grzesiu09091987

Jaki agregat do Ursusa C-360

Polecane posty

michal1993    458

Któryś raz z kolei zgadzam się z Asharotem. Do C-360 i to na gliny tylko i wyłącznie 2,1m bo inaczej o jeździe na trzecim biegu możecie zapomnieć. Miałem kiedyś taki 1,8m i też czwartym biegiem nie dawał rady.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 2,1m z ciężkimi podwójnymi wałami i cały czas latam na 3 biegu, czy to pod górę czy też w dół mimo, że mam ciężkie ziemie. Gdyby nie to, że nierówne tereny mam to bym z pewnością wziął 2,4m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Jaki kultywator Uniagrudziądz do ursusa c 360, a jaki do c 360 3P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

W zasadzie tu i tu 2,1m ... liczy się prędkość... czasem przedni wałek.... jest już temat o tym obejrzyj filmy co wstawiłem na forum (nie mojego autorstwa ja tylko odnalazłem materiał na YT) może się trochę rozjaśni polecam lekki agregat z przednim wałem i dociskowymi strunowymi z tyłu .. Produkcja Z. ZAPAŁA chyba. http://www.agrofoto....3p/page__st__20

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daman    0

Jaki agregat 2,1-2,2m do c360 polecicie na gliny iły? żeby ładnie ziemie urabiało bo ciezko te skałki rozbić, Mam na mysli kultywator + wałki, lub jakis inny sprzet moze ktoś coś poleci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

kup brone ciężką z wałkami ;) Fajnie bryły rozbija i do 60-tki to 2.5m jest ideał. W zeszłym roku robiłem swoją 3m, ale jest jednak przy ciężko. Tylko brona najlepiej jakby była na kątowniku, a nie płaskowniku, bo jest cięższa i lepiej uprawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

ale co sie działo ? Nie rozbijała brył ? Bo też mam ciężkie ziemie i oprócz agregatu aktywnego i agregatu z przednim wałem to chyba nie ma nic lepszego niż taka brona z wałkami. Fakt jak pole jest w złej kulturze to potrafi sie zapchać. Ale do aktywnego trzeba troche mocy, a znowu agregat z przednim wałem jest drogi, a ja swoją brone wyrwałem za 1 800zł i w tej cenie bym nic lepszego nie kupił.

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 posiadam kultywator grudziądzki i chciał bym do niego założyć 2 wałki dociskowe dziekana szer 2,8m kultywator poszerze do 2,7 m grube łapy

i zastanawiam się czy c 360 da rade z takim zestawem na 2 biegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

Do 60  dobiera sie taki agregat zeby mogla pracowac na 3 bo na 2 to sobie mozesz piasek doprawic...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko ze w planie mam zakup ciągnika za rok lub 2 i zastanawiam się czy teraz da rade, ziemie piaszczyste i chodzi o to aby ziemie ubiło za kultywatorem bo jest miękko pod kukurydze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Te wałki z dziekana nie ubijają ziemi. One są do kruszenia brył. Ziemie ubija się wałem typu packer ( na piasek się nie nadaje ) lub cambella lub pierścieniowy czyli ciężkie wały. Mam agregat z dziekana na podwójnych wałkach z dociskiem. 2,8 m do C360? 3m pracuje przy MF 4x4 80km i tym dopiero coś uprawia bo szybko można jeździć. Wcześniej był na 2,5m i MF 75km tylko 4x2 to robił to samo ale z 3m miałby już zdecydowanie za mały uciąg. Nie wiem jak ty chcesz ciągnikiem 52 km ciągnąć 2,8m. Łapy szerokie nie są dobre przy agregacie uprawowym - lepiej zmienić na te wąskie. Pomysł dobry ponieważ z dziekana wałki są ok ale sam kultywator jest przeciętnej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no niewiesz jak gaz w podłoge i może da rade ( teraz pykam kultywator+brona) a jak nie to z samymi wałkami będe może pykał tylko jakieś łapy dam za kołami zeby ślady zruszyć. coś wykombinyje.  Głównie obawiam się tego ,że ciągnik straci przyczepność i się zakopie a o siłe silnika raczej jestem spokojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Nie wiem gdzie masz ten zapas mocy że jesteś taki spokojny. Z całą pewnością dobrze nie uprawisz bo szybko nie pojedziesz. Jak chcesz dobrze uprawić to nie kombinuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej na odwrot predzej go zadusisz niz zakopiesz...No chyba ze na polowych

 

gleby posiadam piaszczyste więc najpierw się zakopie wtedy zaczne go dusić.

 

Prędkość jazdy to na 2 biegu.(Tył od 4011-szybszy).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko kultywatorem robie 2. A o ubicie mi właśnie chodzi pod siewnik do kukurydzy, strunowy do tego troche nawozy wymiesza i będzie git. Tylko nie jestem pewny czy da rade z 2,8 kultywator i 2wałki strunowe dociskowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Za duży, 2.50 ma co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Zależy co chcesz nim robić. Jak ma być to klasyczny gruber to wąskie się nie nadają a jak ma wyjść z niego agregat uprawowy to tylko i wyłącznie wąskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Stanowczo wąskie, w rozstawie 10 sztuk na metr szerokości.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

tak wąskich się daje 10 na 1m roboczy przy 4 belkach (rzędach) łap. Gdy są 3 belki jak by się dało tak gęsto to może się zapychać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj