zetor6340

Ocena plonów traw

Polecane posty

Marcin1997    8

może nie uwierzycie ale mi z 1,8 ha wydało 81 bel <robie bardzo dobite bele nie jakies flaki co sam postawisz> za bardzo nikt mi nie wierzy oprócz sąsiada który widział jak zwoziłem je z pola. pochwalcie się swoimi wynikami ;d jeszcze dodam że trawa była wyorana i posiana więc to był pierwszy pokos z nowej trawy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

W tamtym roku z 1,3ha trawy I pokosu miałem 31bel sianokiszonki,bele były dość dobrze zbite. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

ja z 0.78ha mialem 23 ale nedzie wiecej bo zawsze ta lake dzierzawilem i nikt mi na niej nawozu nie sypal i teraz sie wkurzylem bo taka juz ta laka byla nawet patrzec na nia nie moglem kupilem bydlo i sam kosze i sypie nawozem takze podejrzewam ze w tym roku z pewnoscia bedzie wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to może jeszcze napiszcie po jakim zestawie te bele, a najlepiej by było jeszcze wagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dokładnie-bo może być tak jak w tamtym roku miałem-z 0,7 ha owsu zrobiłem osiem i pół beli a mój sąsiad z 0,9-24 bele-owies wyglądał "na oko" podobnie ,ten sam tersmin koszenia-no ale sąsiad jest "miszczem" w ilości bel-zawsze ma dwa razy więcej bel z podobnych łąk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

mario3004 nie... po to żeby porównać wyniki

 

qazi Sipma Z-279/1 farma 2 a waga to nie wiem ale ja nie robie lipy.. może i nie sa tak jak po jakiejs lely tornado ale są dobrze zbite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu15    0

81 Bel tych takich małych co za kosiarkami takie presy ciągają hahaha pochwalić sie zawsze można i zaświecic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

120 to standardowy wymiar, ale tyle bel hmm... to może kostka była?


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

witam ja z 1.09ha 27bel c-360-sipma clasic dociagałem tak w okolice 25bar :rolleyes: (do kaca skali niebieskiego pola bo podkreciłem zaworki w tym rozdzelaczu w belarce i klapa sie nie uchyla dla jasnosci) dla przykładu jak ojciec robił na innym polu to gdze mi nigdy wiecej jak 17bel nie wyszło on zrobił 26 :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

u mnie średnia z 1ha to 29-32 belki po sipmie, ale są dość dobrze zbite. mam łąkę 5ha w jednym kawałku to z każdego pokosu przywożę 145-160 belek nigdy więcej nie udało mi się zebrać z tamtąt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Jak trawa była gęsto zasiana to może jest to możliwe... Ale kolega musiał na to wylać dużo gnojówki zapewne i dość dużo nawozu sypnąć. A może pomyliło Ci się i zamiast 1,8 ha jest to 18ha ;d haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

Theursus3p no co ty 18 ha to ja trawy nie mam ;d ja ok 11 ha trawy mam to wiem ile wydałoi miej więcej.. gnojówki i gnoju to tam poszło o nawozach nie wspomne ;D ale z drugiego pokosu miałem już ok 50 bel więc różnica ostra ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee tam po Sipmie to nawet jak chcecie dobić to nie będzie tyle co po ciągnik 120+ i prasie z rotorem i nożami. My z kawałka 4ha po Sipmie mieliśmy 120bel, po Famarolu DF 120 z 7 nożami było 95 chyba a Orkel ok 90 ale połowa bez noży.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Całkiem realne, jeżeli łąka jest w dobrej kulturze co 4 lata odsiewana i obficie nawożona to czemu nie. U mnie z 1ha najwięcej było 28 bel w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Ja najwięcej miałem z 5 lat temu, z 1,74ha było 75 bel po prasie krone125 waga beli 150-180kg. Ciężko było wysuszyc no i z grabieniem też nie było łatwo grabiarką 7 gwiazd raz przejechac i wałek siana ledwie się mieści pod ciągnikiem. Kiedyś ojciec sypał 600kg soli potasowej więc miała z czego pociągnąc, teraz się nie daje prawie wcale nawozu to ostatnio tylko 40 bel z całej łąki było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19558

0,9 ha owies+ mieszanka traw MUĆKA+koniczyna(owies ok 180kg.,trawa 50kg, koniczyna ok 5kg)nawożone obornikiem ok 20t+potas 200kg,Fosfor200kg,Azot 180kg,(wszystko w czystym składniku azot w trzech dawkach)4t wapna koszone w poniedziałek wieczorem zbierane we wtorek do południa-bardzo mokre dało 25 bel prasowanych JD 545-bele były bardzo bardzo ciężkie!!!!Drugi pokos 19 sztuk trzeci(koszony tylko po to by nie zostało nic na zimę)6

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319

@ sołtys48- 50kg trawy??? to chyba 200% normy :) Z tego co wiem, to najwięcej na ha sieje się rajgrasu (w czystym siewie max 40kg/ha) ale mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19558

ppp

 

Może nie 200% ale dawka bardzo mocno zwiększona-ziemia to VI klasa i siałem tak gęsto ponieważ bałem się,że wyginie a jednak jest i to gęsta na maksa....ale to tylko przez to,że ubiegły rok był wilgotny w suchym już moja dawka byłaby dobra(przynajmniej tak mi się wydaje)

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to w tym roku już kosiłeś hehe ja maiłem z ha bez siania trawy 40bel perzu się bydło przyzwyczaiło to lucerny nie chcieli ale ta pasza słabo energetyczna jest wiec chyba nie ma sensu ostatnio w beli znalazłem stopkę od kosiarki już myślałem ze ukradli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj