grzesiu09091987

Jaki agregat do Ursusa C-360

Polecane posty

statham    3

Kolega planuje  pracować tym rok  może dwa  o ile   wytrzyma to  60 he.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Polecam osobiście sprawdzony (przez 3 sezony) agregat jak na tych filmach:
http://www.youtube.com/watch?v=_hCfTat4k3Q

http://www.youtube.com/watch?v=0pYlAc_U85k

http://www.youtube.com/watch?v=V9ofae8HaWM

https://www.youtube.com/watch?v=0J9ZddUXSXI

z wałkiem z przodu i tylnymi dociskowymi, kupiony w roltechu w Kielcach (tańszy od dziekana nawet od modelu bez przedniego wałka, wady: tylko 3 rzędy sprężyn, brak opcji dopłaty za łożyska na tylne wałki) http://allegro.pl/agregat-uprawowy-z-walem-przednim-rs-bomet-1-8-3-2-i6000430451.html Racja 2,1 w sam raz do 60 ;)

Producent staje się coraz popularniejszy, (nie to abym go celowo reklamował) jednak agregaty ZAPAŁA zasługują na wyróżnienie z pośród konkurencji. Niska cena i masa sprawia, że są dostępne dla na szerszego grona.

Jeden przejazd załatwia sprawę nawet na glebie ciężkiej... tam gdzie jest oferowany np. woj. świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie.

Jeśli ktoś posiada taki agregat może to potwierdzić, ciekaw jestem opinii innych użytkowników tego "wynalazku".

Przykład za AF User mentos223 posiada model 2,1m [galleryimg=547756]

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Witam

Chcę kupić talerzówkę do C-360 i znalazłem używaną Polskiej produkcji Famarol Słupsk na 2 wałki, stan talerzy jest ok , jeszcze pierwsze od nowości, tylko wadą jest to że przednia os jest jakby lekko skrzywiona / pochylona do przodu i brakuje ścinaczy nad talerzami, cena 1100 zł jeszcze myślę że dałoby się coś u negocjować ?? 

Warto kupić ?? Czy byłaby szansa jeszcze ta os wyprostować ??


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Nie wiem jakie masz gleby bo taka talerzówka w układzie V to nic szczególnego, idzie nierówno ( jedna strona głębiej ), ciężko wcisnąć w ziemię jak sucho. Z drugiej strony to do C360 nic więcej nie przypniesz. Jak mocno Cię interesuje to sprawdź tą w pracy tylko teraz na wiosnę to ciężko pisać o sprawdzeniu na roli - jakby było po żniwach to zobaczyłbyś co to robi.

Co do osi - nie ma się czego bać, powinna się wyprostować, jeśli będzie wracać to wymienisz na nową ( nie jest to wielki koszt, może 100 parę zł za samą oś).

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Gleby w przewadze lekkich, właśnie w tym problem że do C-360 nic lepszego sie nie podepnie, a póki co taka na 2 wałki powinna się sprawdzić.

Co do osi, to  z tego co mi się wydaje, ona jest skrzywiona na tym sworzniu co  łączy oś z ramą, więc być może wymianie podlega sam sworzeń >> ??

 

 

Ta oś mniej więcej jest pochylona jak w tej talerzówce

 

 

362032555_2_1000x700_talerzowka-famarol-

Edytowano przez TheMariko12

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Te ramy to delikatnie mówiąc szajs, najlepszym wyjściem byłoby dorobienie całej nowej masywnej ramy bo każdy użytkownik talerzówki zapewne wie że ten sprzęt potrzebuje masy.

Wszystko się da naprawić, jeśli cena jest atrakcyjna, masz czas i umiejętności to nie ma się czego bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62

Witam odkopię trochę temat co polecacie i za jakie pieniądze ? Oczywiście jak w temacie do c360 musisz kupić i agregat i talerzówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62
22 godziny temu, asharot napisał:

Jaki agregat uprawowy czy uprawowo-siewny ?

Talerzówka kompaktowa czy zwykła, z wałkiem czy bez ?

agregat uprawowy, talerzówką kompaktowa z wałkiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ze swojej strony mogę polecić agregat Dziekan Appllo 2,1metra i talerzówkę kompaktowa Metangę 1,8metra.Pewnie zaraz ktoś powie ze za wąskie do C-360 ale dla mnie to idealne szerokości do C-360


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1117

Dobrze wpuścić w ziemię to czuć te 2.1 m .

Po wierzchu to można nawet 2.5metra ) 2.7 metra jeździć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz_6340    27
4 godziny temu, mf362 napisał:

Dobrze wpuścić w ziemię to czuć te 2.1 m .

Po wierzchu to można nawet 2.5metra ) 2.7 metra jeździć .

C362 i agregat 3.2m na lekkiej ziemi i równym terenie daje rade spokojnie na 10-15cm 😅😜 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

do c 360 lepiej te 2.1m na podwojnym wałku niz szersze. na 3 biegu bedzie śmigał az miło. pole bedzie dobrze wyrobione a z szerszymi roznie moze. czasami trzeba bedzie redukować na 2 bieg bo bedzie opór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj