Dawid777

Przedni balast (obciążniki)

Polecane posty

marekgizio    4

Niewiem po co ta jałowa gadka? Jak podrywa przód to trzeba zakładac obciążniki, jak nie to po co kupować?

Nad czym wy sie tu rozwodzicie?

I co do podrywania przodu ma moc ciągnika albo stan ogumienia, ważne jest jaki ciezar jest z tyłu ciągnika i czy to lekki 4cylindrowy traktor czy ciezszy 6cylindrowy (bo waga samego ciągnika jest chyba wazna a nie jakie ma opony.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Chodzi mi przede wszystkim o uciąg i ile mogę maksymalnie założyc obciążników, a nie o porywanie przodu, a gadka wcale nie jest jałowa, jak Ci się nie podoba to się nie udzielaj :rolleyes:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

A co obciązniki maja do uciągu? Chyba że podrywa przód to wtedy tak. Wcale niewiesz o co się sam pytasz.

Myślisz ze jak dołożysz 500kg z przodu to ciągnik będzie ciagna skibe więcej? Nic to nie zmieni.

A pozatym o czym jest ta gadka jak jeszcze nie orałes anie nie siałeś tym ciągnikiem, skąd mozesz wiedzieć czy potrzebny jest balast i ile kg. Dla mnie to jałowa gadka bo niemasz pojęcia o tym jak zachowuje sie traktor w pracy a na zapas zadajesz pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marekgizio mylisz się :rolleyes: Jak założysz obciążniki na traktor,to on jest wtedy bardziej przyczepny do podłoża,poprzez co uciąg jest większy.Obciążniki nie są tylko od tego aby przodu nie podrywało.Prawa fizyki się kłaniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Założenie obciążników nie zwiększy na tyle uciagu zeby robić szerszymi maszynami. Uciąg jest słabszy jak przód leci po wierzchu i koła obracają sie w miejscu, ale przód kręci sie tak samo jak tył a nie szybciej.

Jak robi sie bez przodu i tylne koła się uślizguja to dołozenie przedniego napędu powoduje że jest lepszy uciąg. Może być gorszy jak przód ma za mały dosick do ziemi czyli jak go podrywa - to pisze od poczatku.

Jeśli przodu nie podrywa to dokładanie cięzaru nie zwiększa uciagu. Jak koła się nie slizgają to jest pełny uciag.

To jest proste jak drut.

 

A co do pytania autora o zakup obciążników to mi to wisi niech sobie kupi i 1000kg ciezaru tylko po co?

Sam niewie jak się zachowuje traktor podczas pracy to skad moze wiedziec że jest potrzebne obciązenie, jak tego nie sprawdzi w polu to zakup teraz obciązników skończy sie tym ze i tak niebedzie z nimi robił bo nie bedzie podrywało przodu a z nimi będzie więcej sie szybciej zużywało ogumienie i predzej sie zrobia luzy w zawieszeniu przedniej osi.

 

Pozatym że sam niewie jak ciągnik sie zachowuje i niepowiedział abslutnie nic o tym jakie ma sprzety. Jaki to pług (firma, rozstaw korpusów, cięzar, rodzaj odkładni, obracany czy zagonowy) jaki ma siewnik (ile waży, jaką ma pojemność), jakie ma ziemie.

Absolutnie nic nie wiadomo. To po cholere teraz kupowac obciążniki i nawet niewiadomo ile potrzeba. Tak samo jak z dokładaniem jeszcze jednej skiby do pługa. Jak nie będzie podrywało przodu dzięki dodatkowemu obciażeniu to odrazu bedzie można ciągac więcej skib? Ale jak lepiej o tym mśleć teraz to niech kupi 900kg obciazników i dołoży dwie skiby i bronę wirnikową do siewnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Niewiem po co ta jałowa gadka? Jak podrywa przód to trzeba zakładac obciążniki, jak nie to po co kupować?

Nad czym wy sie tu rozwodzicie?

I co do podrywania przodu ma moc ciągnika albo stan ogumienia, ważne jest jaki ciezar jest z tyłu ciągnika i czy to lekki 4cylindrowy traktor czy ciezszy 6cylindrowy (bo waga samego ciągnika jest chyba wazna a nie jakie ma opony.)

IHC mojego znajomego (6 garowy) jest lżejszy niż mój JD (4 cylindrowy)-jakieś pytania ?biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja mam Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Fraugde Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Fraugde no i ciężkawy, ale nie aż tak bardzo, tylko cofnę skiby na te dalsze otwory i go poszerzę, ale za to będzie cięższy. A w polu czyli w uciągu?

Tu podałem link do pługa :rolleyes: a mówiłem wcześniej że wszystko waży ok. 1t wystarczy przeczytac temat. Ja mam takie uporczywe górki z gliną (chociaż to tylko 4 klasa) gdzie przód w zetorze 7211 wstawał bo uciąg miał dobry tylko było tak ciężko, a że teraz mam i przednią oś napędową daltego się pytam, bo po co dawac 2tys jakby w polu było to samo :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

A czy ja pisze że sa rózne ciągniki? Powiedziałem że wazne jest czy to jest LEKKI 4 cylindrowyczy CIEżKI 6 cylindrowy. Porównując ciagniki z danej firmy zawsze ci wyjdzie że ten z dwma cylindrami więcej ma ciezszy silnik, oraz ciężar przez dłuższy silnik i tym samym przód jest dalej wysunięty względem tylnej osi. Tym samym krótszy traktor bedzie bardziej podrywał przód niż nawet o takiej samej wadze ciagnik ale z większym rozstawem osi i dalej wysuniętym przodem.

 

David777 --> proste pytanie. Podrywa ci przód w JD w orce z tym pługiem czy nie? Lekko się nim orze czy w sam raz? Jak podrywa to kup obciążniki, jak leciutko orze to dołuż 4 skibe. Jak nie podrywa to po co ci te obciążniki bo chyba nie do tego zeby szybciej zedrzeć opony, zniszczyć zawieszenie osi. Tak samo z 4 skiba, jak teraz jest w sam raz to po co ci ona jak ciągnik nie edzie dał rady ciągnąc i bedzie za wolno orał, więcej palił i szybciej zarzniesz motor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jeśli jest rozstawiony na 40cm to zetor 7211 miał co robic, ja rozstawię go na 50cm, lae za to muszę cofnąc 2 i 3 skibę o 14cm i 28 przez co pług się poszerzy bo są tam specjalne otwory, orac nie orałem i nie będe na tej ziemi orał na wiosnę, ponieważ jest tam zasiane, ale będe orał na 5-tej klasie obornik na wiosnę to się okaże, ale najbliższa pracą będzie siew nawozu z rozsiewaczem amazone za-f 1003 do którego "podobno" wchodzi 1t (rozsiewacz kupiłem tydzień wcześniej niż jd i nim też jeszcze nie siałem, ale był kupiony z myślą o c330 :D ). Nasypę w siewkę zobacze co sie będzie działo, bo pola mam daleko, a akurat 1t starczy bez potrzeb ciągania dugiego ciągnika na pole, więc po drodze musi byc stabilny bo do tego pola mam 8km :rolleyes: Chyba faktycznie tak jak radzicie poczekam aż będe robił jakąś pracę w polu, dziękuje za odpowiedzi :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

jak przód podrywa to załóż obciązniki bo to koniecznosc, ale jak wszystko oki to raczej się w to nie pchaj bo uciag zwiekszy sie minimalnie a jak bedzie mokro to tak czy siak bedzie sie slizgał i tego juz nie zmieni.


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzyp    1

Napewno będzie podrywać, chyba że lubisz oglądać niebo, to niech podrywa. Kupuj min 10 sztuk i wogóle się nie zastanawiaj. Ja do swojego 3650 zakładam 1100kg na przedniego tuza, a to jest z metr przed ciągnikiem i przy agregacie, lub pługu czuję jaka jest różnica między lekkim a dociążonym przodem.

Kupuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co obciązniki maja do uciągu? Chyba że podrywa przód to wtedy tak.

Zawsze myślałem, że we wzorze na tarcie występuje nacisk, widocznie się myliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Mariusz X --> to wypisz wobie wzór i nigdy sie nie zakopiesz, a ciagnik nawet 1%poślizgu nie bedzie miał.

Nigdy nie słyszałem wiekszej głupoty ze ktoś ze wzoru wie jak traktor sie zachowóje.

Napisze to ostatni raz. Jak traktor nie podrywa przodu i przednia oś nie kopie ziemi zamiast jechać to nie potrzeba kupowac obciążników. Chyba za kasa niegra roli to można nawet cały rok wozić.

Przód jest synchronizowany z tyłem. I koła kreca się tak samo, nawet jak przód jest w górze to nadal koła kreca sie z taką sama prędkością. Więć jesli nie ma poślizgu to po co mu taki koszt?

Myślisz ze jak wsadzisz 3tony obciążenia to będzie jeszcze lepszy uciag? Będzie większe zużycie paliwa i opon.

Ten pług co on ma niejst ani długi bo to tylko 3 skiby ani cięzki bo nie jest obrotowy. Jak zetor sobie radził to JD tym bardziej nie bedzie podrywany.

 

Ale zeby mieć pewnośc trzeba przejechac sie konkretnym ciagnikiem z pługiem po polu i samemu sę przekonać. Wkońcu autor niejest idiota i chyba widzi jak sie zachowóje traktor podczas pracy.

Idiotami natomiast są pseudo eksperci którzy bez jakiej kolwiek wiedzy po pracy tego cągnika i tego pługu już wiedzą ze bedzie go podrywać i doradzaja wydawać kupę kasy na coś co i tak może bedzie cały czas leżeć w garażu.

 

Obciaznik nie stosuje sie po to zeby ciągnik ładniej wyglądał ale wtedy gdy jest taka potrzeba, nie wozi się ich też cały rok ale podczas prac w których sa potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W tym roku ojciec orał MF, było dosyć mokro, do tego pagórki i glina. Ciągnik łapał poślizg wszystkimi 4 kołami. W takim przypadku dociążenie przedniej osi pozwala zwiększyć jej przyczepność, dzięki czemu przeniesie ona większa moc, wzrośnie prędkość i zmaleje poślizg.

Jeśli tył się nie ślizga można jeździć bez obciążników, są jednak takie przypadki, gdzie obciążniki zwiększają znacznie możliwości ciągnika. Uciąg jest proporcjonalny do masy i dodatkowy 1000 kg na TUZ bardzo pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Mariusz X --> nadal nie rozumiesz że dla autora wątku wiedza o zachowaniu np. twojego ciągnika jest g... warta?

Masz inny traktor i napewno inny pług. To jak sie zachowuje twój traktor niema nic do rzeczy.

 

JEDYNA mądrą radą jest ta żeby sam zaczepił pług do ciągnika i się przekona co się dzieje. Może przy tym pług nie potrzeba mu obciążników? Bo przy lekkim krótkim pługu jak nie będzie poślizgów to dołożenie obciążników da tylko wieksze zużycie: paliwa, opon, przedniej osi i dołoży mu roboty z zakładaniem i zdejmowaniem ciężarów, oraz wyda z 2000zł.

W koncu zetor jest lzejszy od JD, a skoro robił zetorem to JD tym bardziej będzie śmigał nawet bez obciążników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak dla mnie to wiadomo, że JD będzie chodził bez obciążników w pługu zagonowym, zapewne gruber będzie dużo cięższy. No ale jeśli ktoś pisze, że obciążniki nie poprawią uciągu, to nie mogę milczeć, bo sam się przekonałem jakie mają znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Nie poprawią nic jak niema takiej potrzeby. Niema poślizgu ani podrywania to co maja poprawić? Zużycie opon?

Może u ciebie są potrzebne ale nie o twoim ciągniku tu rozmawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0
Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Zetor 7211 + Fraugde 3 to jest mój bły zetor z tym pługiem, a jak wcześniej pisałem planuje cofnąc skiby do tyłu o 14cm i 28cm żeby go pszerzyc, ale rozważam także zakup 4 skiby, zetor miał komplet obciążników na przodzie i ciągałem nim nawet grubera :rolleyes: Ale masz rację zobacze w polu jak się będzie spisywał, tylko koło stycznia/lutego może mi się trafic 4 korpus do pługa i nie wiem czy go kupic, zetor chodził w 3 do jd powinien w 4x35 albo rozstawie 3 jeśli nie uda mi się kupic 4 korpusu, a ten pług nie jest taki lekki, zaryzykuję stwierdzenie że jest cięższy od 3 skibowego obrotowego na kołkach i jest bardziej wysunięty do tyłu :D

“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

nie wiem jakie masz ziemie, bo to tez ma duzo do gadania - ja osobiście bym pozostał przy 3 skibach skoro zetor miał w nich w sam raz z przecież twoj jelonek ma tylko 75km - lepiej zrobisz jak założysz do pługa konkretną bronę i zagłaskasz od razu orane. ja u sibie 100km zetorem orałem 3skibowym pługiem, teraz przesiadam się na 120-130km i dalej bede orał 3 z tym ze założe jebitny wał do tego: Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> GTS cambell i Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Massey Ferguson 6475 z plugiem UG Ibis 3x48 plus wał 2x cambell 700 obciążniki to ja bym kupił i założył ale bez przesady tak do 400kg nie więcej i zakładał tylko wtedy kiedy potrzeba - pług i agregat, do transportu i lekkich robotek jeździłbym bez - tak robiłem zetorkiem i było nieźle


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ziemi u mnie to pzeważnie piach 4-6, ale mam jeden wkurzający kawałek 1.5ha gdzie pług polski nie chciał wejśc, a krone (miałem 4 zagonową ale orałem w 3, już sprzedany) wchodził ale z problemami a ciągnik miał straszne ciężko nawet na blokadzie (na normalnej ziemi można było prawie że na 3 biegu orac) a tam po prostu zdychał. Zetory bardzo twarde sprzęty geuber 2.2m z wałkami ciagal bez problemów, ale za to się zużywał :rolleyes: Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Rabewerk szkoda tylko że ten gruber nie ma zabezpieczeń bo łapy będą tylko fruwac przy JD :) Myślałem o zmianie na sprężynowy, ale nie dosc że strasznie ciężki to jeszcze ze 12tys za używany :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

 

Przód jest synchronizowany z tyłem. I koła kreca się tak samo, nawet jak przód jest w górze to nadal koła kreca sie z taką sama prędkością. Więć jesli nie ma poślizgu to po co mu taki koszt?

Myślisz ze jak wsadzisz 3tony obciążenia to będzie jeszcze lepszy uciag? Będzie większe zużycie paliwa i opon.

 

 

To mało wiesz, przód zawsze ciągnie szybciej niz tył


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Leczysz się na coś? Ciągnie tak samo jak tył. Jak by było inaczej to siadły by przeguby i opony. Włanie dlatego ludzie tak dobierają profil opony żeby przód się zgrywał z tyłem.

 

David777 --> niepchaj sie w 4 skibę jak jeszcze nie sprawdziłeś jak sie orze na 3. 75KM to trochę za mało jak na 4 skiby. Na 3 skibach mniej bedzie wysilony silnik i będziesz szybciej orał.

Sprawdz jak orze się tym pługiem i zanim kupisz nowy porzycz od kogoś 4skibowy i sprawdz jak sie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Niestey nikt u mnie nie ma kvernelanda (fraugde) a polskie pługie zupełnie inaczej się prowadzą i orzą. Tak dla ciekawostki to powiem że mam silnik 4500 cm to spora pojemnośc jak na 75KM czy ona coś daje w polu? Widziałem już ciągniki co mają 3200 i 80KM :D Konie liczą się do uciągu, a pojemnośc? :rolleyes:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Pojemnośc i liczba cylindrów mają znaczenie jeśli chodzi o elastyczność silnika, zuzycie paliwa, wysilenie silnika.

Dwa silniki o takiej samej mocy ale o różnych pojemnościach - ten o mniejszej bedzie mniej elstyczny i w ciężkiej prac może więcej spalić niż ten o większej pojemności, ale w lekkich pracach ten o mniejszej pojemności będzie mniej palił.

4,5l przy 75KM to silnik powinien być bardziej że tak powiem wytrzymały (chodzi o mniejszą podatnośc na zchodzenie z obrotów) ale to tylko 75KM i moze być za mało na 4 skiby (choć najwazniejsza itak jest szerokosć robocza a nie ilosć skib)

Nic nie rób po omacku i raptownie bo moze się okazać ze to bedzie za dużo jak na ciagnik, a tak na 3 skibach to szubciej będziesz orał. Pozatym na te 20ha to nie powinno ci zabraknąc czasu zeby to obrobić. Jak masz na 10ha zbóż jarych i 10ha ozimych to masz orkę w dwuch terminach. Pewnie będziesz orał ok 1ha/1godzinę więc przez jednorazowo będziesz orał 1 dzień. Po co sie pchać w 4 skibę, zeby poorać z 2godziny krócej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RelMy
      Chciałem wymienić termostat ponieważ wydawało mi się, że ciągnik nie trzyma optymalnej temperatury podczas pracy i dodatkowo nie działa ogrzewanie. Po odkręceniu pokrywy był tylko jeden a są dwa miejsca na 2 termostaty. Widziałem rysunki i z dwoma i z jednym termostatem i pytanie brzmi czy założyć dwa czy zostawić jeden?
    • Przez Latashi
      Cześć, proszę o opinię o traktorach marki John Deere z serii 3050, 3140. Wady zalety, spalanie, dostępność i koszt części. Czy wgl warto pchać się w te modele. Zastąpił by Zetora serii 10045. Byłby jako traktor główny do pługa, glebosza, agregatu uprawowo-siewnego i pracy z turem.
    • Przez MarcinRajca
      Witam. Mam problem z pompą główna w John.D 3130 max ciśnienie to 150-160 bar i po kilku minutach czasu spaduje do 120-110 bar i wtedy wskazówka manometru dostaje silnych drgań jakby ciśnienie pulsowalo.  Po rozebraniu pompy zaworki od strony wejścia oleju wyglądają dobrze tloczki tez są w dobrym stanie bez rys.  Jedynie zaworki po stronie wyjścia oleju mają wyklepane gniazda od tulejek.  Ale te płytki na zaworach można odwrócić. 
      W pokrywie pompy w środkowej części gdzie częściowo wchodzi łożysko są dwa otwory duży i mały oba prowadzą do zaworów duży otwór do dużego tloczka z gruba sprężyna. I jest tam jakby miejsce na iglice ale jej tam nie ma.  I pytanie czy powinna tam ona być? 
      Drugi mały otwór prowadzi ma małego zaworka z iglica ale ten otworek był zakorkowany grubymi kawałkami metalu i opilkow tak ze tam nie było wcale przejścia i sam zaworek był zacięty. 
      Wie ktoś od czego jest ten mały zaworek?  
      To jest ten największy model pompy występujący z przednim napędem na hydrostacie.  
      Orientuje się ktoś czy można ta pompę zastąpić pompa zebata i takich samych parametrach 
      Taka sama pojemność i. Wydajność 
      To znaczy oryginalna pompa i zębata jaka znalazłem mają po 50ccm 
      I obie po 75L/min 
      Regeneracja oryginalnej 2500zł 
       ruska nowa pompa około 300 zł wiec jest to duża różnica. 
      Proszę o pomoc, 
      Pozdrawiam 
       
    • Przez bem
      Czy ktoś może mi powiedzieć jak te maszyny się spisują?
    • Przez patrykb2736
      Witam mam problem z John Deere.Wciskajac gaz ciągnik nie wchodzi na obroty, wymieniłem potencjometr i bez zmian.Do tego sam czasami wchodzi na wyższe obroty.Mial ktoś podobny problem to proszę o odpowiedzi bo już ponad tydzień stoi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj