Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
filip94lemken    122

Wiatm, mam dylemat miedzy agregatami talerzowymi do zestawu uprawowo siewnego, niewiem ktory wybrac Agromasza czy Aresa z UG, agregat ma byc agregowany z poznaniakiem i Pronarem 1025A na 45 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

@Fergusson3070

Co masz na myśli że nie za dobrze sobie radzą?, ja mam z unii i radzi sobie super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Jestem użytkownikiem agregatu uprawowego Agro -Masz 3,60m ,agregat pracuje u nas 2 lata.Chcieliśmy kupić UG ,Kombi 3,7 ale kosztował niecałe 14tyś, za AGRO-MASZ daliśmy 7tyś.Powiem Ci tak Unia wymyśla ceny z kosmosu i patrzy na konkurencje z zachodu i winduje swoje ceny lecz im jeszcze dużo brakuje (np.za Poloneza w pełnej opcji daliśmy 38tyś).Sąsiad kupił kombi ,nic szczególnego ale ma znak Unia i za to się płaci.Myślimy w niedalekiej przyszłości kupić agregat uprawowo siewny z wałem packer.Ja jestem za Agro-Maszem firma która niedawno weszła na rynek i produkuje naprawde niezły sprzęt za dobrą cene.W tym roku połamałem belke zaczepową w agregacie moja wina bo jechałem za szybko polną i była dziura, której nie widziałem.Agregat już nie był na gwarancji a belkę bez problemu dostałem za free .Wielki plus dla nich. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

moze tak bo agromasz kosztuje 12tys z walem packera, a ares kolo 20, co do agro maszu to mam grubera od nich i dobrze robi, wiec wezme tego agro masza chcialem sie dowiedziec czy nie sa jakies lipne, teraz tylko niewiem czy pronar go pociagnie z siewnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Tak nie ma co kupuj AGRO-MASZ lepiej wykonany wiadomo ze w polu zrobi swoje ;[

 

Ile pronio ma koni moim zdaniem to juz wiekszy ciagnik od 82A i powienien pociagnac jak ma pracowac z poznaniakiem to nie powienien byc ciezki :lol: ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1541

jedno co wam powiem to to ze Agro-Masz a Unia to jeden ... (wstaw jakie slowo chcesz), robione tak samo wiec nie wiem dlaczego unia ma takie ceny z kosmosu. zasada mocowania talerzy, walu, rama, wszystko jest takie same. nawet stal bo watpie zeby UG miala lepsza :lol:

 

skoro z poznaniakiem to pewnie 2,7 m...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

Ja też jestem za Agro-Masz, posiadam z tej firmy agregat uprawowo-siewny z packerem 3m który kosztował po małych negocjacjach 8500 zł a z kolei UG kosztował 17000 zł . I praktycznie agregat Agro-Masz widziałem tylko na zdjęciach w internecie i też się trochę bałem co przyjedzie na podwórko ale byłem miło zaskoczony, powiedziałbym nawet że lepiej jest wykonany niż ten UG , dlatego te ceny z Unii są śmieszne dla mnie . Jeszcze muszą długo popracować nad maszynami żeby ta cena pasowała do jakości maszyn .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1541

chodzi mi o to ze UG i Agro-Masz to to samo tylko roznia sie znaczkiem i cena :lol: nie widze zadnej inne roznicy. moze wykonanie ciut gorsze w Agro-Maszu ale raczej juz to dopracowali. BIERZ AGRO-MASZ!!!

 

a to ze 3 m to mnie zaskoczyles. masz przerobiony na 3 m czy to jest nowy poznaniak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

endrius

Masz całkowitą racje ,a kiedy kupowałeś swój agregat bo nam krzykneli za agregat uprawowo siewny z packerem 9 tysiaków.Jak Ci się sprawuje ,jak myślisz czy będzie dobrze współpracował z Farmerem 105km i siewnikiem Polonez który waży po pełnym załadowanu 1300kg. ;[

Henius91

Święta racja widze ,że mamy podobne zdanie,jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

Tak mam przerobionego poznaniaka na 3m, mialemzamiar kupywac poloneza, ale jak zaspiewali 22tys, to zrezygnowalem, a dodam ze w poznaniaku mam nowe redlice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

kamil900830

Ja swój agregat kupowałem w sierpniu 2008 roku jak na razie sprawuje się ok. U mnie współpracuje z Pronarem 1025 A tylko ja mam siewnik Poznaniak trochę lżejszy od Poloneza ale nawet z pełnym siewnikiem nie mam problemu dodam tylko że jak sieję to jeżdżę cały czas na rozłożonym , składam tylko do transportu. Myślę że Twój Farmer też nie powinien mieć żadnych problemów. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

A mam pytanie jak zachowują się te agregaty w uprawie po zbiorze kukurydzy na ziarno?? czy wszystko jest dobrze pocięte i wymieszane??


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

A powiedzcie jaki wał jest najlepszy do tego agregatu, jakie macie, na jakich glebach i jak się wam spisują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Ja mam Aresa TL z UG. Wał zwykły rurowy, gleby średnie miejscowo występują gliny. Jesienią 2009 r. miejsca gliniaste ciężko było doprawić bo były mocno zbrylone, może pomógł by wał croskill bo packer to raczej nie. Moim zdaniem na gleby lekkie i średnie wystarczy rurowy (najtańszy i najlżejszy), jeśli występują tylko miejscowo gleby cięższe w uprawie to nie warto inwestować w lepszy wał bo z kolei na lżejszych glebach może niszczyć strukturę gruzełkowatą. A więc lepsze wały (croskill ewentualnie packer) warto moim zdaniem kupować tylko na gleby cięższe w uprawie.

 

Co do wyboru marki to jeśli nie ma różnic to oczywiście lepiej wybrać tańszą. "Na oko" to pewnie różnic nie widać a nie wiadomo jak z jakością talerzy bo to może ewentualnie być niewidoczna różnica, która może mieć duży wpływ na koszty eksploatacji.

 

Mi się Ares podoba, kupiłem go za 13000 brutto bez sprzęgu wiosną 2009r. Wady sprzętu UG to słabej jakości powłoka malarska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

A powiedz czy wielkość talerzy w TL jest wystarczająca do uprawy także na ścierniskach?? i dlaczego packer jest kiepski a croskill lepszy? A co sądzicie o spiralnym i gumowym na jakie ziemie się nadają?

W UG jest ten problem że agregaty o większej średnicy talerzy nie mają sprżęgu do siewnika.... Taki Ares TL ma malutkie te talerze i wał też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Ja mam talerze 460 mm. Moim zdaniem im większe talerze tym lepiej na uprawę ściernisk zwłaszcza przy dużych ilościach resztek pożniwnych. Ja słome zbieram, więc mój Ares ścierniska zrobił ładnie. Robiłem też obornik wywieziony na gorczycę lub ściernisko, baedzo fajnie pomieszał, ale robione było podwójnie (tak duża ilość obornika, że za pierwszym razem efekt był słaby).

 

Co do packera to uważam, że zbrylone gliny przesuwałyby się pomiędzy zębami tego wału i by ich i tak nie rozdrobnił a croskill na pewno tak. Może też zależy jeszcze jak packer wykonany, bo mój sąsiad miał z Famarolu w agregacie upr-siew. to mu sie skrobaki gięły:), i wał mu się zaklejał na cięższych ziemiach wymienił na zwykły rurowy i jest bardziej zadowolony.

 

Crosskil na wilgotnych ziemiach też pewnie będzie się zaklejał. Pod tym względem to pewnie rurowy będzie najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Mam klienta który chce kupić agregat talerzowy 3m do ciągnika 130 km, sieje kukurydzę tylko i do tej pory zębowy z dwoma wałkami z tyłu nie bardzo dawał radę wszędzie...

Dobry byłby ares TL ale na ściernisku po kukurydzy będzie pewnie się przypychał.....

Agromasz ma talerze 510 więc trochę większe ale niewiele ale może dadzą radę na ściernisku, no i cena atrakcyjna już ze sprzęgiem...

Większe w UG o średnicy talerzy 700 nie mają za to możliwości sprzęgu a klient chciałby mieć go w zapasie...... Co do wałów to o rurowym słyszałem że zostawia "podziabane" pole - ma za rzadko pręty, dlatego pytam się o coś lepszego i skutecznego na zmiennych glebach- od lekkich po ciężkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

tzn do mieszania resztek pozniwnych niebedzie potrzebny bo mam grubera z agro- maszu, talerzowy bym bral do siewnika wiec wydaje mi sie ze packer bylby najlepszym rozwiazaniem, a co do crosskila to mam waly 6m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj