zetor6340

Ocena plonów traw

Polecane posty

jaro    166

Piąty sezon -jak na razie to tylko to łożysko -no a wcześniej wymieniłem łańcuszki podbieracza na wzmacniane-bel-bo ja wiem -parę tysięcy-u siebie robię tak 700-800 wszystkiego ale czasami trochę u kuzyna czy znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@sławex może Twój kolega ma za słaby traktor do tej prasy... :D

a tak na poważnie to dlaczego mu sie nie podoba prasa???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

no wlasnie ta prasa jest dobra przynajmniej moim skromnym zdaniem :D


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Mogłby ktoś porównać te czerwone Sipmy do tych zielonych ?. Lepiej teraz kupić Sipme nową czy Metal Fachu ?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Mogłby ktoś porównać te czerwone Sipmy do tych zielonych ?

 

Co do Sipmy czerwonej to na pewno były robione z lepszych materiałów, sam miałem taką z 1996 roku :D Te nowe zielone to już nie to, tylko popatrzeć na te łańcuchy, które u moich znajomych nadają się po 2 latach eksploatacji do wymiany, nie wspomnę już o palcach od podbieraka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

jak do tej pory to - 11 balotów zielonki z żyta - niecały hektar

22 baloty + 130 kostek siana - 1,30 ha.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
52-sianokiszonki

193-siana-

pisałem gdzieś tu ,że u mnie nie da się szybko jechać bo łąki nierówne-kłamałem :D -dzisiaj jak szła burza udało mi się w jednym miejscu pójść na C 3-15 km/h-normalnie nie w ostatniej minucie a w ostatniej sekundzie zdążyłem-nabrałem respektu do Metalfachu-od wczoraj jadę na jednym rozwalonym łożysku - tylko się modliłem aby sianko się nie zapaliło :)

 

 

Jednak można  szybko   :)  ja miałem to samo w piątek  ale ja jeżdziłem 9km/ h   bo szybciej zapychało mi podbieracz WOM  ponad 800 obr/min  bele dośc ciężkie   36 szt  w mniej jak godzine  :)  dzeszcz    zaczoł popadywać jak skończyłem prasować załadowałem i poukładałęm w stodole 

i dopiero wtedy podlało   ale wczoraj już tak dobrze nie było  popdczas belowani

a owsa  zrobiłem  8 bel  i jak luneło  to lipa konkretne  dopiero po 4 h  pojech

ałem po bele  i nawet na  plu bardzo nie naryłem  ,ale przyczepa na drodze stała

  , jutro będe kończył  bo przy niedzieli to troche lipa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

- ok. 500 kostek siana już zebranych

- w polu suszy sie sianko i będzie ok 800 kostek

- do skosznia jeszcze jeden kawałek i będzie ok 400 kostek

c-360 + Z 224/1

ale mam nadzieje że 2 pokos pójdzie na sianokiszonkę - obym tylko znalazł chętnego na zrobienie bel i owinięcie bo z tym to u mnie ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
- ok. 500 kostek siana już zebranych

- w polu suszy sie sianko i będzie ok 800 kostek

- do skosznia jeszcze jeden kawałek i będzie ok 400 kostek

c-360 + Z 224/1

ale mam nadzieje że 2 pokos pójdzie na sianokiszonkę - obym tylko znalazł chętnego na zrobienie bel i owinięcie bo z tym to u mnie ciężko.

a ile masz ha i ile byś zapłacił za szt. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

gazi 2 pokosu bede mial ok 7 ha. Ale szukam kogoś blisko mnie bo to nie będzie w jeden dzień tylko jeden dzień i za kilka dni znów, a z ceną zawsze można się dogadać :D aaa i jeszcze najważniejsza sprawa to kierwoiec nie może się bać jeździć po górach bo trawy mam na dość dużych górach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

wczoraj wykosiłem 6ha drugiego pokosu, dzisiaj 4ha, jutro 3ha.plon dobry-b.dobry zalezy która łaka...dzisiaj po 5h od koszenia juz woziłem-trawa schnie w oczach...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

ja mam 300 bel sianokiszonki i około 800 bel siana wszystkie stodoły wypchane jak się da tym sianem a to jeszcze nie koniec bo jeszcze 2 pokos około 20 ha to jeszcze troche sztuk wpadnie. A jak sie uda to może i trzeci sie zbierze ale narazie mam tyle. Jutro kosze kolejne 5 ha.

 

mi ta prasa sie podoba :o ale chyba wybiore ta z metal fachu http://www.metalfach.com.pl/?jezyk:pl,link:prasa-z-562 co o niej sadzicie? i mam pytanie ile by kosztowala z tymi wszystkimi dodatkami>??

Ja mam z metal fachu 3 sezon zrobiłem gdzieś 2500 bel. moim zdaniem dobra prasa ale ma wiele wad, naprzykład owijanie 1 sznurkiem, fakt można na siatkę ale wiadomo sznurek taniej wychodzi. I ma rolki na łożyskach których niema jak smarować (RS) trzeba wszystko rozkręcać zdejmować zębatkę i napchać smaru, i powinno być jakieś sprzęgło na podbieraczu bo jak więcej złapie to zaraz łańcuch urywa i coprawda ma słabe blachy po pierwszym sezonie już farba odskakiwała,


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U mnie drugi pokos około 30% mniej niz pierwszy na jednej łące nawet o 50% mniej było :o


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

ja zebrałem dopiero jedną działkę drugiego pokosu. plon dokładnie o połowę mniejszy niż przy pierwszym pokosie, ale to i tak dużo lepiej niż zeszłoroczny plon z drugiego pokosu.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

u mnie pokoszone byly dawa kawalki narazie jednego pol i na tej polowie bylo wiecej niz wczesniej na calym :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesiek    21

W sezaonie 2007 zrobiłem w sumie około 250 bel sianokiszonki, 20 bel suchszego siana,

20 bel kiszonki ze zboża i około 150 bel słomy.

Tegoroczny plon moge ocenić jako zadowalający, jadnak nigdy nie jest dobrze, żeby nie mogło być lepiej :P


Wymiana doświadczeń !!!!!!

Wymiana spostrzeżeń !!!!!

Wymiana wiedzy !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj