Zaloguj się, aby obserwować  
ziomas16

Jaki kombajn na 50ha??

Polecane posty

ziomas16    0

Witam.Na te żniwa musze kupić kombajn.Wybieram pomiędzy bizonami(jak juz wcześniej napisałem)Osobiście wolę tego WERSJA EXPORTOWA BIZON 1992r.OKAZJA!!! (865543834) - Aukcje internetowe Allegro jest jeszcze ten kombajn BIZON GIGANT 1987 rok (866643115) - Aukcje internetowe Allegro zastanawiam sie który bedzie lepszy.

Za odpowiedzi z góry dzięki.POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master0608    0

Podobno jest problem z czesciami do gigantow, ale za te 34 tys. ktore chce wlascicel giganta, bedziesz mial duzo lepsza wydajnosc na hektar ;[ obrobisz tez sporo zapewne na uslugach :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolos51    10

ja bym wziął giganta, za tą cenę ten gigant jest zarąbiście zadbany no i jeszcze na hydrostatycznym podwoziu. Na 50ha lepszy będzie gigant, tam jest jakieś 220km to będzie sobie dobrze radził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Z Gigantem daj sobie spokój.Tych kombajnów wyszło stosunkowo mało, ciężko dostać do nich części, ten Gigant z ogłoszenia był na 100% malowany a z tego co zauważyłem to te wszystkie wymalowane kombajny trzymają sie kupy właśnie dzięki tej farbie :lol: Ja jak bym miał do wydania na Bizona 80tys. to kupiłbym Rekorda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

z tego co myślę, najlepszy na 50 ha byłby rekord.

Z056 jest trochę za mały, a poza tym sami wiecie skrzynia+hamulce

Gigant? no może, ale nie wiem, jak z częściami (ponoć krucho)

co do malowania - ja liczę za rok pomalować swojego Z056 ze względów estetycznych a nie dlatego, że idzie na sprzedaż.

Za 80tyś kupi Z058 w idealnym stanie, zaś dokładając 20 tyś można znaleźć Z058 z końcówki lat '90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

za 80 tyś kupiłbym mdw 525 albo DF lub NH nigdy takiego bizona ewentualnie Rekorda jak chcesz mieć polskiego znajomi kupili DF i NH po 60 tyś 85-86 rok gdzie 56 do nich albo 58 ja mam 56 z 84 od nowego i ne narzekam ale 525 robi 2 h na godzinę i jaki komfort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timek2009    19

do gigantów ciężko dostac czesci ja na twoim miescu brałbym rekorda albo bs ;[ bo bizon super to za maly :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

heh koledzy śmieszni jesteście ze mało części do gigantów

jakich części ze tak sie boicie nozy do sieczkarni czy żyletek lub bagnetów na heder ;[

przeciesz to jest bs tylko ze klawiszowy i dłuższy heh juz pisałem w innym poście jaki jest problem z częściami zaczytuje :lol:

 

czytat z Który najlepszy: Z110, Z115 czy Rekord niebieski?

 

przed żniwami zauważyłem ze wysiadło mi łożysko w ślimaku <prawe>

ale zeby je wymienić musiałem zdjąć żeliwny korpus w którym siedzi oś ślimaka ściągacz nie dawał rady więc musiałem go rozwiercić

kiedy go zdjąłem i chciałem kupić nowy okazało się ze nie ma <tszeba czekac> ale wziąłem z Z056 ruznica była tylko w miejscu gdzie wchodzi klin na oś wiec jaki problem freznąć ten klin tak jak do bs-a ;[ tak samo jest z innymi częściami są tylko tszeba pomyśleć

 

i ca takie to trudne bs-ów też tak duzo nie wyszło

jak bedziesz robił usługi to biesz giganta ale zadbanego ten na zdjęciu to wypicowany ale ledwo co stoi w kupie a jak włączysz młocarnie to bedziesz go zbierał

jutro dokoncze co miałem do powiedzenia ale super w wersji exportowej tez jest dobry

szczęsliwego nowego roku albo jak kto woli dosiego roku i dużo mliwa w stodole :)

 

kolego timek2009 a czemu Z056 jest za mały co?

a czym sie różni Z056 od Z058 bo chyba tylko silnikiem powierzchnia wytrząsaczy i zbiornikiem zborza

a reszta to błaha sprawa jak rura naped motowidel (mowa o rocznikach z 85+tych lat)

heh tylko ten silnik mogl byc silniejszy w Z056

wiec to prawie nic zbiornik to czestsze sypanie

wytrząsacze to błahostka jedyny silnik mocniejszy ale tez da sie kosic Z056

na twoje ha moze by i starczyl a jak juz na uslugi to juz calkiem kicha

 

a co do tematu to kup Z110 lub Z083 tylko zle bo heder ma 5m i nie bardzo po drodze jechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

BS nie jest za duży na 50 Ha?

A gadanie Bizon złom kup MDW to nie w tym temacie panowie. Kolega chce wybrać Bizona, gdyby chciał innego to w innym miejscu założyłby temat.

A co do różnic pomiędzy Z056 a Z058

W mojej wiosce jest 10x Z056, i ani jednego Reksia, więc samo to że rekord to jest coś

A gadanie sąsiadów ahhh wielka siła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

Słuchaj a ile kasy możesz wydać moim zdaniem bierz rekorda ,dobrze widziałem że gigant nie ma sieczkarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomas16    0

Może zaczekam jeden sezon i na przyszły rok kupie rekorda z lat 90tych w stanie bardzo dobrym.Kasy moge wydać do 150 tyś.

PoZdRo :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Zdecydowanie gigant ładny zadbany za niewielką cene i wystarczający na twój areał i jeszcze coś zarobisz na usługach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ten Gigant jest tylko ładnie odpicowany a nie wiadomo co w środku siedzi i ja bym się tam cudu nie spodziewał :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Kolego jesli chcesz sie dowiedziec prawdy o Gigancie Z083 to napisz do mnie na PW. Mialem giganta 12 lat to wiem co to za złom i że częsci do niego "prawie" NIE MA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

heh to zależy jak na to spojrzysz BS ma ten sam silnik co gigant SW680 (nie mówie o martinie)

zespół zniwny ma ten sam jedynie BS ma większe obciążenie przez rotory a gigant to tylko wytrząsacze

za 150tyś ja bym nie kupował Z058 co was napada na te rekordy

za tą kase kup BS-a z 2001r i napewno bedzie lepszy jak Z058

 

BSZ110 ja tez bym chciał sie dowiedziec prawdy o gigantach :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

BS ma wydajność 2,5 ha/h podane przez producenta zaś Gigant 1,7 ha/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Ten super 5056 exportowy jest na allegro chyba od ponad 6 czy 9 miesięcy. Pamiętam go dobrze.

Za 95tys u nas w okolicy stoi bizon dynamic ale z częściami może być krucho (gość sprzedaje bo kupił większego Classa).

Wg mnie (ja się na tym nie znam) przy kwocie 100tys PLN warto się zastanowić nad poszukaniem rekorda w b.dobrym stanie, BS'a do przejrzenia lub siakiegoś Classa. Z gigantami dałbym sobie na luz.

 

Zresztą jak już kiedyś pisałem, jak ktoś szuka jakiegoś sprzętu niech najpierw objedzie sklepy z częściami w okolicy i podpyta się co mają od ręki a co do ściągnięcia w 48godzin i bierze to pod uwagę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 31.12.2009 o 22:06, Tomek7G napisał:

z tego co myślę, najlepszy na 50 ha byłby rekord.

Z056 jest trochę za mały, a poza tym sami wiecie skrzynia+hamulce

Gigant? no może, ale nie wiem, jak z częściami (ponoć krucho)

co do malowania - ja liczę za rok pomalować swojego Z056 ze względów estetycznych a nie dlatego, że idzie na sprzedaż.

Za 80tyś kupi Z058 w idealnym stanie, zaś dokładając 20 tyś można znaleźć Z058 z końcówki lat '90

Bizon Z056 spokojnie wykosi 50 hektarów. Na 50 hektarów będzie też nadawał się Fortschritt E 512.

Dnia 31.12.2009 o 23:14, timek2009 napisał:

do gigantów ciężko dostac czesci ja na twoim miescu brałbym rekorda albo bs ;[ bo bizon super to za maly :lol:

Bizon Z056 napewno nie jest za mały na 50 hektarów. Nie masz pojęcia o tym co piszesz. 

Dnia 1.01.2010 o 15:32, BSZ110 napisał:

BS ma wydajność 2,5 ha/h podane przez producenta zaś Gigant 1,7 ha/h

Napewno między nimi nie ma takiej różnicy w wydajności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj