zetor6340

Ocena plonów traw

Polecane posty

surowa1994    2

KARGO zapraszam do mnie na wiosnę sam się przekonasz jakie mam trawy aż czarne ja napierdzielam gnój na jesień albo wiosnę różnie do tego nawóz 200kg saletry i ok 50kg lubofoski i tak po każdym pokosie daje nawóz ja mam tylko 16ha łąk teraz a mam ponad 40szt bydła ja muszę mieć taką wydajność klasa ziemi 3/4 ludzie ja nie wiem tak było 2 lata temu a tak średnio mam po ok 40szt z ha ja prasuje prasą warfamoską i nie robię flakowatych bel....

 

@atomik ten gnój nie idzie tylko pod łąki oszalałeś chyba...ale głównie na łąki ja mam jeszcze ponad 50ha ornego przechwalać się czym???? w tym roku średnia wydajność ok 40szt z ha ja wcześniej napisałem że tak miałem 2 lata temu a 20 szt z ha to ja się śmieje że nie opłaca się wjeżdżać do mojej ciotki bo ona ma taką wydajność ja nie wiem jakie wy macie pola i wg co wy za nawóz dajecie i ile... np dodam ja np zbiorę z jednego ha ok 8t pszenżyta tak było rok temu a sąsiad za płotem 4t i tu on mi zadaje pytanie jak to robię że ja mam podwójną wydajność od niego mówię "ja od rana do wieczora razem z ojcem ryje w ziemi, a nie siedzę pod sklepem i narzekam na śwat tak jak pan" daje nawozy gnój wszystko terminowo a nie jak się będzie chciało a jego wytłumaczenie to "mi się nie opłaca" pytam jak się nie opłaca? mi się opłaca a panu nie? widocznie trza więcej siedzieć pod sklepem nic nie odpowiedział....

Edytowano przez Marcin91
Caps Lock

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

gleby mam słabe 4-6 klasa piaszczyste z przepłonami cięższej ziemi trawy przesiewam co 3 lata pod skibę idzie 20 ton obornika dobrej jakości od krów ze zgraniaka hydraulicznego, wapno dolomit z magnezem 3 t na ha, trawy DSV, Granum, na jesieni rozlewam gnojowicę około 10-12 m3, na wiosnę 200 kg polifoski (czasem foforan amonu z solą potasową), na pierwszy pokos saletra 250 kg, na kolejne odpowiednio 200, 150 i 100 saletry amonowej, obornika nie rozrzucam bo przeznaczam na kukurydzę i zielonki. Koszę pierwszy pokos 10-20 maj w zależności w jakiej fazie są rośliny i czy pogoda pozwoli zebrać o czasie. Zbieram z 1 pokosu około 20 bel po słynnej warfamie materiał schnie 1-1,5 dnia dośc wilgotny i dobijam AŻ ciągnik traci moc (uwierz zbite są dobrze jak na polską myśl technologiczną). Plony zbóż mam podobne jak Ty o kukurydzy nie wspominam. Z kolejnych pokosów jest mniej trawy 10-15 belek. Mam 6 ha trawy i 35 sztuk bydła i uwierz że starcza mi jej na okres jesienno - wiosenny bo latem wypasam niektóre kawałki. Mimo że nie odpowiedziałeś na moje pytania, nadal nie wierze w Twoje 40 belek z ha przykro mi bardzo. A jeżeli chcesz zobaczyć DOBRZE zbitą belę zapraszam do mnie zobaczysz jak wygląda belka po pasowej jd lub u teścia feraboli. I nie stoję pod sklepem, nie narzekam na pracę tylko ryję glebę


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

hmmm ja 2 lata temu z 2ha miałem 101 balotów ale nawozu dałem 250kg/ha i do tego obornik kurzy a nie wiem czy wiecie obornik kurzy czyni cuda heh ale w tym roku średnio ok 40belek z ha jest więc nie najgorzej baloty 120 oraz dobrze dobijane nie jak czasami inni robią flakowate dobrze zbite po prostu robię :)

40 szt to realne bo sam miałem tyle , fakt że opóźniony był zbiór bo początek czerwca i robione prasą CLAAS ROLLANT 44S 3 lata temu /.ale nie 50 jak w cytacie

Aktualnie mam prasę VICON rv 187 bele wychodzą dużo lepiej zbite i koszenie zaczynam ok 15 maja , wychodzi mi na najlepszych kawałkach ok 30szt z ha .

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surowa1994    2

atomik i mariuszd93 ja już nie będę wam więcej pisał miałem tak raz tylko raz.W tym ok 40szt z ha nie wierzcie sobie ja swoje wiem do CB atomik zbijam baloty tak że nie mogę czasami sznurka załapać do folii wg mnie to 20 belek to prawie nic tyle to ja mam z łąk ekologicznych w tym roku pierwszy rok prasowałem je więc wiesz mi ta twoja liczba nie fascynuje :P


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

z łąk ekologicznych :lol: stary naprawdę lubię jak piszesz. taki sam dyskutant z Ciebie jak @prezes, zero konkretów tylko odpis - "ja już nie bedę wam pisał" :ph34r: pozdrawiam i czekamy na kolejne rekordy agofotowiczów :)


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surowa1994    2

wiesz jak dla Cb 20 bel to rekord to ja ci gratuluje :)

 

@atomik a tak wg to o jaki ci konkret chodzi???? napisz to ci odpowiem


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luc826421    4

U mnie liczba bel oscyluje w granicach 20-30 sztuk z ha z dobrych łąk, tam gdzie słabe ziemie to z 10 się ukręci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Surowa wrzuć foty tej łąki, skoro miałeś taką okazałą trawę, i jako że lubisz się dowartościowywać na pewno zrobiłeś jakieś foty mam nadzieję, i wrzuć zdjęcia sprasowanych bel na łące żeby wszystkie było widać, podaj nr ja sprawdzę jaką ona ma powierzchnie, tylko żeby nie było że masz kupkówkę 1,5 metra, albo palmy kokosowe 5m(to też trawa)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jest kilka osób na forum które lubią pisać niemożliwe rzeczy ale jak mają z tego frajdę to niech piszą co to komu szkodzi .... a pośmiać się jest z czego :D :lol: B)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

parę lat gospodarzę ale 50 bel z ha to pierwsze słyszę no może z 1 i 2 pokosu razem. miałem koniczyny 2 ha to NH BR 6090 Z 7 nożami zrobiłem 56 bel zgniot 70%.Metal fachiem było 25 bel więcej w roku ubiegłym ziemia klasy 3a nawożenie 500 kg saletry w dwóch dawkach zgrabiane samaszem 3,5 m tylko w jedną strone bo z 7 m garneło się pod ciągnikiem pisze tu o 1 pokosie.A tak na pozostałych kawałkach to 15 do 20 max z 1 ha.A może ja jestem słabym agonomem skoro nie uzyskuję takich wyników.

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

3,5 metra i garnęło? ;) a tu

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/51240-sianokosy-2012/page__st__100#entry942821

Jeden kolega pisze że 10 metrową grabiarką grabi przy wydajności blisko 50 szt 120x 120 ;):D [ kolega robi 120x150 i w podanym temacie jest przeliczenie] . polecam lekturę jest z czego się pośmiać

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surowa1994    2

@gospodary1992 jak coś to na wiosnę bo teraz na tych łąkach pasam krowy hmm... chociaż szczerze mówiąc to ja nie wiem dlaczego u was jest tyle bel a u mnie ok 40 z ha u mnie jest taki holender co nie daje dużo nawozu na łąki a zbiera po ok 30 belek :) fakt daje gnojowice ale to i tak wg mnie to normalna liczba belek ja nie wiem czym jest się podniecać jak raptem z 1 ha jest 20 belek... :P

 

i jeszcze jedno gospodarny1992 ja nie kosze palm w przeciwieństwie do CB a już wcześniej pisałem że trawę koszę po 20 maja jak pogoda pozwala


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

nikt się nie podnieca 20 belami tylko Ty podniecasz się się swoimi 40 w które nikt nie chce uwierzyć. Ja podałem całą agrotechnikę swojej trawy i nawożenie nie jest wcale mniejsze od Twojego, ba robiłem nawet analizę glebową w zeszłym roku i niewale magicznego " kurzego łajna " Bóg wie ile bo wiem że jest to zbędne, są pewne nromy kótre po przekorczeinu są szkodliwe a najbardziej azotany skumulowane w trawie. Na 1 pokos maksymalnie podaje sie 80 kg czystego azotu na ha i tyle. Nie masz z tego co piszesz dobrych gleb masz porównywalne z moimi. Ja wiem jedno, choćbyś smarował miodem pojedynczo liścienie trawy to przy deficycie wody możesz sobie przy 40 zero skreślić. To woda jest na pierwszym miejscu w plonowaniu traw i co najważniejsze są to rośliny które na uzyskanie plonu potrzebują najwięcej ze wszytskich roślin wody. Opisałem cała swoją agrotechnikę a Ty zamiast podać swoją piszesz że już nic nie napiszesz bo po co. I jeszcze jedno nie rozśmieszaj mnie że użytkujesz trawy również jako pastwisko i z nich zbierasz w nastepnym roku magiczną liczbę kul bo w to już napewno nie uwierzę. Krowy wydeptują najwartościowsze gatunki traw w tym życice, oddają łajno pod którym trawa tak naprawdę umiera, to daje miejsce na zachwaszczenie wtórne itd. Takie pastwisko nadaję się do przesiewania max po 3 latach. Jak już przyczepiłeś się do moich plonów - trawę zbieram w momencie jak 30-40% składu zaczyna się kłosić, jakbym poczekał tydzień lub nawet 2 to plon jest o wiele wyższy ale ja nie potrzebuje zdrewniałych bambusów na maty tatami tylko w miarę wysokobiałkowej paszy. W tym roku mróz zrobił na dodatek jeszcze swoje. Dbam o trawy i wielu użytkowników również, może nie mam dużo lat ale wystarczającą wiedzę i doświadczenie żeby w pewne rzeczy nie wierzyć, tym bardziej osoby tu zgromadzone których doświadczenie i życie nauczyło więcej. Dlatego jak dyskutujesz podawaj konkretne argumenty a nie "daje do oporu gnoju, nawozu 250 kg, a nawet 50 kg lubofosu ..."


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

Musze zobaczyć na własne oczy te 40 czy 50 bel z ha bo nie uwierzę i przy okazji je zważyć . Wydajność u nas to 10-15 ha . Prasuje trochę u ludzi u więcej niż 15 z ha nie zrobiłem . Beluję się najprzeróżniejsze trawy i rośliny . Dla przykładu po prasie lely 520 pan u nas zbiera 8beli 120x140 z ha i trawa jest naprawdę ładna ... Możecie się śmiać ale widocznie u nas trawa rośnie słabo w przeciwieństwie do waszych :) Chociaż raz mieliśmy 22bele z 0.90ha belki po metal-fachu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U mnie w tym roku deficyt masy zielonej. łąki które dawały po 600 kostek w tym roku dosłownie połowa. z balotami ciężko coś powiedzieć bo jak już prasuje to trzema różnymi prasami zależy co jest pod ręka z 0,4 ha miałem 6 bel 150x120 a reszta łąk które prasuje w okrągłe to z reguły niedojady po krowach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luc826421    4

W środę skończyłem 2 pokos ( ok 15ha) i muszę powiedzieć, że miałem z 1 ha ok 10-15 bel, jestem zadowolony z pokosu mimo, że jest go mniej niż 1., ważne, że zebrane bez deszczu :) i w czasie. W tamtym roku miałem dużo bel z 1ha ( 20-30) lecz połowa miała słabą wartość <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Wujek z pierwszego pokosu ukręca jakieś 25-30 z 1 ha na dobrych łąkach a z drugiego to jakieś 18-23 :D


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

u mnie jeszcze mam do koszenia drugiego pokosu 30ha z 1ha pierwszego pokosu wychodzi mi 12-14 z metal fachu bel z drugiego mniej troche od tej średniej z pierwszego a prasowałem na usługach to zauwazyłem że w moją belarkę wchodzi więcej materiału niż w sipme classic więc ilość bel z ha sie zmniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

po pierwsze nie powinno się liczyc wagi beli, ludzie prasują siano o roznej wilgotności a czasem nawet prawie zielone, być może po sipmie ma tylko 300 kg, ale musi być dobrze podszuszona, z mokrego i po sipmie będzie mieć te 600 kg, każdy tu podaje ilość bel, jaka prasa, powierznie, tylko nikt tu nie podaje najważniejszego, kiedy była koszona trawa, jeśli trawa polna koszona w polowie czerwca to można napsztykac bardzo dużo tych belek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj