yacenty

jaki olej do skrzyni?

Polecane posty

yacenty    3883

plus 50 i hy-guard, ceny jak dostane FVAT


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielus    0

Ja polecam lać ten co lejesz do innych swoich maszyn lub zmienić w tamtych bo jak będziesz mieszał oleje to ci się mleko w skrzyni zrobi bo jak masz w każdym ciągniku inny olej to jak będziesz ciągał jedną przyczepę wszystkimi ciągnikami w gospodarstwie nie licząc sąsiadów którzy lubią pożyczać więc pomyśl nad zmienieniem oleju we wszystkich przyczepach prasach itp pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ode mnie sasiedzi nie pożyczają maszyn


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielus    0

No dobra ale w innych ciągnikach będziesz miał olej taki sam jak w tym wiem coś o tym bo mam praktyki w takim warsztacie rolniczym którzy zajmują się głównie regeneracją podnośników i najczęstszą przyczyną oddawania podnośnia na gwarancji jest mieszanie oleju i uszczelnianie silikonem lecz za silikon nie uznają gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ciapke nie moze startować do maszyn z hydraulika wiec mam tylko 1 ciagnik


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielus    0

Spojrzałem na avatar i pomyślałem że masz jakieś większe i rozwinięte gospodarstwo i masz około 3-4 ciągników pzdr. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

oczywiscie ze mam większe i rozwinięte gospodarstwo, które ma tylko 2 ciagniki jaśka i ciapeczka


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielus    0

No to oczywiste ze c330 nie będzie ciągać maszyn w których będzie pracował jasiek pzdr. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Hydrauliczny Hy Gard i silnikowy Plus 50 kosztują około 15 zł brutto/litr.

 

czyli nie tak drogo, dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Panowie co jest lepsze do skrzyni Agrol Stou 10W40 czy Fuchs Dydramot 15W30 bo cena podobna

Jezdzi ktoś na agrolu trochę dłużej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Fuchs będzie lepszy choć ja sugeruję dołożyć ok 3-4 zł. do litra i kupić jakiś lepszy olej od tych obydwu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Podepnę się pod temat biggrin.gif -dzisiaj kupiłem sobie beczułkę oleju przekładniowego,dokupiłem olej do zwolnic (Fuchs Gear LS 90) no i ciekawostka-serwis poinformował mnie że ten olej idzie teraz też do przedniego mostu (zawsze lałem przekładniowy)-wie ktoś coś na ten temat ?

No i druga sprawa-jak sprawdzałby się olej przekładniowy (Hydramot 1040 MC) w układzie hydraulicznym C-360 ?biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARQ    0

Orientuje się może ktoś z użytkowników John Deere ile oleju wchodzi do skrzyni JD 2130S??? Deeler JD powiedział mi, że wchodzi 55 l, w co nie chce mi się wierzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@jaro co do 60 to trochę może była by głośniejsza skrzynia bo niestety ten olej nie jest tak gesty jak hipol, i ma mniejsze właściwości tłumiące

 

PS w JD masz ten Hydramot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Orientuje się może ktoś z użytkowników John Deere ile oleju wchodzi do skrzyni JD 2130S??? Deeler JD powiedział mi, że wchodzi 55 l, w co nie chce mi się wierzyć...

 

Wydaje Ci się że dużo czy mało? U mnie w 100 konnym JD wchodzi 50 l także u Ciebie może być 55 l bo starszy model. Moja rada kup 60 l jak Ci zostanie będziesz miał na ewentualne dolewki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To ta skrzynia może być jeszcze głośniejsza ?biggrin.gif -co do Hydramotu to owszem-ale teraz będzie coś co się nazywa Hy-Guard w ładnej,twarzowej beczułce biggrin.gif .Pytam się bardziej o ten LS 90 czy aby na pewno będzie to pasować do przedniej osi-Hydramot 1040 pasuje do osi z LS a na tym z kolei napisane jest że do osi biggrin.gif (ale nic o LS)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARQ    0

Wydaje Ci się że dużo czy mało? U mnie w 100 konnym JD wchodzi 50 l także u Ciebie może być 55 l bo starszy model. Moja rada kup 60 l jak Ci zostanie będziesz miał na ewentualne dolewki :)

 

Wydaje mi się że dużo. Kupiłem już dokładnie 58 litrów, bo utargowałem dodatkowe 3l u sprzedawcy. Spuściłem u siebie w ciągniku stary i zeszło tylko ok. 28 l. I teraz nie wiem, czy zleciał cały olej, czy jeszcze jest jakiś "ukryty" korek spustowy (znalazłem 2). Czy był aż tak niski stan? Ale wszystko dziłało. Stan był poniżej stanu minimalnego (na odpalonym silniku). Nowego jeszcze nie wlałem, bo boję się, że stary jeszcze gdzieś został.

 

Im starszy tym wiecej wchodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Jak na odpalonym silniku? :) Tak sprawdzałeś stan? :)

 

Zdejmij tylny zaczep i obejrzyj dokładnie spód traktoru, albo zadzwoń do swojego dilera i zapytaj oni mają w komputerze instrukcję to poszukają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Jaro olej hydramot z całą pewnością możesz lać do c360, ja do swego byłego MF255 i U330 lałem olej z wymiany od fenda po 1000h. Hydraulika w ciagnikach działała poprawnie. Tylko w C330 trochę wałek się pocił, ale to chyba ze starości bo nie pamiętam jak było wcześniej. Co do oleju Fuchs TYTAN GEAR LS90 ja go leję od 2002r do osi przedniej i zwolenic przednich w Fendzie. Tak mi zalecili serwisanci na pierwszym przeglądzie i tego się trzymam.

A tu podaję aktualne ceny NETTO na oleje FUCHS z hurtowni w białymstoku

 

1) olej Tytan Cargo 1040MC FUCHS 60L - 875,40

2) olej Hydramot 10W40 MC 20L - 279,60

3) olej Tytan Gear LS90 20L - 382,60

4) olej Tytan Gear 80W90 20L - 185,24


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARQ    0

Może trochę źle się wcześniej wyraziłem. Chodziło mi o to, że zanim spuściłem olej sprawdziłem stan na miarce, na zgaszonym silniku było znacznie ponad stan, około 3 cm ponad górną kreskę, a po odpaleniu silnika spadł poniżej dolnej kreski ok. 1-1,5 cm. Nie chciałem dolewać, bo i tak olej nadawał się do wymiany, więc spuściłem i zleciało mi tylko 28 l.

Dealer z którym rozmawiałem nie bardzo wiedział jak się wymienia olej (tzn. powiedział tylko, że się spuszcza stary i wlewa nowy, ameryki nie odkrył). Ale podzwonię jeszcze po innych, w końcu jest ich kilku w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Podepnę się pod temat biggrin.gif -dzisiaj kupiłem sobie beczułkę oleju  przekładniowego,dokupiłem olej do zwolnic (Fuchs Gear LS 90) no i ciekawostka-serwis poinformował mnie że ten olej idzie teraz też do przedniego mostu (zawsze lałem przekładniowy)-wie ktoś coś na ten temat ?

No i druga sprawa-jak sprawdzałby się olej przekładniowy (Hydramot 1040 MC) w układzie hydraulicznym C-360 ?biggrin.gif

 

 

LS 90 to jednozakresowy olej mineralny zalecany głównie do stosowania w mechnizmach różnicowych o zwiekszonym tarciu, wiem że niektóre JD posiadały w przedniej osi takowy i wymagały oleju LS.

@jaro co do 60 to trochę może była by głośniejsza skrzynia bo niestety ten olej nie jest tak gesty jak hipol, i ma mniejsze właściwości tłumiące

 

PS w JD masz ten Hydramot?

 

 

Hipol 80W w tempearturze 100 st.C ma lepkość ok. 10 mm/s2, natomiast olej klasy 10W40 w tej temp. bedzie miał lepkość w granicach bodajże 12,5 - 16,3 wg normy SAE, także potocznie mówiąc będzie gęstszy niż Hipol, za to w temp. ujemnych moze zachowywać większą płynność ale to musiałbym sprawdzić bo nie pamiętam dokładnie. Jednak tak czy inaczej jest to olej wielozakresowy, także jednozakresowy generalnie nie ma do niego startu. W skrzyni C360 będzie ok., napewno lepszy niż Hipol 80W, w U-912 miałem kiedyś jakiś stuo lub utto z fergusona i miło chodziło dopuki sie nie spuścił na glebe :) Hydramot można traktowac jak "przekładniówkę" o mocno rozszerzonym zastosowaniu i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Palax-dzięki za poradę-jestem jednak pewien że w osi mam 1040 MC-no ale ewentualnie zmienię go na ten LS.

@Mirasek-niestety-konkretnie ten olej będzie jednak gorszy do C-360 biggrin.gif - z racji przepracowania-nie za ciekawie wyglądał po spuszczeniu-no ale nie ma się co dziwić-często gęsto ten ciągnik za lekko nie ma.Mechanizm różnicowy tego typu o którym pisałeś chyba posiadam-piszę "chyba" bo jak mi tam coś świta to w takim mechanizmie koła po pokręceniu obracają się chyba w tym samym kierunku ?-u mnie w odwrotnym-czyli tak jak w zwykłym.

@ARQ-jak spuszczałeś olej to miałeś wajchę zakresów w położeniu neutralnym ?-zlokalizowałeś wszelkie korki ?-dodatkowo możesz podnieść z lekka przód wtedy co nieco powinno jeszcze wypłynąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj