Polecane posty

Henius91    1543

@Michu7 niby dlaczego packer nie na srednie gleby?? :rolleyes: moj znajomy kupil nowy agregat UG Ares L/Z z walem packera na srednie gleby (3b i 4 klasa). ja tez chce kupic agregat z walem packera a gleby mam srednie i lekkie (4, 5 i 6 klasa), na 6 klasie agregatem raczej siac nie bede bo to glupota ale za to na 4 i 5 juz tak i tez mam na niektorych kawalkach na jednym koncu piach a na drugim glina. a niektore mam takie ze nawet cale pola o powierzchni 4-5 ha sa gliniaste. wiec nie bede kupowal z walem rurowym bo na glinie nic nie zdzialam. jezeli uwazasz ze packer na gline jest zly to dlaczego na Zulawach maja agregaty tylko z takimi walami?? jest to ciezki wal wiec on nie kruszy tylko tymi zebami a cala powierzchnia.

 

gumowy (Crosskill) dobrze kruszy gline, jest w miare lekki (lzejszy od packera lecz az tak dobrze nie kruszy ja packer) i slyszalem tylko o jednej wadzie, a mianowicie na mokrej glinie sie zakleja i wtedy efekty pracy sa nie najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

Henius gdy jest mokro to kazdy ci sie zaklei nawet rurowy, a co do tematu to dzieki zdecydowalem na ten agromasz z walem packera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

W sumie też coś takiego polecę... A gumowy(jednak nie to samo co crosskill) jest cięższy od packera 0 50 kg :rolleyes: . Gumowy jest sporo droższy od packera, a najdroższy jest spiralny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

a czy ktoś robił tymi agregatami po kukurydzy na ziarno?? jaki jest efekt??


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

No właśnie piszcie jak coś takiego się sprawuje po kukurydzy i jaki dokładnie model

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

@Henius91 Dlaczego na 6 klasie siać agregatem to głupota? :D Ja od czasu kiedy mam agregat nie wyobrażam sobie pola zasianego bez jego użycia :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

tak mi nagadali ze przed walem bedzie sie zbierala ziemia i zabardzo niszczy strukture gleby. oczywiscie jak kupie agregat to sprobuje zasiac agregatem, jak da sie siac to bede sial tylko agregatem.

 

Taki problem może występuje w agregatach zębowych,ale nie jestem pewien bo takiego agregatu nie posiadam ,czasami na forum czyta się wypowiedzi gdzie koledzy piszą że wał zapada się w piachu, w talerzowym nie ma tego problemu :rolleyes: a mamy kilka ha piasku niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Dobry na typowe piaski, ale na lepsze gleby to tylko zagrabywacz śladów ciągnika.Jak jest czym ciągnąć to tylko agregat aktywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

to jest temat o biernych dlatego tu sie zapytalem i nie obchodza mnie aktywne bo to nierealne na moje ziemie. 3 rzedy zebow i wal packera, to jedyne co moge poradzic na moje gleby. agregaty z 3 rzedami zebow robia chyba tylko UG i Agro-Masz a ja UG napewno nie wezme ze wzgledu na cene a Agro-masz... zastanowie sie, narazie szukam innych firm i znalazlem 2 dobre ktore moge brac pod uwage, wlasnie ten Grano i Rolmako.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janmaria    0

agregat na oko ok. ładne malowanie hydropak też wydaje się być solidny, ciekawe jaki siewnik chcesz ni targać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak masz dobrze sprzęg zrobiony to nie rzuca. ;) Kwestia wykonania, ogólnie jeżeli chodzi o polski sprzęt o Unii agregaty wyglądają najbardziej solidnie, chociaż Mandam też niczego sobie. Polecam Aresa XL, bo waży ciut więcej od Aresa L, jednak jest masywniejszy: solidniejsza rama, masywniejszy hydropak, zęby SV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

oczywiscie na hydropaku ma wisiec Amazone D8 30E w ktorego miesci sie prawie 400 kg pszenicy a sam siewnik wazy pewnie ok. 500 kg (nie jestem pewien) wiec jest co podnosic ale mysle ze moj ursus bez problemu poradzi sobie z podnoszeniem calego agregatu bez podnoszenia siewnika na hydropaku. a widac ze ten GRANO system ma dosc solidny hydropak, ale Rolmako ma i tak chyba najlepiej wykonany hydropak i najbardziej mi sie podoba. wykonanie Mandama mi sie nie podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

@Henius91 masz siłownik wspomagające podnośnik ? cały zestaw będzie miał ok 1600 kg jak nie więcej, a to nie mało i problem może być z unoszeniem całości bez składania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

tak, jeden silownik jest ale drugi jest w planie z mysla o agregacie. kiedys sialem agregatem kultywator ze sprzegiem do siewnika + poznaniak i bardzo dobrze sie pracowalo, siwetnie bylo pole uprawione, ursus nie mial problemow z podnoszeniem (wiadomo, poznaniak lzejszy), nie wiem dlaczego zrezygnowalismy z siewu agregatem. sprzeg samemu zrobilismy i jeszcze nawet w garazu lezy kompletny no ale do 3m Amazone nie bede 2,7 m kultywatora podczepial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blusik74    0

oczywiscie na hydropaku ma wisiec Amazone D8 30E w ktorego miesci sie prawie 400 kg pszenicy a sam siewnik wazy pewnie ok. 500 kg (nie jestem pewien) wiec jest co podnosic ale mysle ze moj ursus bez problemu poradzi sobie z podnoszeniem calego agregatu bez podnoszenia siewnika na hydropaku. a widac ze ten GRANO system ma dosc solidny hydropak, ale Rolmako ma i tak chyba najlepiej wykonany hydropak i najbardziej mi sie podoba. wykonanie Mandama mi sie nie podoba...

 

Mam podobny dylemat siewnik amazone D9 Special z tylnym podestem i palcami zgarniającymi zaczepiny na agregacie biernym (który chcę zakupić) z cynkiem sprężynowym z wałem Pakera i ma to uciągnąć Pronar 82SA (82KM) z udzwigiem na TUZ-ie tylnym 4,5 tony. Czytam uważnie wasze wypowiedzi i opisy dotyczące poszczególnych producentów maszyn. STabilny hydropak faktycznie Rolmeko, wizualnie i zastosowanie rozwiązań logiczne, ale jest jeden szkopół w tym agregacie a mianowicie wał przedni, który nie jest dzielony na dwie części po 1,5 m każda. Istotne bardzo przy uderzeniu w kamień lub zbrylowanej gliny. Z doświadczenia wiem ze się to ugie i zaczenie bić lub się rozleci. Producenci, którzy dzielą przedni wał to: UG AERS XL, POM Brodnica, Agro-MAsz, GRANO, POdstawowym kryterium jakie sobie postawiłem: solidnie wykonany, do 10 tys. cynki sprężynowe, stabilny hydropak na 2 siłownikach, wał pakera. Przy takich założenia zostaje: Agro-Masz, GRANO

TAkie mi się udało znaleść na http://www.allegro.pl/item877383643_agregat_uprawowo_siewny_3m_promocja.html#gallery

http://www.allegro.pl/item874698542_nowy_agregat_uprawowo_siewny_drapki_nowosc_w_pl.html#gallery

 

Lub ewentualnie brona wahadłowa amazone z zabezpieczeniem na kamienie http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B162779

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ilość siłowników nie świadczy o stabilność. Przykładowo w Aresie XL masz jeden siłownik słusznych rozmiarów, na Twoim miejscu bardziej patrzyłbym na grubość profili z jakich wykonano hydropak. Grano bardzo przypomina Aresa XL, jednak ma tylko dwa rzędy miękkich zębów, lepiej zachowują się zęby typu SV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blusik74    0

mi najbardziej po glowie chodzi ten GRANO ale takze Agro-Masz i nie wiem ktory lepiej, w Grano wydaje sie mocniejsza konstrukcja ale Agro-Masz za to ma 2 silowniki, Grano jest o 1000 zl drozszy.

w Agro-Masz konstrukcję jest bardziej zespoloną rama od wału przedniego i tylnego zespawana jest szeroką blachą tworzy taki trapez, w Grano nie ma takiego zespoleni i trochę wygląda jakby rama z wałem tylnym była doczepiona na siłę. Ale najważniejsze żeby spełniał swoją rolę. Duży dylemat i co gorsza nie jestem przekonany czy załatwi to sprawęna na moich glebach w krórych jest III -IV klasa i dość dużo gliny o kamieniach nie wspomnę. Na dzień dzisiejszy Uprawiam to agregatem z POM Brodnica 3,2 szer. z wałkeim strunowym z przodu 32 zęby i podwójny wałek strunowy z tyłu. Żeby to uprawić to po zaoraniu kawałka ziemi na drugi dzień trzeba przejechać agregatem. Na górkach tam gdzie glina nawet 3-4 razy żeby to rozbić. Przed samym siewem jeszce raz trzeba uprawić. SAm nie wiem czy agregat z wałem pakera cos tu pomoże poza tym ze zaoszczędzę drugi przejazd agregatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na takie gleby polecam Aresa XL mam już drugi taki agregat i sprawdza się doskonale na III i IV klasie. Kwestia jeszcze doboru wału ja mam rurowy ale lepszy będzie jakiś cięższy gumowy, crosskill, packer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

to ze agro-masz ma ta blache z bokow nie oznacza ze jest mocniejszy. UG dla mnie jest za droga, a jakosc duzo lepsza do pozostalych agregatow nie jest. u mnie z walem rurowym bym nic nie zdzialal, musi byc packer. jeszcze sie zastanowie jaki kupic. kupno agregatu odkladamy juz od 2 lat ale juz widac jak by nam sie przydal bo dochodzi coraz wiecej ziemi IIIb-IV klasy, takiej zielonej gliny i na takich ziemiach siejemy trawy, a wiadomo ze trawa musi byc dobrze "usiana". na wiosne moze jeszcze wynajmiemy agregat do zasiania, ale potem bedzie trzeba cos kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blusik74    0

mi najbardziej po glowie chodzi ten GRANO ale takze Agro-Masz i nie wiem ktory lepiej, w Grano wydaje sie mocniejsza konstrukcja ale Agro-Masz za to ma 2 silowniki, Grano jest o 1000 zl drozszy.

a w jakiej cenie można kupić Grano na cynkach z wałem pakera 3m ? Jeśli masz dobre namiary na składnicę to proszę podaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj