Wojtks

Jaki agregat+siewnik

Polecane posty

No jednak coś być musi ;). Ale nie powiem, ponieważ pszenica jak i inne zborza po moim siewniku bardzo ładnie i równo powschodziły. Na wiosnę wstawię foto.

Nie narzekam, aby tylko służył dobrze.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

oj kolego miałem poznaniaka od nowego wiele lat teraz mam d7 to inny świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

polecam obsiac jakis kawałek pola normalnym siewnikiem

uzyskasz poznaniakiem z lat 80 takie wschody? http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=93379

nie wydaje mi się, mielismy poznaniaka 30 lat tak więc wiem o czym mówie

Posiadam siewnik z rolmaszu z bezstopniowa skrzynią z lat 90 ale to chyba identyczna konstrukcja jak poznaniaka i musze powiedziec że uzyskuje nie gorsze wschody. Główną zasługę widze jednak w tym ze siewnik współpracuje z brona wirnikowa amazone KG 301 z wałem packera. Żeby uzyskać takie wschody trzba dokładnie utrzymac jednakowa głąbokośc siewu co ułatwia dobra uprawa i nikt mnie nie przekona że sam dobry siewnik załatwi sprawe. Mój sasiad użytkuje zestaw składajacy sie z tego agregu http://www.kuhn.com.pl/internet/webpl.nsf/0/A0235FEA64EE3FE1C12573DA005748F9?OpenDocument&p=13.2.5.1.3 i tego siewnika http://www.kuhn.com.pl/internet/webpl.nsf/0/50A06A6C9C899EFBC12574FF003367EC?OpenDocument&p=13.3.3.2.1 i niektóre jego pola po siewie wygladaja tak jakby ktos siał starym konnym siewnikiem. Wydawałoby się że ma sprzęt z najwyzszej półki a nie jest w stanie uzyskac tego co ja robie wiekowym poznaniakiem. Żeby nie byc gołosłownym zrobię kiedyś zdjęcia mojego agregatu i pola po wschodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co musisz zrobić w stosunku do siewu zboża, żeby zasiać taką dawkę rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

na rolkach do drobnonasiennych , denka 1 w pszenicy 2 ,zasuwki taksamo 3/4 , pr. krencona oczywiście i około 8-11 na skrzyni 2-2,8kg/ha rzepaku a w pszenicy 32-38 i to daje 115-145kg/ha pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie masz przestawiania obrotów o pół? Większość siewników przy tak niskim siewie ma niejednostajny obrót wałka i w gruncie rzeczy rzepak leci kupkami. Siejesz co drugą czy normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

Nie mam przestawiania o pół.

Tak on szarpje jak sieje ale jak spadają to się to wyrównuje.

Sieje 13,16 cm - 19/2,5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj