zetor6340

Ocena plonów traw

Polecane posty

teraz to i ja będę segregował bo będę miał czym a tak jak się wynajmuje to pomieszają te bele się nie chce tam już problemów robić bo aby szybciej teraz sam poukładam jak będzie mi się podobało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

tak najlepiej tak to zdaje ci się że powinna być dobra a to jakiś szajs.. tak to zajeżdzasz i wiesz co masz brać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ile razy tak jest się przywiezie o ta będzie dobra się okazuje ze nie trzeba dla młodzieży oddać druga tak samo i 2 rozpoczęte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

sory ze tak pozno odpisuje ale waga moich bel to byla 200kg bo jeszcze wjezdzal tirem na wage i taka srednia wyszla nie za dobrze zbite ale jak na sztuki sprzedawalem to sie oplacilo:p:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

ile razy tak jest się przywiezie o ta będzie dobra się okazuje ze nie trzeba dla młodzieży oddać druga tak samo i 2 rozpoczęte

ale nie strzelasz "a może tą wezme ładnie leży pewnie tak bd dobra dla krów albo nie wezmę to pod nią... "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1114    0

ja też miałem 1,80 80 sztuk to realne ale rok musi podpasować wysiałem 150kg na h saletrzaku 300 saletry 200 k lubofoski ale jak ciołem to na pałe jezdziłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trawa 20 letnia chyba nie bardzo bo trawa wypada po kilku latach najwyżej się rozsiewa nowa lub się krzewi ale nie przez 20 lat z jednego systemu ukorzenienia najwyżej 5/8 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie ,jak chcecie sobie łatwo posegregować bale z sianokiszonką ,to polecam np. różne kolory foli .Mój mąż tak robi i np. sianokiszonka z trawy (u mnie zawsze dobra bo łąki trzymamy max 3-4 lata )owija białą folią , natomiast np. owies z trawą (w ten sposób przesiewamy nowe łąki )owija zieloną folią (są przecież różne odcienie foli ). Ostatnio w zeszłym sezonie kupiłam taki kolor foli ,że aż po oczach dawał :D . Białe bele są zawsze dla krów co dają mleko, natomiast zielone dla jałowic i krów zasuszonych .Odnośnie wydajności z ha to od 27-30 bel przy dość dobrych warunkach atmosferycznych ,bo jak trafi susza (u nas dość często nas trapi )to znacznie mniej ,zwijanych C-360 plus Sipma Classic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Wszyscy piszą o trawie, a ja zapytam ile można zebrać bel z czerwonej kończyny z ha? Albo ile ton z ha? Pytam bo może uda mi się kosić kawałek co ma 15ha zbelować i sprzedać. Chciałbym policzyć jaka to może być mniej więcej ilość. Powiem że w tamtym roku to była gęsta. Prasa jaką będzie zbierane to Claas Variant, ile może ważyć taka bela z kończyny, będzie cięższa jak słomy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Koniczyna nie jest tak wysoka jak trawa więc myślę 15-20bel z ha powinno udać się zebrać.Belka koniczyny będzie napewno zdecydowanie cięższa od belki słomy,bo słome jak belujesz to jest suchutka,a tu to przecież zielona,wilgotna masa,zależy jeszcze w jakiej fazie wilgotności będziesz ją zbierał,czy zaraz po kosiarce,czy będziesz bardziej dosuszał.Ile będzie ważyć taka belka to ciężko powiedzieć,zależy jak zbijesz belkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ma to być jako siano więc ma się wysuszyć dobrze. Ta kończyna była tak gęsta że przejechanie ok 100m z przyczepą samozbierającą i pełna przyczepa 4tonowa i mocno dobite było. Więc sądze że te 20 bel będzie bankowo. Kończyna dodatkowo ma grube łodygi, nie to co trawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

z moich doświadczeń wynika,że koniczyna nie jest zbyt dobra na siano,co innego na kiszonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

Też tak mi się wydaje. Jak widziałem to w okolicy wszyscy kończyne w kiszonke walą bo cięszko ją ususzyć do takiego stopnia żeby muc ją belować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

fajnie się czyta tu tyle beli tu tyle a zaś ten bal taki ten taki to ja mam takie pytanie to w jakiej fazie dojrzewania trawy kosicie czy idziecie na ilość cz na jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Mój rekord to 40 bez z ha. Oczywiście z jednego pokosu. Trawa siana na gruntach ornych zbierana w optymalnym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Piszcie jeszcze jaka belarka,jaki ciągnik jaki zgniot...W ubiegłym roku ja i sąsiad belowaliśmy owies (ten sam termin siewu-myślę że i plon bardzo podobny)-rezultat-u mnie 8,5 beli z 0,7 ha u sąsiada 24 ! z 0,9 ha .Co ciekawe belarki były takie same,zbliżona też moc ciągników no ale mi nie zależy na pokazaniu ile to bel w tym roku zrobiłem :D -a widzę oj widzę taki trend wśród ludzi-a potem krówki chorują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie jaro hehe a pózniej chłopaki na AF chwalą sie jak to na jeden pokos 50 bel z ha robią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

fajnie się czyta tu tyle beli tu tyle a zaś ten bal taki ten taki to ja mam takie pytanie to w jakiej fazie dojrzewania trawy kosicie czy idziecie na ilość cz na jakość

witam i popieram kolegę. Fakt że temat jest o ilości kulek z ha,lecz gdy kosimy młodszą trawę mamy mniej towaru lecz o lepszej zawartości białka ,starsze trawy więcej włókna a to ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Chodzi o to, że siano z tej kończyny nie będzie przeznaczone dla mnie do karmienia tylko zostanie sprzedane jako na opał, brykiet czy bóg wie co jeszcze. Kosić jak się uda to za darmo mogę a sprzedać mam ofertę po 200zł/t to chyba się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

ja starej trawy nigdy nie koszę a bele raczej były dobrze dobite bo nie było pleśni a jak się krowom dało to chwila i nie było..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zaskoczę Was pewnie ,ale ten rok jest rekordowy mam 6 bel z 1 ha sianokiszonki :blink: :wacko: :( ;[ :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

Jak patrze na swoje łaki w tym roku i porównuje do poprzedniego to widze ze beda mniejsze plony. dodam że nawozu jest tyle samo. w tym tyg ma padac wiec jeżeli popada to z pewnościa trawa sie ruszy. bo niby jest na ziemiach pod noteckich to jednak brakuje orzywieni tej trawy. a kto nie dal nawozu to trawy na łące trzeba szukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Kolego cycek933 moje trawy dostały nawóz w odpowiedniej dawce ,są to łąki max 3-4 lat i takie mam marne plony w tym roku .Pogoda w tej grze rozdaje karty ,my to możemy sobie tylko pogadać ,a i sianie nawozu tonami tez nie wiele da jak najpierw wymrozi potem wysuszy .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj