Gość Profil usunięty

Krótkofalówki o zasięgu 5 km.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Proszę o opinię na temat modeli krótkofalówek. Potrzebne są mi do komunikacji pomiędzy operatorami harvestera i forwardera podczas prac zrębowych w lesie (szczególnie podczas pracy w trudnym terenie). Proszę o wypowiedzi jaki model byłby najlepszy. Pewnie niektórzy stwierdzą, że można by zastosować CB, więc uprzedzam, taka opcja odpada ze względu na antenę (gałęzie), oraz możliwość komunikacji tylko z kabiny maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Weź pod uwagę to ze te które na papierze mają zasieg okolo 5km to efektywnego mają moze z 1km, ja mam midlanda i na papierze ma 15km a rzeczywistej 2-3km...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja mam Motoroli 2 krótkofalówki ech zasięg niby 10km ale jak siedziałem w ładowarce a drugi człowiek w budynku pomiędzy był las jeszcze i pare budynków to tak z pół kilometra było idealnie słychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Weź pod uwagę to ze te które na papierze mają zasieg okolo 5km to efektywnego mają moze z 1km, ja mam midlanda i na papierze ma 15km a rzeczywistej 2-3km...

3 km w lesie nawet by starczyło. Przeważnie odległość zrywki wynosi do 500 m, więc spokojnie by wystarczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Weź nie skąp tylko odsadz sobie taki zestaw:

Midland krótkofalówki GXT1000 VP4 58 km KRAKÓW (868311523) - Aukcje internetowe Allegro

 

Ja za swoje dałem 160zł ale jeszcze ponad 100zł wyszły mnie akumulatorki i ładowarka (zwykłe)

 

Zauważ... ja zasilam bateriami 4xAAA i one mają 1,2v 4X1.2=blisko 5v a oryginalny akumulatorek ma 6v, ja za każdym razem musze baterie wyjmować i przekładać do ładowarki a tak to wsuwasz w matkę i sie ładuje, no i na zasięgu tez to sie odkłada...

 

Firmę mogę polecić z czystym sumieniem, mam tez doczynienia z radiami CB i dobry producent.

 

W lesie nimi osiągnąłbys okolo 5km tak efektywnie

 

 

Do pół Watta jest legalne w PL, ja mam 0.5/3W -to sie przestawia na ilu ma nadawać :rolleyes:

 

A podsłuchiwanie rozmów telefonicznych bezcenne, lepsze od telenoweli :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

No te rozmowy telefoniczne to jak sobie przypomnę niektóre :rolleyes: Ja radziłbym tam jak Marcin kupić raz lepsze i nie żałować na pewno kiedyś się przyda że masz ten zasięg większy.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

:D

Mozna by pisać i pisać ile razy glebe sie łapało...

 

"Ty słuchej, kaczora z jajkami to ty nie chcesz bo kaczke to mi jastrząb zap***ił? (ktos odpowiada ze nie chce) To h*j jajka cielokowi wbije bo co z tym zrobie, ale nie chcesz?"

 

Albo

 

"Kupilam sobie dywan..., oglądalim z moim dzisiej ciągnik ale kosztowoł ponad 50 tysincy, kupilibym ale co, jak stary pier***e to co jo zrobie"

 

Albo z placzem:

 

"Tymu moimu to juz całkim od***ało, ostatnio jest niedowytrzymanio, wziól ciugnik zaczól po podwyrku jezdzić, pozni za stodołe poleciol sie wyladować" i mnóstwo takich...`

 

To tak tylko nawiązując do tematyki forum...

Nie trzeba miec dostępu do mediów, czasami jak babki sie rozgadają to wszystko wiadomo co sie dzieje :D

 

 

Tam tego sie nie słucha bo czasu się nie ma ale czasami sie włączy :rolleyes:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

A jakie byście polecili na pole aby był kontakt między ciągnikami , albo między ciągnikami a kombajnem ?? CB odpada bo jest drogie i by trzeba dwa kupować a krótkofalówki są w kompletach . Jakieś takie w miarę tanie , ale żeby łapało w kabinach :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

To raczej tez te co powyzej zapodałem, słuchaweczki mają, ładowarki 12v tez, te co ja kupiłem to gołe (krótkofalówka, klapka na baterie i zatrzask do paska) :rolleyes:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

A są głośne ?? Będzie je słychać w ciągnikach typu same silver , nh t6070 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Duzo głosniejsze od telefonu na funkcji głosnomówiącej...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

jak bez pozwolenia?

 

do 0,5W nie trzeba mieć... a mozesz ustawic na hi/med/low tzn 0,5/2/5W ja mam tylko hi/low tzn 0.5/3W


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

Tak o to mi chodziło 0,5W 446 mhZ . Wielkie dzięki za pomoc :D 360 zł kurczaki trochę drogo :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

ale dwa wcisniecia klawisze i mozesz jechac na wiecej :rolleyes:

 

 

Są tańsze ale surowo wyposarzone, to juz zalezy od Twoich potrzeb, przeciez mozesz tansze kupić i o mniejszym zasiegu... moje niby maja 15km ale górka czy las i 1,5km jest efektowne...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

Myślałem o Maxcom WT-608 czytałem opinie i chwalą sobie je . Koszt około 130 zł :rolleyes: Jak myślisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Znajomy ma WT 210 bodajże to rozmów tlelefonicznych nie ma... Może one tez dobre są, ale nie gwarantuję :rolleyes:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

Trzeba będzie pomyśleć nad jakimiś :D Ale ważne jest przy wyborze krótkofalówki patrzeć na długość anteny jak jest zbyt krótka to psuje cały efekt . W Wt-608 antena jest długa i na podstawie testów "miejskich" i "leśnych" wyniki są wg. mnie b.dobre :D

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Nie wiem, Ty moze więcej styczności z tym masz, ja nie kierowałem sie długością antenki, z krótkofalówkami nie mam stycznosci aż tak, o ze CB juz więcej :rolleyes:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

Ja nigdy nie miałem krótkofalówki w rękach :rolleyes: Ale czytam bardzo fajne forum gdzie są doświadczeni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@marcin974 sprzęt z Twojego linku prezentuje się naprawdę nieźle. Tylko cena jest trochę odstraszająca. Ale przedstawię sprawę mojemu szefowi, zobaczymy co na to powie. Jeżeli miał ponad 2 mln zł na maszyny, to może znajdzie 400 zł na radia. wink.gif Ale z tym zasięgiem to chyba trochę przesadzają. Tak jak napisałem jakby miały 2-3 km w lesie to by mi wystarczyło.

Najważniejszy dla mnie jest zasięg i możliwość ładowania z gniazda 12V lub 24V w maszynie.Wszelkie dodatkowe funkcje są mniej istotne. Poczekam, może inni użytkownicy się wypowiedzą, jednak chyba zdecydujemy się na ten sprzęt.

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor1111
      Witam wszystkich . Zastanawiam sie nad kupnem kamery do monitoringu w oborze np. krowy która ma sie cielić w nocy :unsure: Powiedzcie jaka kamere wybrać i jak ja podłączyc. Wystarczy tylko kupić taka kamerę KAMERA KOLOROWA 420 linii,54 diody IR,ZEWNĘTRZNA (848566965) - Aukcje internetowe Allegro ?????????? Mam tylko dylemat jak ja podłączyć czy wystarczy tylko kabel podłączyc do TV i wszystko????? Piszcie jaka kamerę polecacie(cena nie gra roli)i jak ją podłączyć.
    • Przez Husky
      Witam
      czy ktoś z was ma może zamontowany takowy sprzęt, jak to sie spisuje czy warto inwestować w coś takiego np do kombajnu zbożowego?
    • Przez yooo
      Witam poszukuję mobilnej bezprzewodowej kamery z własnym akumulatorem i ekranem . Używana była by do podglądu na tylni zaczep pierwszej przyczepy podczas zczepiania przyczep , na przejazd większymi maszynami z podglądem na tył czy ktoś nie jedzie z tyłu na drodze , w rozsiewaczu czy już nie ma nawozu w którymś z dwóch lejów, w opryskiwaczu z widokiem na rozpylacze za samą beczką . Ważne , aby łatwo można było zamontować i zdemontować . Myslałem nad luda farm machinery cam mobility... Niestety o wiele wyższa cena w pl niż za granicą, a chciałbym zobaczyć jakość nagrywania i obawiam się , że za mały ekran te 5 cali. Macie jakieś opinie o tym produkcie lub o podobnym ? Tu link do tej kamery 
      https://hbt.com.pl/produkt/kamera-do-maszyn-rolniczych-machinecam-mobility/
    • Przez Bartek3060
      Witam, mam problem z kamerą cofania peiying. Wyświetla się smybol ładowania baterii. Co zrobić żeby zaczęło pokazywać obraz ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj