grzesiu09091987

Jaki agregat do Ursusa C-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
izydor6280    1151

niewielka roznica

tu bardziej chodzi o tylny, a dokladniej o to na jakiej odleglosci jest od ciagnika, i robi sie przeciwwaga :D


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Kup sobie taki tylko bez przedniego wału tylne dwa zrobią swoje miałem do 3p szeroki 2,4 metra i spokojnie 3 biegiem szedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

taki Apollo to do 65KM i wzwyż ;) Ja bym wziął 2.1 chyba że masz lekkie ziemie,a jeśli takie masz to po co ci przedni wał ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel96    0

Ja wam powiem ,że C-360 to pójdzie z agregatem 5,40 . Tyle że jak wiadomo o podniesieniu takiego agregatu nie ma mowy , uprawiać to chyba max. 5 cm po płaskim terenie , no i skręcać trzeba wolno . Nie kłamię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

To tak jak byś jechał samochodem z górki na wprost(patrz bez silnika i kierownicy). Frajda jest bo jedzie. Przecież chodzi o normalne uprawianie ziemi żeby coś z tego było a nie jakieś wynalazki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mosiek131    0

witam mam ursusa c 360 i chciałem zapytac czy agregat uprawowy znaczy kultywator +podwójny wałek o szer 2.5 metra waga 280 kgna ziemi klasy 4 na płaskim terenie to nie jest zbyt wielke obciazenie dla ciagnika taki jak mój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Ja do swojej 60 zapinam 2,5 metra i jak uprawiam pod siew do 10 cento to 3 palnik i idzie ale już głębiej to raki z komina wymiata ale 2 bez problemów do 20 centów łoisz.Ale jak uprawić gębę po uprawić a nie popepłać po wierzchu i po robocie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrzej    9

balcerek1 mam pytanie do ciebie.

Rozumiem ze cento to centymetr w twoim języku,po jakiego grzyba uprawiac 10cm pod siew?

Nie lej tutaj wody ,ze agregatem uprawowym o szerokości 2,5metra uprawiasz na 20cm,niedługo to poczciwa 60 będzie ciagnac 3 łapy glebosza u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Chłopki powiem Wam tak każdy chwali to co ma u mnie sąsiad chwali sobie ten agregacik co ukazały się na kilku zdjęciach ma on 2,5m z podwójnymi wałkami z tyłu i ciąga to uwaga c330 tylko że on ma ziemie piaszczyste ale ta 30-stka dostaje w palnik nie ma co widziałem więc pisze.

Natomiast drugi sąsiad ma do c360 ciężkie brony trójki z podwójnymi wałkami z tyłu i ma ziemie ciężką i lekką górkę i powiem że nawet ta poczciwa 60-tka daje rade z tymi bronkami.

 

I macie może jakieś zdjęcia bądź namiary gdzie można kupić te brony trójki z wałkami mogą być używane jak i nowe POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Kolego jendrzej jak nie wierzysz to zapraszam do siebie i zobaczysz a pod wiosenny siew zawsze na orzę jesienią i pod siew 10 centymetrów to za dużo. Powiem krótko każdy orze jak może ja tak uprawiam i nie narzekam na ziemi o klasie 2 i 3 a co do 20 centymetrów to podałem przykład ale połowa sprężyny kultywatora to będzie koło 20 centymetrów więc jak się zagapię to i na tyle łoje pod sadzenie ziemniaka.A orki na zimę to robię pługiem dwójką do końca kółka to głębosza nie potrzebuję a momentami glina się wywala to orz co roku płytko to potem do 20 centymetrów 60 w dwójkach pługach raki z komina będziesz wyganiał na 2 biegu.Miałem taki kawałem 2,60 ha jak go kupiłem to miała co 60 robić.Nie tylko ja tak uprawiam glebę w moim rejonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

agregat na bronie ciezkiej http://moto.allegro....2276446657.html, polecam ten mniejszy, chyba 1.8, do 60, szybciej pojedzie i ladniej uprawi

Jak masz udzielać takich porad to nie udzielaj ich wogóle. Znajomy ma taki do 60 to mu za ciągnikiem zostawał ślad po ciągniku. Teraz już go nie używa. Ja mam tego typu agregat szerokości 2,8m i do 60 taki będzie dobry.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

moze bedzie moze nie, jak ktos lubi jak mu przod odrywa od ziemi to prosze bardzo, agregat troche wazy, a i daleko wysuniete wakli robia swoje, no ale nie moj ciagnik, nie ja bede robil remont, kazdy robi jak uwaza

kiedys bralismy taki 1,8 czy 2m przed kalafior przejechac, b. ladnie zrobione bylo, na 4kl. mysle ze raz wystarczy

no ale nie moj ciagnik, nie ja bede robil remont, kazdy robi jak uwaza


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam jakbyście mieli na oku jakiś agregacik na bronie z wałkami min.2,2m max. 2.8m na dolnm śląsku do kupienia od rolnika to podajcie namiary jakby co pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c360c330    0

z jaka szerokością agregatu by sobie najlepiej radziła 60 z przednim i tylnym wałkiem ziemie ciężkie i górzyste proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

ja mam agregat 2,8m na pojedynczym wałku i troszke cieżko ma 60-ka a w tym roku po zimie gdzie tylko żyto mi zostało to uprawiłem brona talerzowa w zestawie z wałkiem i powiem tak piękna praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893

Jeden kupi do 360 2.1m to go wyśmieją że za mały, drugi weźmie 2,5m to go pojadą że gwiazdy chce ogladac :D

 

Przeczytałem temat bo w głowie mi juz siedzi taki agregat, dlatego prosiłbym o podpowiedź, ziemie lekkie, na polu dwie niegroźne górki, reszta płasko i co teraz, 2.1m czy 2.4? Bo szczerze to sam już nie wiem, bardziej byłem za mniejszym, ale teraz skłaniam się ku 2,4m, jakies opinie? Oczywiście do C-360


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Ja na twoim miejscu bez wahania wziąłbym ten 2,40. Skoro mój Zetor 5211 radził sobie z 2,80m to twoja 60 myślę że sobie poradzi z 2,40m. Agregatowałem dwójką, ale to był niemiecki agregat i wydaje mi się że lepiej doprawiał ziemię na dwójce niż teraz Agro-Maszem z 2x większą prędkością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj