zetor6340

Ocena plonów traw

Polecane posty

zetor6340    1

Wczoraj połozylem pierwsze 3 ha naszych łak. W tym roku zaczelismy nasza ucieczke od Mocznika rozsiewalismy Saletre, efekty widac trawa jest zywsza i ma lepsza barwe. Tegoroczne pokosy zaczelismy wczesnie gdyz trawy zaczynaja juz kwitnac i choc plon nie jest rekordowy to z trawy po kolana jestem usatysfakcjonowany, boje sie tylko suszy ale jesli tej nie bedzie to po zastosowaniu dolistnego dokarmienia szacuje rowniez dobry 2 pokos i licze na 3. Jak jest u was?? dodam ze w tym roku zasialismy zycice westerwaldzka na 2 ha pola [trawa bardzo chwalona] rzekomy przyrost 15 cm na 4/tyg. jak bedze sie okaze, jak narazie po ostatnich deszczykach roslinki ladnie sie prezentuja jezeli sie uda to bedzie to niezla alternatywa, tymbardziej ze z tego da sie wyciagnac 4 pokosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

U nas obojętnie jak byś nawoził to 3 pokosów nie wyda. A trawa w tym roku jak na razie lepsza niż rok temu o tej porze. Może to przez ten obornik?....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

My zbieramy tylko 2 pokosy (więcej nie ma sensu, bo łąk jest dużo w okolicy). Trawa jest jeszcze zbyt mała, aby juz kosić. Poczekamy jeszcze z 2-3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1

My zawsze dwa pokosy w siano i we wrzesniu 3 na sianokiszonke, uda sie zycica to z niej bedziemy robic, a na łąkach sie 2 pokos opozni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jeszcze nie ciołem ale w tygodniu zapewne tak. Trawa dostaje kłosa. Plon będzie mniejszy niż rok temu bo przyschły liście i trawa dziwnie wygląda. Kosze 3 pokosy i czasem jeszcze krowy przejdą.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

a u nas taka susza że nawet chwasty nie rosną. Teraz jak bym zciął to może było by tyle co z 3 pokosu albo nawet mniej. jak nie poleje to w najbliższym czasie wszystkie trawy powysychają i będzie bieda...o zbożach już nie wspomne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

wujek ocenił sytuację i około 20 maja wyjezdza z kosiarką :blink:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

U mnie na wsi jeszcze nikt nic nie kosi. Przez suszę trawa jest niska i rzadka. Co do mnie to też jeszcze nie kosiłem ale nie wróżę nic dobrego bo w tym roku mało nawozu na łąki daliśmy. Poza tym susza i jak zbiorę 2 pokosy to będzie dobrze.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

u mnie w okolicy wczoraj zaczeli kosić ci co 3 pokosy w roku zbierają


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio1    3

Jutro będę kosił. mam do położenia 10 ha łąki. A za tydzień 4ha lucerny. Stare trawy to mam słabe. zbieram zawsze 3 pokosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja dziś skosiłem resztę bo wczoraj deszcz mi przeszkodził. Trawa nawet ładnie się wyciągał biorąc pod uwagę susze. Tne 3 pokosy


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

ja kosze od kilku dni na obore i jak narazie trawa jest lepsza niz rok temu o tej porze a sianokosy dopiero po następnej niedzieli mam zamiar rozpocząć

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
wujek ocenił sytuację i około 20 maja wyjezdza z kosiarką :lol:

W niedzielę?? Ja za takie prace nie zabieram się w w/w dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Zacząłem kosić trochę dla jałowizny bo zostało tylko najgorsze siano w stodole. Muszę powiedzieć że dawno takiej trawy nie mieliśmy. No ale może to przez to że masa obornika jesienią poszła na łąki :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

Dziś zaczęłem kosić z kosiłem 2 ha paśnika i nawet nawet a na łąkach mam o wiele lepsza trawe 1 pokos moge uznac za udany troche zbiore...ogólnie jestem zadowolony bo i na starych łąkach trawa tez jest ładna.:lol:


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio1    3
takie sobie te pokosy...ale ja tylko opisuje po zdjęciu nie wiem jakie były warunki itd bez urazy..

to prawda słabe. gdyby były dobre warunki inaczej by wyglądała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U mnie na połowie łak jest tak samo ale tam gdzie mam łaki na mokrych terenach to trawa piękna. Narazie jeszcze nie myslałem zeby juz kosic moze po niedzieli cos skosze ale te małe trawy jeszcze zostawie.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
W niedzielę?? Ja za takie prace nie zabieram się w w/w dzień.

wiem wiem, ale to były tylko plany i wtedy wuja nie wiedział ze to niedziela wypada... zaczyna jutro czyli 21 maja w poniedziałek.... :lol:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Mój wujek bedzie w piątek i sobote kosił łąki jade do niego to porobie pare fotek


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Tegoroczna lucerna już zebrana (I pokos) -efekt... z 5 ha 81 porządnie zbitych prasą zmiennokomorową bel. W tamtym roku zebrałem IV pokosy: I-80 bel, II-43, III-55 i IV-38 to daje 216 bel/5 ha. :lol:

 

Podstawa przy lucernie to nie przeazotować. U mnie dobrze zdaje egzamin gnojowica :o

 

Trawy jeszcze nie zbierałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek7    0

ja dzisiaj położyłem 12 ha, a trawa nawet wielka porosła tam gdzie miała mokrzej, a mijscami nie za bardzo ale pasowało by przesiać tą trawę bo 10 lat temu siana (już się wyrodziła) :lol: i miejscami jest rzadka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luzak    2

łąki z pierwszego pokosu eleganckie lepsze niz w zeszlym roku ale ja nie moge narzekac nigdy bo mam w dolinie wiec zawsze trawa urosnie. W tym roku juz zebrane w poniedzialek 21-05-2007 i ladnie zakiszone, pokos rewelacyjny


Parę filmików z prac polowych :P
www.youtube.com/watch?v=v8ctm9sS6mc
www.youtube.com/watch?v=dyW2Ma50hzQ&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=e8iXeg_fEq4&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=RRW_jc-ZUdw&feature=channel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

u mnie jak na razie trawy przynajmniej dwa razy większe jak w ubiegłym roku. mam wsiewki w mieszankach i już zaczynają się wykładać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj