowej mocy. Bo ten T6080 ma chyba 155 czy 160 koni znamionowo. W każdym bądź razie lepiej wziąć najmniejszy model z T7000 niż największy model z T6000. T7000 większy mocniejszy, lepiej się nadaje na główny ciągnik. A ten pług to obrotowy czy zagonowy?

mati5421    0

Też racja że lepiej brac serie t7000 ale sadze że te nowe traktory 150 km zostawiaja w tyle ciągniki z 90lat 180 km :), a mamy tylko 2 ha ziemi takiej gdzie ten mf pierdzi :rolleyes: . Napiszcie jak z tymi nowymi new hollandami jest czy sa z nimi problemy i czy duzo pala bo mamy new hollanda 8360 z 98r 135km i on ma uciak niesamowity, potrafi zostawic w tyle tego mf w talezówce 3,2 m ale zato pali jak smok :D

Pług obrotowy w galeri mam fote zestawu mf + overum

yarecki12    0

Pali jak smok może, ale robotę robi, sam mówisz że zostawia w tyle MF 190 koni, przelicz ile NH zrobi hektarów w jakim czasie i ile spali, a potem policz ile MF wciągnie, i wtedy NH może być ekonomiczniejszy. Nie patrz czy ciągnik spali 200 czy 250 litrów, ale ile zrobi. NH 8360, to dawniejsza wersja TM 130, 135, tamte stare TM i serie 8x60 udane maszyny. Jeden sąsiad ma T7030 to nie narzeka, drugi ma T6080 i też zadowolony.

johny64    0

Ja bym zrobił kompromis. Nie brał bym ani t6080 ani t7030 tylko wziął t7530/40. Ciągnik ma genialną skrzynię bezstopniową, mało pali i myślę że będzie najtańszy w zakupie. U mnie t7520 przepracował w 2 lata 2600mth bez żadnej awarii, a robi w najcięższych pracach. Uciąg również jest ogromy. Kiedyś 2 ursusy 1224 nie mogły wyciągnąć tir z nawozem, a NH go wydarł(nie bez problemu, ale wydarł).

P.S. Mój T7520 robi z pługiem KUHN MultiMaster 112 5*50 i nie ma najmniejszego problemu. Ziemie mam średnie.

mati5421    0

Też własnie myslimy o beztopniówce ale z nh t7500, case cvx i steyr cvt to najbardziej z wyglądu podoba się mi Steyr i tacie tez :D. Wiem że te trzy traktory rózniąm sie tylko kolorem. Jak by w Polsce sprzedawli Steyra to bymśmy brali wtedy cvt :rolleyes:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować