Polecane posty

Henius91    1543

taki agregat kupisz w cenie 9400 zl. http://www.allegro.pl/item874698542_nowy_agregat_uprawowo_siewny_drapki_nowosc_w_pl.html to jest aukcja.

 

moj ojciec juz wybral agregat, najbardziej spodobal mu sie Agro-Masz bo jest najtanszy bo z walem packera kosztuje 8000 zl. jak dobrze pojdzie to na wiosenne siewy bedzie juz nowy agregat B) dzis mowil ze trzeba sprzedac jalowke cielna i mozna kupowac B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Obawiam się, że dwa rzędy zębów typu S nie zbyt sobie poradzą na cięższej ziemi, zwłaszcza, że będą wyciągać bryły. Jeżeli macie możliwość to zamówcie Agromasz z zębami SV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tego nie wiem, ale sugeruje się dopytać. Taki ząb lepiej rozciera bryły nie wyciągając ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Ja jestem sprzedawca maszyn i jak rozmawialem z rolnikami to na aresy bardzo narzekaja. A na temat Agro - Maszu sie nie wypowiem, bo nie rozmawialem z uzytkownikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak, to SV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

@Bobek na III i IV klase ziemi też lepiej wziąć zęby typu SV czy lepiej S??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na moje SV, bo bardziej drgają, a nie mają tendencji do znacznego odchylania się. Tym samym nie zmieniają głębokości pracy, co ma wpływ na równe podłoże siewne. Jak już wspominałem wilgotna warstwa nie jest wyciągana do wierzchu, a jedynie rozluźniana. Ząb S ma mniejszą tendencje do zapychania się, w porównaniu do zęba prostego. Dochodzi jeszcze kwestia silnego spulchnia i mieszania ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

no ja raczej nie bede siac w sciernisko ;) powiedz mi jeszcze czy trzeba po orce bronowac przed siewem takim agregatem?? bo moj tata jest tego zdania ze po orce zawsze trzeb przebronowac, no i po siewie tez ;) juz mu powiedzialem ze po agregacie u nas zednego bronowania nie bedzie :P od tego sa zagarniacze w siewniku, a po bronowaniu sa nierowne wschody, co do bronowania przed siewem to wydaje mi sie to tez zbedne, mysle ze wystarczy bruzdy po plugu wyrownac talerzowka lub agregatem scierniskowym. jak uwazasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zależy jak równo zaorzesz i czy orka była z wałem. Kwestia jeszcze samym warunków podczas owej orki. Ja mam agregat na trzyrzędowy, więc nie mogę się dokładnie wypowiadać na temat dwurzędowego, bo to jednak większa podziałka między zębami. Zawsze można przed siewem ze złożonym agregatem zrobić równanie bruzd i poprzeczniaków. Ogólnie bym nie bronował po siewie, tylko zdecydował się na zgrzebło typu Y za redlicami(teraz to już i w Unii takie są). Na pewno agregat przyspieszy uprawę i polepszy warunki wschodów, co do dodatkowych zabiegów to wiadomo, że warunki są zmienne i zabiegi trzeba do nich dostosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=79446 to moj siewnik i mniej wiecej widac jakie sa zgarniacze. musze tylko wymienic pare tych "drutow" bo sa powylamywane, ale niestety komplet tych pretow kosztuje prawie 400 zl http://www.allegro.pl/item884088749_amazone_kpl_zagarniaczy_3820300_d7_zagarniacze.html

co do orki to u mnie to rozne wyglada bo na ciezkich ziemiach rowno nigdy sie nie zaorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiem, ale jednak orka z wałem wyrównuje pewne nierówności. Zresztą wałek przedni niweluje w dużej mierze nierówności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Na moje SV, bo bardziej drgają, a nie mają tendencji do znacznego odchylania się. Tym samym nie zmieniają głębokości pracy, co ma wpływ na równe podłoże siewne. Jak już wspominałem wilgotna warstwa nie jest wyciągana do wierzchu, a jedynie rozluźniana. Ząb S ma mniejszą tendencje do zapychania się, w porównaniu do zęba prostego. Dochodzi jeszcze kwestia silnego spulchnia i mieszania ziemi.

 

@Henius91 sory ze Ci tu troche mieszam w temacie.

@Bobek czyli zęby S mniej sie zapychają od SV? które lepiej mieszają, spulchniają ziemie i które sprawdzą się najlepiej na III IV klasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak ostatecznie, który lepszy do uprawy przedsiewnej?Bo tak mnie zakręciliście, że...

Agregat talerzowy czy uprawowo siewny bierny na 3-4 klase (miejscami małe glinki)

Którego kupić? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A tak czyto z ciekawości zapytam czy lepszą inwestycją byłby pług UG tur 4x40 na zabezpieczeniu kołkowym który to kosztuje słono chyba ze 12 tyś czy taki z agromaszu o regulowanej szerokości orki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem tyle... agro masz mnie jakoś nie przekonywuje... znajomy ma taki 4m bierny i rama mu cały czas pęka i ci ? i spawarka w ruch. te agregaty są z polskiej stali a Unia produkuje maszyny ze szwedzkiej stali. przykład: pług 4 obracany agro-maszu 14 tyś a Uni Grudziądz IBIS z 30 tyś (mowa o średnim pługu) więc widać jaka jest konstrukcja i wkonanie a o wytrzymałości już nie będe wspominał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

@AdamZetor12145 Posiadamy agregat z agro-maszu (talerzowy) i jakoś nie zauważyłem żeby był źle pospawany czy stal z jakiego jest wykonany była słabej jakości :D może kolega miał jedne z pierwszych agregatów tej firmy i nie był dopracowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

AdamZetor12145

Co do pługa się zgodze bo Agro-Masz dopiero puścił nową produkcje pługów.Wiadomo UG produkuje fajne pługi tylko strasznie ciężki .

Ale agregat uprawowy Agro -Masz niczym się nie różni od UG.My posiadamy ten Agregat jesteśmy b.zadowoleni -Gdy kupowaliśmy go w 2007r to on kosztował 7tyś a UG 13 .Teraz kosztuje Agro-M 9 tyś. a UG 16koła. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1990    0

jak to jest z tym wałem packera w agregacie uprawowo siewnym?? musi być dzielony na 2? jeśli przy 3m nie jest dzielony to jest źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj