Skocz do zawartości
Lisek91

Dyskowa czy bebnowa??

Polecane posty

WHATEVER

wiecho    0

do jacus, dlaczego uważasz że jeśli trzeba dużo kręcić kierownicą to tylko bębnowa . jak zachowuje się dyskowa podczas takich manewrów. pytam bo zastanawiam sie nad kupnem dyskowej, koszę w górach i nie wiem czy dyskowa da radę

jacus    100

rotacyjna mozna kosic do tylu a dyskowa to raczej nie wchodzi w gre wiec przy nieregularnych lakach robi sie problem na winklach, a cofniecie pod gorke dyskowa to szybko konczy sie pokrzywieniem bezpiecznika-to z wlasnego doswiadczenia.

wiecho    0

A czy dyskową można podnosić w czasie pracy, myślę np. o nawrotach. Czy podczas podniesienia istnieje ryzyko uszkodzenia dysków, zębatek lub czegos innego.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ursus11    19

Można kolego bębnem na hydraulice kosić do tyłu . Nieraz podnoszę na hydraulice bębny i odkosze , od skosów itp. Na nawrotach przy cofaniu podnoszę podnośnikiem.

jarek1996    1

Właśnie zauważyłem że trzeba lekko unieść do góry kosząc w tył, ponieważ jeżeli kosiarka jest opuszczona tak jak do cięcia w przód to coś tam stuka.

Ursus11    19

Trochę się odgina do przodu, zazwyczaj podnoszę (strasznie nie równe łąki) ale nie raz do tyłu też koszę.

wiecho    0

co sądzicie o bębnowej pottinger cat 230 do zetora forterry , czy nie bedzie za ciężka do koszenia na dość stromych zboczach(kąt nachylenia stoku ok.30 stopni a czasem i większy)

danielhaker    823

Moc Forterry (zależnie od roku produkcji) waha się między 80 a 140KM więc "Zetor Forterra" to trochę mało informacji ;)

Dlaczego akurat bębnową?

wiecho    0

10741 z 2005 roku a bębnową dlatego że mam dość nierówne łąki , można trafić też na kamienie. Myślę że dyskową mógłbym uszkodzić bo czytałem że jest bardziej delikatna niż bębnowa.Dyskowa byłaby lżejsza na czym też mi zależy. Gdybym miał równe łąki to wybór byłby prosty.

adriank66    4

Planuje zakup kosiarki do szóstki 105 KM.

mam trochę łąk torfowych około 7 ha. do tego trawy polowe 15 ha i pastwiska polowe 5 ha. kosze też co roku 6 7 ha mieszanek zbożowych

ogolnie kamienista ziemia.

obecnie kosze sześćdziesiątą i zywkła rotacyjną 1,65 :)

chce kupić coś zachodnich producentów z drugiej ręki do maks 10 tys.

i teraz moje pytania do was koledzy.

myślałem o pottingerze cat 230 plus (bebnowa 2,3m)

ogolnie szukałem bednowej. jednak po przeczytaniu tego całego tematu mam wątpliwosci.

mysle czy nie lepiej kupić by coś ok 3m dyskową i kosic nią tylko trawy polowe i pastwiska oraz mieszanki a stara rotacyjna kosic nierówne łąki.

polecicie coś do 10 tys zachodnich marek do ciągnika 105 KM ?

i na co zwracać uwagę przy zakupie dyskowej?

nigdy nie pracowałem z taką kosiarką wiec sie na nich nie znam.

z tego co czytam to naprawy są łatwiejsze.

a żywotność i ceny części ??

z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi :)

Kolego adriank66 do 10tyś za 3m kosiarkę to kupisz mocno wymęczony sprzęt. Takie kosiarki na zachodzie pracują w dużych gospodarstwach i najczęściej mają spore przebiegi i są sprzedawane z powodu ogólnego zużycia. Koszty naprawy takiej kosiarki są bardzo wysokie np jak posypią się tryby w listwie to koszt naprawy może przekroczyć wartość używanej kosiarki. Z dostępem do części nie ma problemu, ale może się okazać, że na coś będzie trzeba poczekać parę dni.

Jak masz możliwość to dołóż trochę i kup nową dyskową polską np z Samaszu. Taką 2,4 metra można kupić już od 16tysięcy brutto. Taką kosiarką skosisz wszystko w 2 dni.

• Like 1

corrado    217

Planuje zakup kosiarki do szóstki 105 KM.

mam trochę łąk torfowych około 7 ha. do tego trawy polowe 15 ha i pastwiska polowe 5 ha. kosze też co roku 6 7 ha mieszanek zbożowych

ogolnie kamienista ziemia.

obecnie kosze sześćdziesiątą i zywkła rotacyjną 1,65 :)

chce kupić coś zachodnich producentów z drugiej ręki do maks 10 tys.

i teraz moje pytania do was koledzy.

myślałem o pottingerze cat 230 plus (bebnowa 2,3m)

ogolnie szukałem bednowej. jednak po przeczytaniu tego całego tematu mam wątpliwosci.

mysle czy nie lepiej kupić by coś ok 3m dyskową i kosic nią tylko trawy polowe i pastwiska oraz mieszanki a stara rotacyjna kosic nierówne łąki.

polecicie coś do 10 tys zachodnich marek do ciągnika 105 KM ?

i na co zwracać uwagę przy zakupie dyskowej?

nigdy nie pracowałem z taką kosiarką wiec sie na nich nie znam.

z tego co czytam to naprawy są łatwiejsze.

a żywotność i ceny części ??

z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi :)

Można coś znaleś w dyskowych za do 10tys. trzeba tylko poszukać. Musisz zwrócić uwagę czy nie ma luzów na dyskach czy elementy pracujące nie są uszkodzone gdy kupowałem swoją znalazły się egzemplarze które miały wyrwane mocowania nożyków, zwróć uwagę na zużycie ślizgów. Naprawy jak naprawy różnie to bywa ceny części są napewno wyższe. Jeśli chodzi o polski sprzęt to też różnie z nim bywa wiem z własnego doświadczenia że zazwyczasj zagraniczna używana maszyna stważa mniej problemów niż nowa polska. Swoją używam drugi rok jak narazie bez awarii oby tak dalej.

• Like 1

adriank66    4

Dzięki panowie. Wybiore używaną pottinger cat 230 dwa bębny 230 cm razem z rostrząsaczem lub claas corto 270s 4 bębny bez roztrząsacza. narazie nie mam zbytnio funduszy na zakup nowej kosiarki bo w tym roku zakupiłem agregat siewny nowy, pług obracany i wały uprawowe. ale w najbliższych latach myślę że rozważe zakup nowej kosiarki dyskowej.

sebe1033    62

odświeżę temat :P

co do trwałości dyskówek po spotkaniu z kamieniami

kosiłem łąkę a obok wcześniej kopałem na drenę i jakoś jeden kamień doturłał się w trawę zaskwierczało coś tam strzelało ale nic nie widziałem bo trawa powyżej kosiarki w końcu patrze a tam kamyk taki wielkości piłki do kosza albo wiadra 10 L  :o  :o 

Uszkodzenia  w dyskówce pottinger 2,65 to tylko nożyki i trochę poobdzierane dyski , jedyne to co wolno jechałem a kamień z 2 razy turlał się do przodu na 2 m

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KarolTD90
      Słyszeliście o kosiarkach dyskowych firmy KELLFRI ?? Ma ktoś taką albo widział ją co nich sądzicie??
    • Przez kamil5421
      Witam. Mam taki problem . Posiadam ciągnik z Tuzem i przednim WOM . lecz wałek obraca się w Lewą strone i nie ma mozliwości zmiany kierunku ruchu . A więc jak podłaczam kosiarkę czołową . w moim przypadku Krone AFL 283 RS to kosiarka nie chodzi bo wałek powinien obracać się w przeciwnym kierunku , Moje pytanie brzmi czy jest mozliwość zmiany kierunku obrotów w przekładni Kosiarki . Zastanawia mnie dlaczego ma np . otwory do mocowania u góry , czy to do innego zastosowania ? Jesli ktoś coś wie na ten temat lub  moze poradzic jak rozwiazać ten problem byłbym wdzięczny . 
      Na zdjęciach jest ta przekładnia .

• Przez DanielFarmer
      Witam
      Jak w temacie. Chcę kupić czołowa kosiarkę i mam dylemat między nowym samaszem a używką pottinger czy Krone do max 3-4lat. Kasa podobna.Samasz ma tyleż opinii dobrych co złych a znowu 3letnia kosiarka z zachodu mimo idealnego wyglądu  może być wrakiem.

Pomóżcie

• Przez fordtw15
      Witam! Mam pytanie co do kosiarek dyskowych, szukalem cos na ten temat ale nie znalazlem .
      chcem kupic sobie taka kosiarke najlepiej 2,4 metra tylko nie wiem jakiej firmy i czy nowa czy uzywana
      znalazlem taka:
      http://www.allegro.pl/item316501061_kosiar...s_easy_cut.html

piszcie jak cos wiecie na ten temat
    • Przez DanielFarmer
      Witam
      Powoli planuję zakup kosiarki czołowej i z racji że samasz ma coraz lepszą opinię spoglądam w jego stronę.KDF sporo śmiga ale Torro to nie widziałem nigdzie.Czy coś wiecie o tej kosiarce? Jak wypada w porównaniu z kdfem?