grzesiu09091987

Jaki agregat do Ursusa C-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pepe2    13

A jak waszym zdaniem 360 poradzi sobie z podnoszeniem agregatu o masie ok 600 kg i 200 cm długości , czy przy tych wymiarach wytrzyma podnośnik a zwłaszcza pokrywa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Panowie chodzi mi po głowie zrobienie agregatu siewnego z hydropakiem. Posiadam siewnik poznaniak 2,7 m. I teraz mam pytanie, czy nie będzie za bogato dla c-360 jeśli zrobie agergat z przednim i tylnim wałkiem i dwa rzędy zebów. Prosze o opinię

Daj sobie spokój. Jeśli masz mało pola to obsiejesz je normalnie dwuetapowo a jeśli pola jest więcej to radzę rozważenie większego ciągnika np taniego i niedocenianego C385.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam, a prawie wcale nie pojawił się temat agregatu uprawowego Dziekan bo spodobał mi się model Apollo z ciężkim wałem dociskowym. Ktoś ma opinie na temat tej firmy, tudzież tego agregatu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

rozmawiałem z użytkownikiem takiego agregatu, bo sam myślałem nad kupnem takiego i mówił że super sprawa na ciężkie ziemie, ale musi być odpowiednia prędkość. On ma 2.8m do MTZ 82. O ile z uciągiem nie ma problemów, to mówi że na podnośniku czuje te 2.8m :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu 2,1m bo wiem, że 2,4m to może być za mało żeby uzyskać odpowiednią prędkość tymbardziej, że miejscami będzie trzeba uprawiać pod górkę. A taki 2,1m na 3 biegu uzyska odpowiednią prędkośc i uprawa będzie idealna jeżeli naprawdę wałki spełniają swoją funkcję :)

Długo ma ten agregat ? Nie ma z nim problemów ? Spawy nie pękają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

nie wiem ile lat go ma, ale mówił że nic nie pęka, a uprawia dużo. Borowiny, gliny, itp. Niestety nie miałem okazji zobaczyć na żywo efektu bo mam kawałek do niego, ale widziałem jak robi taki agregat bez przedniego wału i efekt jest na prawde super. Widziałem 1 taki agregat co przy wieżyczce pękł, ale to stary agregat i pękło na podczas transportu na dole :D Ale dał nakładke i już jest wporządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

to solidnie zrobiona maszyna mozna powiedziec ze co do masztu do wałków uprawowych to az za solidnie duży cieżar wiszący na samym tyle bierz sobie do c 360 max 2,10m wtedy bedzie robota az milo najwyzej na hektarze przejedziesz 2 przejazdy wiecej ale ciagnik nie dostanie po piz.... i ziemia super wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

mam pytanko do posiadaczy agregatu z tym wałem na docisk.mam zamiar kupić sam wał i interesuje mnie szerokość ,rozstaw mocowań ,chodzi o te mocowania co łączą wał z kultywatorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Miałem Dziekana 2,4 m takiego jak w linku do 60-3p gleba 4 klasa bez górek to spokojnie 3 biegiem uprawiałem na rozsądną głębokość podnośnik już miał ponad 20 lat ale dawał rade ,jak nie masz górek a jeszcze mocniejszą parę koni naszą 60 to kupiłbym 2,4 m ,pozatym co pamiętam odjołem 2 łapy inne rozstawy nie zapychał mi się potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no niestety mam dwa kawałki z górkami, a do tego ciężka ziemia. Chyba wybiorę szerokość 2,1m. Jak kolega wyżej pisał przejade nie co wiecej, a robota na 3 biegu bedzie szła aż miło popatrzeć :)

A próbował ktoś taki agregat targać przy C330 ? Bo wydaje mi się, że podnośnik sobie z takim agregatem nie poradzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ja mam Dziekana 2.1m na docisku,ale teraz jak bym kupował to też 2.1m ale bez docisku.

Wałki z dociskiem są ciężkie przez co pękł mi podnośnik,robota z dociskiem a bez wygląda tak samo.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mówisz o takim zwykłym na łańcuszkach ?

jakoś on do mnie nie przemawia i bardziej podobają mi się te z dociskiem. Szkoda, że nie mam porównania w internecie widziałem tylko filmiki z tymi ciężkimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

może na lekkich ziemiach nie ma różnicy, ale na cięższych różnice da sie zauważyć na korzyść tych na docisku oczywiście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

Agregat szer. 2,4 m , ziemia to glina 4 kl . orka zrobiona 3 tygodnie temu , cały czas ciągnik chodzi na 3 biegu z obrotami ok. 1800- 2000 aby prędkość była w miarę wysoka , dwójkę wbijałem jedynie na dość mokrym odcinku pod górkę i nawet wtedy ładnie uprawił , jeśli nie ma górek to spokojnie chodzi bez włączonego napędu , kupowanie agregatu 2,1 m w moich warunkach byłoby bez sensu .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daman    0

Mam pytanie co do agregatu, jaka szerokosc robocza wybrać do c360? w przypadku płaskich terenów, ziemia to glina iły wysokiej klasy, ciezko sie urabia pod siew, obecnie mam ale jest za wąski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daman    0

Co sądzicie na gline, ciezkie ziemie o kultywatorze z 1 wałkiem z przodu, i dwoma z tyłu do c360? szerokosc robocza 2,2m Da sobie rade? Lub kultywator z dwoma wałkami z tyłu tez 2,2m szer. Co sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz równe pola to 2,4 czy 2,5m pójdzie bez najmniejszych problemów, a jeżeli są wzniesienia to proponuję zostać przy 2,2m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daman    0

Pole mam równe, chce tak na 3,4 biegu latać z tym żeby rozwalić skałki gliny. To inwestowac w 2,4m? Da sobie rade :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

gliny i ciężka ziemia i proponujecie 2.4m ? I to jeszcze z przednim wałem... Ja tam nie wiem, ale przy 2.1m z przednim wałem już by miała co robić, a gdzie 2.4m, no ale zrobisz jak zechcesz. Ja uprawiałem 2.1m i ciężko jest, ziemie również ciężkie i glina miejscami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj