Zaloguj się, aby obserwować  
POLKOP

Stawiacz do beli na tylny tuz

Polecane posty

POLKOP    2

Niekiedy niemożna postawić beli w trzech i prosze o pomoc do stwożenia stawiacza bel na tylni tuz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Stawiacz bel do owijarki metal fachu kosztuje nowy 550zł, więc nie widzę sensu konstruowania czegokolwiek, bo taniej to raczej ciężko będzie coś wykombinować. Można ten dodatek zamówić u każdego dilera Metal-fachu.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

kiedyś na allegro widziałem stawiarkę do bel, gość coś takiego wymyślił i opatentował.

 

Tutaj coś podobnego jak to co było w sprzedaży na allegro.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Nie wiem, trzeb byłoby oglądnąć coś takiego na placu, popytać się dilerów o to itp. Wiem, że do mojej Sokółki na pewno pasuje, choć gdy była kupowana nie było do nich jeszcze tych stawiaczy. Być może ktoś na af już to ma. Warto byłoby przeglądnąć galerię w tym celu. Owijarkę sipmy widziałem bardzo dawno temu na żywo. Wtedy miałem słabe pojęcie o jakichkolwiek maszynach rolniczych :rolleyes: .


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

W tym temacie chodzi o stawiacz do bel owiniętych, które mają być stawiane pionowo po zejściu z owijarki. Radzę uważniej czytać temat. Co do stawiacza warto zapytać @stasio1 , bo tego co on potrafi skonstruować, to tak od razu nikt nie skonstruuje. Wystarczy prześledzić tematy w których się wypowiada i obejrzeć jego wynalazki.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Mamy coś takiego do dziobaka dorobione, wygląda to mniej więcej jak odwrócona litera T, gdzie stopka wchodzi w ramę od dziobaka, a przeczka jest zrobiona z rury o średnicy kilkunastu centymetrów. Podjeżdża się pod belę, opiera rurką o górną część belki i do tyłu w ten sposób belka się podnosi do pionu. Z racji tego, że czasem nie ma czasu na zakładanie tej przystawki, dziobiemy nieowiniętą belkę i nią stawiamy do pionu już owinięte belki tak jak przystawką. Szybko, łatwo i przyjemnie, tylko na patyki trzeba uważać.

 

Kilka belek zostawiliśmy nie postawionych do pionu w tym roku i poza spłaszczonym bokiem nie widać żadnej różnicy między belami leżącymi, a stojącymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLKOP    2

Tez coś takiego zrobiłem, ale na śliskim np glinie bela ucieka i nie postawi sie albo sie folia porwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr45    0

czy ma ktoś taki stawiacz do bel jak to wygląda w praktyce tzn z metal fach czy postawi on sam do pionu czy trzeba pomóc ręcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krodnord    0

worek typu big bag znapchanom koniczynom to najlepszy stawiacz do bel

 

??? popracuj nad czytelnością postów.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stawiacz do bel

 

Tak wygląda stawiacz do bel. Powinien pasować do każdej owijarki. Mocuje się go 1 śrubą do podstawy stołu obrotowego owijarki, bo tam sa takie 2 płaskowniki z otworami. Jak nie ma to można przyspawać. Bela powinna stawiać się bez pomocy, wszystko zależy od tego jak ustawisz zderzak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj