grzesiu09091987

Jaki agregat do Ursusa C-360

Polecane posty

Matey    894

Wiesz, bo zalezy mi tez na tym aby w miare to uprawic, nie drapac po wierzchu, no i zebym jakas predkosc przy uprawie miał, bo tez to ma znaczenie. Robiles swoim zetorem w swiezej orce z tym agregatem?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kiedyś miałem do 60-tki 2.50m, 2-ką nie ma problemu w świeżej orce, ale 3-ką już tak lekko nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wiesz, bo zalezy mi tez na tym aby w miare to uprawic, nie drapac po wierzchu, no i zebym jakas predkosc przy uprawie miał, bo tez to ma znaczenie. Robiles swoim zetorem w swiezej orce z tym agregatem?

Bierz 2,4m. Do uprawy pod zboża wystarczy. Mówisz drapać po wierzchu ale pod zboża na co ryc głęboko? 5cm wystarczy. Chyba że pod kukurydze czy ziemniaka to trzeba głębiej ale zawsze można bieg zredukować.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Lepszy był by trochę droższy, ale z przednim wałem zamiast kół kopiujących, zawsze środek między kołami ciągnika przygniecie i mniej widoczne ślady po kołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale to jest chyba 2.1, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Tak ale moim zdaniem do 60 wiekszego nie ma co bo zeby dobrze uprawic to tzreba jezdzic 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli szybciej jeździć, to tak 2,1, bo większy niestety, ale w świeżej orce stawia duży opór, idzie ale ciągnik ma co robić, no i ciężar na podnośnik też jest większy.

2,1m to jest typowy do tej mocy 60-tki, 2,5m - do mocy ciągników typu Zetor 7211, Ursus 4512.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

MAT912 co ty piszesz. 2.1m to jest typowy do C-330 albo T25 a do C-360 jest większy. Ciągnik jest po to aby pracować ciężko

Edytowano przez bartek1992

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Do C-360 kup 2.1m i tak ciągnik ma co robić na IV biegu,można jeździć III ale jest za wolno i za dużo paliwa idzie.

Agregat jest ciężki i długi,podnośnik bardzo cierpi po dziurach można urwać łącznik.

Jak chcesz od Dziekana to nie ten z linku tylko kup na wahaczu,jest taki w mojej galerii.

Tak doradzili mi u dziekana i chyba dobrze wybrałem.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ja do 3-p kilka koni mniej jak 60 tka miałem ten dziekana 2,4 m na orce spokojnie 3 biegiem głębokość taka aby nie było śladów kół mniejszego nie warto kupić chyba że masz góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

W agregacie to musi być prędkość.

Ja mam do 60 agregat 2,4m agro-factory,na ziemi lekkiej w uprawie lll-lV klasa w uprawie pod ziemniaki po świerzej orce ciągnik na2biegu ma co ciągnąć. Moim zdaniem 60 w agregacie powinna śmigac na3biegu bo spalanie adekwatne do wykonanej pracy oraz lepiej uprawiona gleba(mniej brył)


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

witam! i ja sie podłacze sie pod temat otoz panowie piszecie do 360 2,5 m agregat???to jest zabojstwo dla tego ciagnika sam posiadam agregat z przednim walem firmy AgroFactory 2,1m i jestr masakra w tym na glebach klasy 5 i 6 zwlaszcza po swiezej orce, wiosna na zimowej jest ok ale 3 biegiem nieda sie jezdzic bo na 2 ma robote i niezle pierdzi,zreszta załaczam krociutki filmik;

, no i podnosnik dostaje strasznie w tylek od tych agregatow mi w tym roku pekla obudowa podnosnika :( ,tak wiec 360 nie jest za bardzo stworzony do takich maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Nie patrzcie tylko na to, że to c360, ale trzeba patrzec jakie u kogo gleby. U mnie we wsi są ciężkie gliny c360 z agregatem 2,1 m ma co robic, a kilka kilometrów dalej piachy i na tamtych polach to traktor się śmieje z tego agregatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy maja racje ogromne znaczenie ma klasa ziemi ten agregacik zbudowałem z mysla aby był jak naj lżejszy poniewaz połowa pól jest gliniasta i umiejscowione są na sporych górkach także c360 ma co robic na glinie ale na zwykłej ziemi radzi sobie całkiem niezle. Maszyna ma 270cm szer roboczej

post-20522-0-68402900-1349553577_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1207    16

u Mnie przeważają piachy ale i trafia się glina. Swoim C-360 ciągam dwie pary bron(z przodu m20 z tyłu m14) po 4 m każda. I jeden przejazd i mozna siac :) Ale nigdy nie sieje w "świeżą orke". Efekt zadowalający ale myśle żeby ciężkie brony(m20) skrócić do 3m i dokupić wały strunowe do tyłu. Liczę na jeszcze lepszy efekt :) Pozdrawiam wszystkich ciągających 2.1m ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1980    2

Panowie chodzi mi po głowie zrobienie agregatu siewnego z hydropakiem. Posiadam siewnik poznaniak 2,7 m. I teraz mam pytanie, czy nie będzie za bogato dla c-360 jeśli zrobie agergat z przednim i tylnim wałkiem i dwa rzędy zebów. Prosze o opinię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Tu masz odpowiedz. Jest siewnik jest hydropak i jest 60tka 3P.

 

Edytowano przez banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    222

no tak ale jeśli by nie miał tych obciążników na przednich i tylnych kolach i opon na tyle 16.9 to by miał ciężko to uciągnąć i tak on jak nie miał tuza z przodu to jak rozłożył siewnik to na dwóch kołach jeździł więc jeśli zrobisz taki agregacik to c360 w standardzie nie uciągnie ci tego jeszcze po świeżym to nawet nie ma co pisać z przodu tak z 14 obciążników koła na tył 16.9 i jakoś dawać będziesz rade ale na rewelacje nie licz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj