zetor6340

Ocena plonów traw

Polecane posty

wojtek3222    3

Ja dzisiaj zebrałem pierwszą sianokiszonke i z 1,2 ha zrobiłem 28 bel co jest jak dla mnie bardzo dobrym wynikiem . Dlatego uważam ,że przynjamniej u mnie w tym roku będe mniał lepsze zbiory traw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robcio3dz    0

Ja wyciełem pierwszo łake którą mam od 3 lat i bez poruwnania w tym roku jest najwieksza.


URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Veteran    0

I skos juz poleciał(w zeszła sobote zbelowane) :) wynik- z 5 ha 80 bel co jest niezłym wynikiem, zwazywszy na susze i połozenie (warminsko mazurskie). Na kawałku 2ha gdzie jest 3 rok mieszanki było tyle samo bel co na kawałku 3 ha o 2 lata starszym(zycica wyleciała, ale wiosna poszła wsiewka z koniczyna biała i na to obornik, teraz zycica odzyła takze nastepne skosy powinny byc nie gorsze :D), jutro poleci saletra na te kawałki, oraz 1,5 ha pod kose (kupkowka troche wybiła w gore, ale nie jest jest jeszcze stara :D czekalismy na nizsze pietro bo troche zadkawe było a teaz jak sałata :))

obornik dobra rzecz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja w tym roku zrobiłem 264 bele razem z żytem którego było 116 bel czyli sianokiszonki 148 bel z 5,8 ha .

 

We wtrorek robiłem lucerne 2,4 ha było 68 bel i dawałem zakiszacz bo wreszcie skończyłem go robić ciekawe czy będzie różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Z 5 ha łącznie było około 16 przyczep. W tamtym roku z 4 ha było 7 przyczep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Ja zrobiłem 120 balotów i 40 rozrzutników w silos


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

ja zrobiłem 59 baltonów siana z 3 ha ale w żniwa sobie robie ok 300 baltonów z 15 ha a ludziom z wioski ok 1000 rocznie i to wszystko prasą welger 120 i 360-tka hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

ja mam 7 letnia na walki i w zeszłym roku troche słabo zbijała bo słoma była sliska ale naspawałem na wałki drut i 0.5 cm kolce(troche roboty było) i było dobrze a tak to oprócz zeberek i wodzika do prowadzenia sznurka które sie wytarły to jeszcze nic przy niej nie robiłem, za to 360 była rozbierana juz 2 razy bo wał nie wytrzmał ale nie nazekam bo i tak wychodze na tym zajeb... po 2 latach już mi sie zwróciła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Ja zrobiłem 369 u siebie ( 280 z sianokiszonki i 89 na sucho ) . Do tego 80 u sąsiada . Wszystko prasowane Sipmo Z 279/1 pracującą z JD 5720 . Plon oceniam na bardzo dobry w tym roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

116 bel żyta

 

148 sianokiszonka

 

47 siano

 

jeszcze zostało mi z 2,5 ha prawie suchego siana i z tyle do wykoszenia

 

wczoraj siałem saletre na łaki i wygląda że i 2 skos będzie niezły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

52-sianokiszonki

193-siana-

pisałem gdzieś tu ,że u mnie nie da się szybko jechać bo łąki nierówne-kłamałem :D-dzisiaj jak szła burza udało mi się w jednym miejscu pójść na C 3-15 km/h-normalnie nie w ostatniej minucie a w ostatniej sekundzie zdążyłem-nabrałem respektu do Metalfachu-od wczoraj jadę na jednym rozwalonym łożysku - tylko się modliłem aby sianko się nie zapaliło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj