jan23

Prasa krone kr 130 S

Polecane posty

damian23199    1

sluchajcie m am do was pytanie trafila mi sie krone kr 130s w rozsadnej cenie i ona posiada rotor i noze

ale jest 1 mankament

czy rotor z wylaczonymi nozami nie bedzie stawial za duzego oporu 360tce?

chodzi mi o to czy 360tka da rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Raczej C-360 będzie za słaba do prasy z rotorem, ile ona ma noży ?


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Rotor będzie stawiał opór bo to kolejny element który trzeba napędzić. c-360 do prasy bez rotora jest na styk więc dodatkowo rotor uprzykrzy Ci prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
morfi81    30

@karolr2 ja TD80D ciągam New Hollanda 544 cc to bardzo podobna konstrukcja do Krone bo części pasują i można kupić w lepszym stanie niż Krone i tańszą. Ja jak szukałem prasy to też Krone 130s, ale wszystkie to szroty były i drogie

Masz tu kilka ogłoszeń

http://tablica.pl/oferta/prasa-new-holland-544-full-opcja-cropcuter-548-CID757-ID4vvaB.html#5bba0ebb7c

http://tablica.pl/oferta/new-holland-548-siatka-rotor-welger-vicon-claas-CID757-ID3iNrr.html#59e2562be9

http://tablica.pl/oferta/prasa-new-holland-544-CID757-ID474Bj.html#aa1febd663

http://tablica.pl/oferta/prasa-rolujaca-new-holland-br-560-krone-CID757-ID46SiH.html#aa1febd663

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

No właśnie szroty a mi potrzebna taka żeby się nie psuła bo nie wiele się znam na takich maszynach bo nawet nigdy nie prasowałem tylko zawsze mi ktoś prasował :)

Dodam że noże mi nie potrzebne bo u mnie nie tniemy sianokiszonki. Wszedzie gdzie czytam to prasy krone mają dobrą opinie dlatego właśnie takiej szukam i najlepiej od rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

jeżeli chodzi o Krone to płacisz jakiś tam procent ceny za jej markę, poczytaj sobie opinie na forum użytkowników pras New Holland BR6090 i Case RB344 (to samo co New Holland 544cc, 548cc,560cc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

rozmawialiśmy o prasach łańcuchowych a ta co podałeś jest pasowa to zupełnie inna kategoria pras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Rotor będzie stawiał opór bo to kolejny element który trzeba napędzić. c-360 do prasy bez rotora jest na styk więc dodatkowo rotor uprzykrzy Ci prace.

Witam jestem tu całkiem nowy więc witam wszystkich użytkowników AF. Powiedz mi jak rotor może być kolejnym elementem do napędzania skoro jest on zamiast podajnika widłowego?? Tak więc elementów do napędzania jest tyle samo (przynajmniej ja tak myślę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

trzeba rozpiąć oba łańcuchy, zdjąć z zębatek i przestawić. Ale to nie rozwiązuje problemu bo ten łańcuch z jakiegoś powodu przeskoczył i prawdopodobnie jest wyciągnięty łańcuch na tyle że napinacz już nie napina go. Także czeka wymiana całego łańcucha na nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

Witam. Mam parę pytań odnośnie prasy Krone 130 s. Jest to moja pierwsza prasa rolująca w ogóle (w moich stronach chłopy silne toteż wszyscy tylko "kocha, kocha"), więc dopiero się uczę:). Pierwsze pytanie dotyczy oleju do smarowania centralnego - jakiego oleju mam użyć? Drugie pytanie - jak i kiedy działa to centralne smarowanie? Czy olej skrapla się na łańcuchy non stop czy jest to jakoś regulowane np. po uformowaniu bala następuje smarowanie? Trzecie pytanie - czy można sprawdzić prasę na "postoju" tz. wrzucać jej na podbierak np. siano, rotor poda materiał do komory i bal się ukształtuje, czy raczej da się to zrobić tylko podczas jazdy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Da się sprawdzić prasę na postoju tylko trzeba uważać aby nie wciągnęło wideł albo kogoś, bo i takie przypadki się zdarzały. Co do oleju to ja stosuję olej przerobiony i czysty, ale jeszcze lepkość i gęstość ma. Centralne smarowanie jest na krzywce osi z zębatką i smaruje co każdy obrót osi i da się regulować  dawkę oleju tą krzywką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

Ok. Dzisiaj przeprowadziłem pierwszą próbę "rolowania" słomy - próba niestety nie do końca udana:( Na początku miałem problem z uformowaniem rolki. Słoma po prasie kostkującej okazała się zbyt drobna, dużo materiału wysypywało się z pod komory. W końcu jednak się udało i wskazówki pokazały 2 poziom zgniotu. Wtedy pojawił sie drugi problem - problem z siatką. Odwijana siatka nie została wciągnięta do komory (odwijała się na kupkę). Podrzuciłem więc trochę słomy na podbierak i siatka została wciągnięta. Niestety po otworzeniu komory moim oczom ukazała się rolka owinięta tylko środkiem (po obu stronach tak z 30 cm z każdej rolka nie była owinięta). Dodatkowo siatka nie została odcięta. Prosze o jakieś porady co z tym zrobić, jak jest tego przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

No udało nam się ustawić żeby całą szerokością podawało siatkę:) Mam kolejne pytanie. Czy te rolki -gumowa i aluminiowa mają się cały czas kręcić, aż do skończenia owijania rolki, czy one służą tylko do podania siatki na początku owijania? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam334443    1

Witam. Mam następujący problem w prasie krone kr 130 s. Otóż gdy mam już owijać belkę siatką po załączeniu hydrauliki i puszczeniu aby liczyła owinieńcia następuje automatyczne uciencie siatki. Co może być przyczyną takiego problemu? Czy chodzi o nóż czy o coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

 

 

"Otóż gdy mam już owijać belkę siatką po załączeniu hydrauliki i puszczeniu aby liczyła owinieńcia następuje automatyczne uciencie siatki. "

Mam ten sam problem. Nie występuje on ciągle ale przy 2,3 owinięciach na 10. Kolejny problem to zaczęcie owijania siatką.  W jaki właściwie sposób siatka ma być podana do komory? Gość od którego kupiłem prasę powiedział mi, że to się robi w ten sposób, że w momencie odwijania siatki trzeba troszkę ruszyć do przodu żeby prasa złapała nieco materiału prasowanego i on wprowadzi odwijaną siatkę do komory z balotem. Problem jest taki że np. kiedy mam wąski pasek (nie ma materiału wystarczająco dużo żeby pokryć całą szerokość gardła) w momencie podania siatki ,ściąga ją albo do środka albo na bok na szerokość tego kęsa.  

 

Gdzie dostanę te dwie małe rolki pokryte gumą od naciągu siatki? Na jednej z tych rolek nie mam gumy kawałka i wcina mi siatkę?

Edytowano przez Freeman10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOLTYS40    3

No udało nam się ustawić żeby całą szerokością podawało siatkę :) Mam kolejne pytanie. Czy te rolki -gumowa i aluminiowa mają się cały czas kręcić, aż do skończenia owijania rolki, czy one służą tylko do podania siatki na początku owijania? 

 

Te rolki są do podania siatki jak puścisz linkę to koła napędzające powinny mieć przerwę między sobą 1-2 mm mówię o tych z lewej strony z tą gumą i tym metalowym bo siatkę ciągnie sobie kula .Miałem ten problem tomi słabo ucinało siatkę tam jest regulacja kluczem 13.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andreo430    0

Wie ktoś jak sprawdzić na komputerze w Krone 130S ilość zrobionych bel? bardzo pilnie muszę wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez skarbek15
      Jak w temacie kupię sterownik lub komputer do Krone Combi Pack 1250 lub 1500 mogą być nie działające i nie sprawne lub po nieudanych naprawach innych serwisów Kontakt 508537293. Oferujemy również naprawę tych sterowników i komputerów pokładowych jeśli ktoś ma problem z tymi sterownikami zapraszamy do kontaktu.



    • Przez nowyrolniks
      Witam,
      mam problem ze sterownikiem w tej belarce. Wyświetla się taki błąd. Co on oznacza?
      Pozdrawiam.

    • Przez RockAndRolnik
      Decyzja zapadła kupujję 1250 MC Fortimę. Rozważałem 1500 MC i Mchale 5400c lub 5500, ale zdecydowałem się na Krone Fortima 1250 MC ... po roku napisze o doświadczeniu swoim Może ktoś ma i podzieli się swoimi odczuciami   ?
    • Przez Grzegorz08
      Mam problem (Belownica Krone 1250) z owijaniem siatką gdyż po uruchomieniu pobierania siatki nie cofa się siłownik na ciągu paska i nie załącza aparatu ucięcia siatki.
    • Przez Marcin157
      Witam, mam problem z prasa rolującą krone KR 155 podczas dobijania belki otwiera się tylna klapa. Na zamkniętej komorze wygląda tak jakby siłownik nie podnosił tego uchwytu do końca co blokuje klapę. Proszę o jakieś porady co zrobić!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj