Dawid777

Przedni balast (obciążniki)

Polecane posty

Dawid777    0

Stałem się właścicielem ciągnika JD Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> JD 6100 i nie wiem czy warto zainwestowac w obciążniki, będzie to ciągnik główny i będzie wykonywał cięższe pracę (gruber 2.2, pług 3 na sprężynach, siewnik 3m, agregat 2.7 z 4 bronami) oraz rozsiewacz Amazone ZA-F 1003 i przyczepki. Czy on w polu nic nie daje jak mówią niektórzy w mniejszych maszynach?

Z góry dziękuje

Pozdrawiam.

Dawid777 :lol:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zależy jak jest zbalansowany i ile waży-ja mam w 5720 bardzo lekki przód więc do ciężkiego pługa obciążniki są obowiązkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja mam Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Fraugde Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Fraugde no i ciężkawy, ale nie aż tak bardzo, tylko cofnę skiby na te dalsze otwory i go poszerzę, ale za to będzie cięższy. A w polu czyli w uciągu?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

ja bym założył ale takie łatwo zdejmowalne - w zetorze dokladałem obciążenia w zależności od maszyny jaką ciągnąłem. Teraz będzie tuz więc będe woził bombe


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mój pług to Unia 4x35 na resorze i zdaje się być cięższy więc ze swoim nie powinieneś mieć jakichkolwiek problemów-co do uciągu-to owszem z obciążnikami jest sporo lepiej.

PS.Tak sobie spojrzałem na Konedata i wygląda że nasze ciągniki są bardzo zbliżone wymiarami i osiągami-więc tak jak powyżej pisałem...

 

ja bym założył ale takie łatwo zdejmowalne - w zetorze dokladałem obciążenia w zależności od maszyny jaką ciągnąłem. Teraz będzie tuz więc będe woził bombe

 

Gdzieś (chyba w Profi) widziałem fajny patent jak przerobić obciążniki na takie szybko zakładane-potrzebny jest co prawda drugi ciągnik z ładowaczem (ale mam biggrin.gif więc no problem) i chyba sobie zrobię na wiosnę.

Będzie TUZ czyli i ciągnik wybrany biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja myślałem nad dokupieniem jednej skiby do mojego pługa żeby orac na 35cm na korpus, ale nie wiem czy mocy wystarczy... Jakby ktoś widział, a najlepiej miał zdjęcia jak wygląda skrzynka na kamienie to bym był bardzo wdzięczny :lol:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

poszukaj fot zetora 10245, które robiłem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

ja bym pronowłą załozyć:lol: im dlurzy sprzęt tym bardziej "buja" ciągnikem no i im cieższy oryginalne obciazniki do JD to wydatek rzędu 2000-2500tyś zł moze więcej;) ale przydatne są;[ ciagnik wtedy lepiej na przód ciągnie mój JD jest dosć długi ale np przy złożonym agregaci i przy pługu go buja na drodze... ale ja mam przedni tuz więc wystaczy beczka zalana betonem;d


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A czy obciążniki od innego ciągnika by pasowały? Widziałem tanio od MF-a


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

poszukaj fot zetora 10245, które robiłem

 

 

Eee tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

nie kleje o co chodzi? fot nie ma czy co?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pewnie są tyle że miałem nadzieję że coś doszlusuje do Twojej stajni jeszcze w tym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Mam jeszcze takie pytanie, ponieważ z ciężką maszyną taką jak gruber jadąc po drodze z obciążnikiem będą się szybciej zużywac przednie opony, ale jadąc bez to tylne też się będą szybciej zużywac tak? Ja mam problem bo pole mam oddalone o 8km a może w tym roku zaczne obrabiac pole które jest oddalone o 15km, opony są nówki radialki, co myślicie lepiej z obciążnikiem czy bez?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

jaro: bilans 2009 jest in minus, ale w 2010 coś dojdzie większego dawid: do cięższej maszyny musisz mieć obciazniki, jak nie przesadzisz i bedziesz uzywał tylko do ciezkiej roboty to wtedy spokojnie o opony


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Powiem tak-znajdź takiego któremu 2009 rok się udał biggrin.gif .

Dawid-zdaje się że masz wersję 30 km/h ?No to i o opony powinieneś być spokojniejszy biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

in minus bo jeden koń pociągowy ze stajni ubył - taki z obciążnikami


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja tam nie narzekam na rok 2009, wymieniłem praktycznie cały park maszynowy (pług, siewnik, rozsiewacz, przyczepa, ciągnik), zejście z uprawy ziemniaka. A tak związane z tematem to ile mogę na przód włożyc kg żeby przód nie ucierpiał? 500kg czy to już za dużo? W 2010 pomyśle nad jakimś lekkim agregatem 3m do siewnika :rolleyes: Tylko oponki mam trochę wąskie przez co będzie duży nacisk (na przodzie 12 na 28 radialne). Widziałęm na allegro po 200zł za sztukę takie po 50kg do jd i ciękawi mnie to że oni je przysyłają :D nie wyobrażam sobie kuriera z paczką 500kg :)

Mam skrzynię 15/5 30km/h mechaniczna


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

wczoraj gadałem z handlarzem - mowił ze do ciagnika 120km bomba powinna miec do 600kg, wiecej to do duzych ciagników. Do takiego jak twoj to celowałbym w coś pokroju 300-400kg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Ja mam 500 kg na przednim tuz i z pługiem jest na styk...

Jak możesz to kupuj ile sie zmieści na mocowaniu :rolleyes: tu tylko kasa Cię ogranicza...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

ty masz 120 kolega dawid ma 75km - subtelna różnica


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

U mnie 72 Km jest chyba 700kg obciazenia na przodzie


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

U mnie 72 Km jest chyba 700kg obciazenia na przodzie

Jak widać moc nie gra roli, tylko to co z tyłu wisi i jakie opony (czy zużyte)


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Opony wszystkie 4 nówki radialki, a z tyłu jak narazie to różnie, przeważnie ciężary ok. 1t (siewka gruber) a pług to bardzo do tyłu jest przesunięty więc chyba daje to samo co te maszyny :rolleyes:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RelMy
      Chciałem wymienić termostat ponieważ wydawało mi się, że ciągnik nie trzyma optymalnej temperatury podczas pracy i dodatkowo nie działa ogrzewanie. Po odkręceniu pokrywy był tylko jeden a są dwa miejsca na 2 termostaty. Widziałem rysunki i z dwoma i z jednym termostatem i pytanie brzmi czy założyć dwa czy zostawić jeden?
    • Przez Latashi
      Cześć, proszę o opinię o traktorach marki John Deere z serii 3050, 3140. Wady zalety, spalanie, dostępność i koszt części. Czy wgl warto pchać się w te modele. Zastąpił by Zetora serii 10045. Byłby jako traktor główny do pługa, glebosza, agregatu uprawowo-siewnego i pracy z turem.
    • Przez MarcinRajca
      Witam. Mam problem z pompą główna w John.D 3130 max ciśnienie to 150-160 bar i po kilku minutach czasu spaduje do 120-110 bar i wtedy wskazówka manometru dostaje silnych drgań jakby ciśnienie pulsowalo.  Po rozebraniu pompy zaworki od strony wejścia oleju wyglądają dobrze tloczki tez są w dobrym stanie bez rys.  Jedynie zaworki po stronie wyjścia oleju mają wyklepane gniazda od tulejek.  Ale te płytki na zaworach można odwrócić. 
      W pokrywie pompy w środkowej części gdzie częściowo wchodzi łożysko są dwa otwory duży i mały oba prowadzą do zaworów duży otwór do dużego tloczka z gruba sprężyna. I jest tam jakby miejsce na iglice ale jej tam nie ma.  I pytanie czy powinna tam ona być? 
      Drugi mały otwór prowadzi ma małego zaworka z iglica ale ten otworek był zakorkowany grubymi kawałkami metalu i opilkow tak ze tam nie było wcale przejścia i sam zaworek był zacięty. 
      Wie ktoś od czego jest ten mały zaworek?  
      To jest ten największy model pompy występujący z przednim napędem na hydrostacie.  
      Orientuje się ktoś czy można ta pompę zastąpić pompa zebata i takich samych parametrach 
      Taka sama pojemność i. Wydajność 
      To znaczy oryginalna pompa i zębata jaka znalazłem mają po 50ccm 
      I obie po 75L/min 
      Regeneracja oryginalnej 2500zł 
       ruska nowa pompa około 300 zł wiec jest to duża różnica. 
      Proszę o pomoc, 
      Pozdrawiam 
       
    • Przez bem
      Czy ktoś może mi powiedzieć jak te maszyny się spisują?
    • Przez patrykb2736
      Witam mam problem z John Deere.Wciskajac gaz ciągnik nie wchodzi na obroty, wymieniłem potencjometr i bez zmian.Do tego sam czasami wchodzi na wyższe obroty.Mial ktoś podobny problem to proszę o odpowiedzi bo już ponad tydzień stoi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj