grzesiu09091987

Jaki agregat do Ursusa C-360

Polecane posty

milanreal1    319

2,8m na C-360? Chyba trochę przesadzasz. Wg mnie nie większy jak 2,4m. Chyba że co 2 lata chcesz remont robić i katować ciągnik.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    74

jak chcesz porządnie uprawić a nie tylko sobie pojezdzić to 2.1 max 2.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jakie wy bzdury opowiadacie że 60 nie da rady ciągać agregatu 2,8m. Ja taki 10 lat ZETOREM 5211 ciągałem i żadnego dymu nie było.

Zetor ma jednak ciut większe możliwości od C-360. 2,8 dla 60 to zarzynanie ciągnika, aby porządnie zrobić prace lepiej mniejsza maszyna bez przeciążania i cieszyć się w miarę ekonomicznym spalaniem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

@Bizonlove Może najpierw nam powiedz jaką masz klasę ziemi i ukształtowanie terenu :) nA piachach to na wąskiej stopce będzie zasuwał aż miło. Ale na glinie to moje C-362 z Kultywatorem z wałkami puści dymka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

Gleba od 2-6 klasy tereny równe nie ma górek jak coś to takie małe ma służyć jako pomocnik w uprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Kup maksymalnie 2.4m Będzie wystarczający bo moim zdaniem to 3m to trochę za dużo na poczciwą 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Ja robiłem 2,8 ale zetorem 7711 dokładnie kup 2,4 ciągnik się nie będzie męczył i głebiej można uprawić, wyższa prędkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

ja mam 2,5 z wałkiem do C-360 i popylam nie raz na 4 biegu ale chce kupic większy


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

musi


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie wiem jakoś sobie tego nie wyobrażam. Kiedyś u siebie próbowałem na 4 biegu czasami radził ale problem był taki że ziemia rozsypywała się poza kultywator. A u Ciebie kultywator i wał ma ta samą szerokość?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman2    0

wiem ze temat jest stary:) ale szukam coś na temat agregatów firmy dziekan i tak przeglądam wszystko po kolei. jeśli ktoś móglby mi poradzić czy warto kupować ten agregacik - pierwsze zdjęcie na tej stronie- www.rolminex.prv.pl proszę o poradę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

wał ma taką samą szerokość jak kultywator


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba85    0

wiem ze temat jest stary:) ale szukam coś na temat agregatów firmy dziekan i tak przeglądam wszystko po kolei. jeśli ktoś móglby mi poradzić czy warto kupować ten agregacik - pierwsze zdjęcie na tej stronie- www.rolminex.prv.pl proszę o poradę!!!

 

Witam. Posiadam agregat uprawowy firmy dziekan, ale nie taki jak na tym pierwszym zdjęciu. Mój to herkules 24 z podwójnymi wałkami z tyłu i wałem przednim. Użytkuje go dopiero pierwszy rok ale zakupu nie żałuje. Bardzo dobrze sprawuje się jeśli chodzi o rozbijanie grup na glebach zwięzłych. A i waży 560 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman2    0

ja mam gleby klasy III, IV i V więc mi herkules nie potrzebny (ale mi też się podoba ten agregat), jest masywny i wogóle jest dobrze skonstruowany! A wały strunowe masz w tym herkulesie takiego typu jak na tym zdjęciu co stronkę podałem? czy innego typu, ps. a jakim ciągnikiem go ciągasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba85    0

ja mam gleby klasy III, IV i V więc mi herkules nie potrzebny (ale mi też się podoba ten agregat), jest masywny i wogóle jest dobrze skonstruowany! A wały strunowe masz w tym herkulesie takiego typu jak na tym zdjęciu co stronkę podałem? czy innego typu, ps. a jakim ciągnikiem go ciągasz?

Wały takie same ale ich docisk regulowany jest za pomocą sprężyn(nie ma tego górnego łącznika). A ciągnę go c-360 albo 3p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

żeby wam 60 nie uciągnęła 2,5m to nierealne... z silnikiem perkinsa ma co robić przy 2,3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Żeby 60 w miarę ładnie uprawiła pole trzeba mieć dwa wałki z tyłu i jezdzić 3 biegiem a do tego najlepsza szerokość będzie 2,1. Wiem to z własnego doświadczenia znajomy miał 2,5 m ale nie dawał rady dym szedł jak z lokomotywy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj