Skocz do zawartości
zetor6340

Ocena plonów traw

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    351

0,6 hektara trawy z koniczyną siane w zeszłym roku dało 19 120/120 i jedną 100/120.

Trawa była koszona w poniedziałek ok południa a zbierana we wtorek rano, więc masa była bardzo mokra

cycek933    15

witam. mam pytanie troche z innej beczki. jeżeli jest już taki temat to prosze o przeniesienie i przepraszam ale nie znalałem. a moje pytanie to takie . jutro jade kosić łąki na usługi ciągnikiem C-360 ile moge wziąć za godzine albo może ile wy bierzecie. w zeszłym roku wziąłem 100zł ale wiadomo że ropa do góry

Wiadomość z agroFakt.pl

rewoluszyn    10

0.55ha 8 bel zestaw:zetor 7211+ krone kr130

a sąsiad o miedzę 0.49ha 15 bel foton 82KM + sipma

JAK TO MOŻLIWE??? dodam że miał ciut słabszą trawę, koszenie przetrząsanie i zbiór odbywały się u mnie i u niego w te same dni o zbliżonych porach

POL1    28

Panowie ile trawy z koniczyną można zebrać z 1ha?Ile ton?Mam trawe gęstą już po suszeniu.

cycek933    15

Waga 200kg to jakieś kiepsko zbite te bele....

to byla taka waga na oko. ale reki do srodka wsadzic nie idzie

Kamiloo    6

Chyba że Ty siano prasowałeś bo sianokiszonka 200 kg??

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

JA mam jakieś 15-18 bel z ha, mieszanki traw z duża ilością koniczyny, już zacząłem drugi pokos, koszę trawy na wysokość butelki "Chopina" przy 50% wilgotności mam bele 450-550 kg zależnie od rodzaju mieszanki..Roluje Krone Round Pack 1250RC w sprzęgu z Valtrą 144KM.

janek82    3

0.55ha 8 bel zestaw:zetor 7211+ krone kr130

a sąsiad o miedzę 0.49ha 15 bel foton 82KM + sipma

JAK TO MOŻLIWE??? dodam że miał ciut słabszą trawę, koszenie przetrząsanie i zbiór odbywały się u mnie i u niego w te same dni o zbliżonych porach

sasiad moze robic na mniejszy zgniot niz ty to wyjdzie mu wiecej kulek bo sa luzniejsze choc moze tego nie widac golym okiem

cycek933    15

Chyba że Ty siano prasowałeś bo sianokiszonka 200 kg??

tak tak ja caly czas mowie o sianie nie o sianokiszonce

DjFeliks    0

Ja z pierwszego pokosu mam jak na razie 32 bele,strasznie malo,ale coz trzeba żyć dalej ;/

surowa1994    2

hmmm ja 2 lata temu z 2ha miałem 101 balotów ale nawozu dałem 250kg/ha i do tego obornik kurzy a nie wiem czy wiecie obornik kurzy czyni cuda heh ale w tym roku średnio ok 40belek z ha jest więc nie najgorzej baloty 120 oraz dobrze dobijane nie jak czasami inni robią flakowate dobrze zbite po prostu robię :)

kiedyś miałem 36 bel z jednego kawałka perzu w trawie pierwszy rok tak dało a teraz z tego kawałka z 10 to jest dobrze tam jest hektar po prostu w pierwszy rok perz zagłuszył trawę i na drugi rok już tylko połowa z tego była i coraz mniej

surowa1994    2

mariuszd93 dla twojej wiadomości ja nie kosze traw w lipcu bo mam mało łąk w porównaniu do ilości bydła i ja muszę napieprzać nawozy i gnój i mam później taką wydajność a kosze tak ok po 20 maja ty może kosisz w lipcu dopiero :)

Jeszcze raz pogrubisz tekst i dostajesz %

Edytowano przez milanreal1

mateuko1997    24

ja robie bele z łąki 4ha 106 bel było w tym roku jak do tej pory mam około 400bel zestaw to zetor 6245 i prasa metal-fach z562 dobijam na największym zgniocie nad i prawie nad czerwone

KARGO    81

hmmm ja 2 lata temu z 2ha miałem 101 balotów ale nawozu dałem 250kg/ha i do tego obornik kurzy a nie wiem czy wiecie obornik kurzy czyni cuda heh ale w tym roku średnio ok 40belek z ha jest więc nie najgorzej baloty 120 oraz dobrze dobijane nie jak czasami inni robią flakowate dobrze zbite po prostu robię :)

Kolego nie kompromituj sie i skcz bajki opowiadać no chyba ze flaków narobisz a nie tyle bel. Cóz za nawożenie ja tyle sypie pod pierwsze 3 pokosy chodzi o saletre a o soli potasowej nawet nie wspomne. Ja tam gnojowice stosuje nie ma tylu kur zeby cokolwiek nawieźć ;)

Edytowano przez Marcin91
ortografia

surowa1994    2

KARGO nie wiesz ja tyle miałem teraz mam po ok. 40 jak tym masz po 10 z ha to nie znaczy że każdy musi mieć i mnie nie denerwuj - flaków jakich flaków zapraszam do mnie to ci pokaże i będzie bez sporów ok?? ja biorę gnój od 16tyś kur i 30tyś indyków o co ci chodzi że nie ma tyle kur co??? może u Ciebie to nie ma.

Edytowano przez Marcin91
ortografia, nieodpowiednie słownictwo

marb80    2

Wczoraj zebrane ostanie kawałki potrawu na kiszonkę było 21 bel z 1,4ha

Jakoś trudno mi sobie wyobrazić 40 bel z 1ha to chyba wogole nie jest podgarniana trawa na wałki do prasowania.

Edytowano przez marb80

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!

Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

• Przez JEDREK
      Panowie interesuje mnie ile wołacie jak sprzedajecie siano za bala i ile na przykład bierzecie za tonę siana???? tak samo interesuje mnie cena sianokiszonki???? pomóżcie koledzy
    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez JanKropka
      Witam wszystkich..

nie wiecie czy i jak wykonać odwodnienie takiego terenu, na niebiesko gdzie jest zalane, zielone linie to gdzie ma byc uprawa, strzałkami zaznaczono wykopy..

da się to zrobić szpadlem na taką głękokość niewielką.. dwóch szpadli żeby woda spływała do rowu, czy od razu kombinować z jakąś koparką, ale czy się opłaca tym bardziej jak wszystko obecnie podmokło a zima tuż tuż..http://www.superwww.home.pl/c126/projekt/garaz.jpg

czy w zwiazku z tymi zaleniami w dwóch miejscach nie lepiej wykpać szpadlem stawek mały jeden głebszy ten na dole i mniejszy na górze i połączyć do tego rowu..

czy zwykłe rury melioracyjne na głębokość dwóch szpadli coś dadzą zwłąszcza pomiedzy tymi stawkami, studzienkami odpływowymi, czy nie załalmią się ciągnik będzie jechał?

W SKROCIE, w tej sytuacji:szpadel czy koparka..

• Przez Luke16
      Witam mam pytanie dlaczego niektóre bele mi zapleśniały(sianokiszonka)????? Są to głównie białe plamy na zewnątrz ale zdarzały się też w środku sporawo tej kiszonki odchodzi.... Czego to jest przyczyna???