zetor6340

Ocena plonów traw

Polecane posty

rewoluszyn    10

0.55ha 8 bel zestaw:zetor 7211+ krone kr130

a sąsiad o miedzę 0.49ha 15 bel foton 82KM + sipma

JAK TO MOŻLIWE??? dodam że miał ciut słabszą trawę, koszenie przetrząsanie i zbiór odbywały się u mnie i u niego w te same dni o zbliżonych porach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

0,78ha 18 bel

040ha 10 bel srednia waga balota 200kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Panowie ile trawy z koniczyną można zebrać z 1ha?Ile ton?Mam trawe gęstą już po suszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

Waga 200kg to jakieś kiepsko zbite te bele....

to byla taka waga na oko. ale reki do srodka wsadzic nie idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamiloo    6

Chyba że Ty siano prasowałeś bo sianokiszonka 200 kg??

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA mam jakieś 15-18 bel z ha, mieszanki traw z duża ilością koniczyny, już zacząłem drugi pokos, koszę trawy na wysokość butelki "Chopina" przy 50% wilgotności mam bele 450-550 kg zależnie od rodzaju mieszanki..Roluje Krone Round Pack 1250RC w sprzęgu z Valtrą 144KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

0.55ha 8 bel zestaw:zetor 7211+ krone kr130

a sąsiad o miedzę 0.49ha 15 bel foton 82KM + sipma

JAK TO MOŻLIWE??? dodam że miał ciut słabszą trawę, koszenie przetrząsanie i zbiór odbywały się u mnie i u niego w te same dni o zbliżonych porach

sasiad moze robic na mniejszy zgniot niz ty to wyjdzie mu wiecej kulek bo sa luzniejsze choc moze tego nie widac golym okiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

Chyba że Ty siano prasowałeś bo sianokiszonka 200 kg??

tak tak ja caly czas mowie o sianie nie o sianokiszonce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFeliks    0

Ja z pierwszego pokosu mam jak na razie 32 bele,strasznie malo,ale coz trzeba żyć dalej ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surowa1994    2

hmmm ja 2 lata temu z 2ha miałem 101 balotów ale nawozu dałem 250kg/ha i do tego obornik kurzy a nie wiem czy wiecie obornik kurzy czyni cuda heh ale w tym roku średnio ok 40belek z ha jest więc nie najgorzej baloty 120 oraz dobrze dobijane nie jak czasami inni robią flakowate dobrze zbite po prostu robię :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem 36 bel z jednego kawałka perzu w trawie pierwszy rok tak dało a teraz z tego kawałka z 10 to jest dobrze tam jest hektar po prostu w pierwszy rok perz zagłuszył trawę i na drugi rok już tylko połowa z tego była i coraz mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surowa1994    2

mariuszd93 dla twojej wiadomości ja nie kosze traw w lipcu bo mam mało łąk w porównaniu do ilości bydła i ja muszę napieprzać nawozy i gnój i mam później taką wydajność a kosze tak ok po 20 maja ty może kosisz w lipcu dopiero :)

 

Jeszcze raz pogrubisz tekst i dostajesz %

Edytowano przez milanreal1

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuko1997    29

ja robie bele z łąki 4ha 106 bel było w tym roku jak do tej pory mam około 400bel zestaw to zetor 6245 i prasa metal-fach z562 dobijam na największym zgniocie nad i prawie nad czerwone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hmmm ja 2 lata temu z 2ha miałem 101 balotów ale nawozu dałem 250kg/ha i do tego obornik kurzy a nie wiem czy wiecie obornik kurzy czyni cuda heh ale w tym roku średnio ok 40belek z ha jest więc nie najgorzej baloty 120 oraz dobrze dobijane nie jak czasami inni robią flakowate dobrze zbite po prostu robię :)

Kolego nie kompromituj sie i skcz bajki opowiadać no chyba ze flaków narobisz a nie tyle bel. Cóz za nawożenie ja tyle sypie pod pierwsze 3 pokosy chodzi o saletre a o soli potasowej nawet nie wspomne. Ja tam gnojowice stosuje nie ma tylu kur zeby cokolwiek nawieźć ;)

Edytowano przez Gość
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surowa1994    2

KARGO nie wiesz ja tyle miałem teraz mam po ok. 40 jak tym masz po 10 z ha to nie znaczy że każdy musi mieć i mnie nie denerwuj - flaków jakich flaków zapraszam do mnie to ci pokaże i będzie bez sporów ok?? ja biorę gnój od 16tyś kur i 30tyś indyków o co ci chodzi że nie ma tyle kur co??? może u Ciebie to nie ma.

Edytowano przez Marcin91
ortografia, nieodpowiednie słownictwo

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Wczoraj zebrane ostanie kawałki potrawu na kiszonkę było 21 bel z 1,4ha

 

Jakoś trudno mi sobie wyobrazić 40 bel z 1ha to chyba wogole nie jest podgarniana trawa na wałki do prasowania.

Edytowano przez marb80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

40 szt to realne bo sam tyle miałem [początek czerwca] i grabić faktycznie prawie nie trzeba . ale w 50 nie uwierzę a jeden gość w temacie sianokosy twierdził że miał ponad 50 szt 120*120 i grabił grabiarką 10m :blink:


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

KARGO nie wiesz ja tyle miałem teraz mam po ok40 jak tym masz po 10 z ha to nie znaczy że każdy musi mieć

i mnie nie wk***i* flaków jakich flaków zapro do mnie to ci pokarze i będzie bez sporów ok?? ja biorę gnój oj 16tyś kur i 30tyś indyków o co ci chodzi że nie ma tyle kur co???może u CB to nie ma.

Hehe i jeszcze moze powiesz ze nawozisz ten gnoj po kazdym pokosie?? Zbieram przewaznie 4 pokosy z 1 ok. 20belek z 2 ok. 16 3-14 4pokosu 8-10 bel /ha takze przez rok ok.60 balotw ale ty to pewnie ze 100 albo i wiecej ;) Czy ja twierdze ze nie masz tyle kur czy czego tam jeszcze mowie o sobie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

@surowa już jeden kozak był na forum co miał jeszcze więcej odpowiedziałem że przyjadę i zobaczę - kupkówka tak rodzi, do tej pory się nie odezwał. Przechwalanie się to pierwszy stopień do piekła. Wstaw zdjęcia przed koszeniem i po to jakiś pogląd zawsze da chociaż w 50 bel nie uwierzę zależy jeszcze jaki stopień podsuszenia i prasa, 44 bele miał facet z młodej trawy na łące 1,2 ha trawa była po szyję. Ja zbieram trawę jak zaczyna się kłosić, 30-40 % jest wykłoszone w pierwszym pokosie, w drugim czekam na kwitnienie kończyn. zbieram 4 pokosy, w tym roku trawy wymarzły z 1 pokosu miałem 12 bel na dobrze utrzymanych polach na oborniku i gnojowicy, w poprzednich latach 20 bel to nie problem z 1 ha. Także trochę wstrzemięźliwości bo widzę po wieku że trochę wyrywny jesteś. A co do ilości obornika z kurników poprawiłeś mi humor - powiedz że jeszcze wykorzystujesz na 10 ha :) dowiedz się kolego że przenawożenie jest bardzo niedobre dla zdrowia krów szczególnie mowa o koncentracji azotanów...

  • Like 1

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj