Lisek91

Dyskowa czy bebnowa??

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja koszę Claasem Disco 300 (3,0m.) i Fastrac-em 3155 (155KM) łaki przyrodnicze zarośnięte młodą wierzbą i głogiem o średnicy 2-3 cm i nie ma zadnych problemów! Jeśli trafi na grubszy drewniak to bezpiecznik puści no i trzeba podnosic i cofać, ale to niezbyt często. Kosiłem zwykłym samaszem... 3 godziny i niestety pgibał się.

Polecam dyskową, jest sztywna i kosi idealnie, kretowiska -jak pisał ktoś z kolegów wcześniej - nie przeszkadzają.

Pozdrawiam

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

stoje przed dylematem bębnowa czy dyskowa? łąki mam różne: równe na płaskim, równe po górach, nierówne, z kamieniami!!!!!!, poryte przez dziki. koszę też zboże na kiszonke. z tego co się rozeznałem to producenci już odchodzą od bębnówek. moja nowa kosiarka ma mieć ok 2,5 m szerokości roboczej i pracować z czołową bębnową. czy bęben i dysk w jednym zestawie się nie wykluczają? i jak zachowuje się kosiarka dyskowa przy kontakcie z dużym kamieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Może być bęben i dysk w jednym zestawie w niczym to nie przeszkadza

Kosiarka dyskowa ma podobne zabezpieczenie jak bębnowa więc nic jej się nie stanie jak spotka się z kamieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Witam,

Podłączam się do tematu. Chcę uzyskać konkretnych informacji i liczę na Was koledzy. Otóż planuję zakup nowej kosiarki. Mam ok 15ha łąk i to pół torfowych i pół polnych, gdzie występują bardzo liczne kretowiska i małe kamienie.Łąki nie są równe i są takie, gdzie trzeba się sporo pokręcić. Też koszę pastwiska. Stoję przed dylematem, bębnowa czy dyskowa? Dodam, że koszę JD 5090 (95km) lub mf 6130 (85km). Co mi koledzy doradzacie tak naprawdę? Kwota jaką chcę przeznaczyc to jest ok 20tys. brutto. I czy warto też jest zainwestować w spulchniacz pokosów, bo mam rozbijaka 6,7m szerokości. Dodam, ze w większości trawa i tak idzie w bele na pół zielona. Nie interesują mnie tzw. rzemieślniki za 6-7tys. I jakieś badziewne firmy;)

Liczę na konkretne odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

kosiłem najpierw ztr 165 potem samaszem 210 różnica taka że czeska po zwolnieniu obr silnika dalej miała predkość na talerzu no i samasza się nie podnosiło ... :wacko:

 

a po zakupie dyskowej z pottingera 2,6 jestem zadowolony nie mierzyłem ale jakby mniej paliwa idzie, ciut wyzej kosi i przy koszeniu porytych pastwisk przez dziki nie ma się czego bać a i kamieniami nie rzuca (może dobre osłony)

 

w tej cenie dyskowej nowej nie kupisz ze spólchniaczem zresztą z 22-24 tyś trzeba na 2,4 m zwykłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

jak trzeba sporo kierownica nakrecic to wybor jest jeden -rotacyjna i nic innego, mam obydwie i kosze sporo, wiec wiem jaka jest roznica. co do spulchniacza to mam przy dyskowej i wart kazdych pieniedzy[tym bardziej ze nie mam porzadnej przewracarki]

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

witam mam problem co wybrac kosiarke bebnowa 1.85 czy dyskowa i jakiej szerokosci szukac chodzila by z ciagnikiem 80 KM w wiekrszoscipo plaskim terenie wiekszosc lak prasuje nie przewracajac i w co lepiej zainwestowac w kosiarke czy kupic zgrabiarke?? pytam bo chce ograniczyc czas bo teraz to dlugo zchodzi z tym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Witam. Posiadam kosiarkę dyskową Lely Splendimo . Jest to kosiarka czołowa i jestem z niej bardzo zadowolony. Nie przeszkadzają żadne wyboje ani kretowiska, bo jest tam bardzo dobra amortyzacja. Gdyby rozwalił mi się jeden dysk to nie musiałbym wymieniać całej listwy i wszystkich dysków tylko zdejmuję i wymieniam ten rozwalony. Jest to jeden z powodów dla których wybrałem lely a nie pottinger. Zdecydowanie nie polecam kosiarek z samaszu. Miałem kiedyś bębnową i po 5 sezonach zaczęły się kłopoty. Cały czas pękała rama, psuła się blokada do transportu i przeciekał olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zvrek    1
Napisano (edytowany)

Panowie co powiecie na kosiarkę Samasz 2.5m ze spulchniaczem pokosu rocznik 2007 cena 12tys sprowadzona z Francji. Po wstępnych oględzinach wydaje mi się że kosiarka mało co widziała. Łąk do koszenia mamy u siebie koło 5ha i będzie więcej do tego doszło by ok 16ha usłudze w pracy czyli było by 21ha w jednym pokosie. Tyle że czy JD 5720 dał by sobie z nią rade? jeśli nie to byśmy podczepili ją do Zetora 16145 tyle że do niego to raczej była by za mała...

Edytowano przez Zvrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolas124    0

Witam :) Proszę o pomoc mam kosiarkę pottinger 4 bębnowa 2,65 m i nie dokasza grzywki zostawia . chodzi przy ciągniku farmer 86km . i kosze na 540 obrotów. Spróbować na 1000 obrotów ?? jak radzicie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolas124    0

Chłopaki potrzebna mi pomoc więc odpowiedzcie mi na te pytanie co wcześniej napisałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

mam takie pytanie jak ją ustawiłeś i jakie grzywy robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

to wina trawy,marna w tym roku,moze skrecenie na srubie cos pomorze, do tego nowe porzadne nozyki, nizszy bieg i wyzsze obroty, na 1000 to nie probowalem jeszcze kosic- milosnikiem perfekcji przy koszeniu nie jestem, za chwile i tak odrosnie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolas124    0

Normalnie prosto. A grzywy robi między bębnami ( mam 4 bębnową ) A nożyki to nowe zakładam . A 1000 obr NIe pomoże nic ??

 

Trawe tnie . ale zostawia długie między bębnami grzywy . i się zastanawiam czy czasem 540 to jest za mało . . . Jak jest twarda trawa czy nawet owiec to docina ale jak już jest miękka (potraw) i już zostawia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Powiem jedno, jeżeli nie spróbujesz to nie będziesz wiedział. Jeżeli trawy sztywne kosi to może warto spróbować.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolas124    0

Spróbuje na niedojadach bo szkoda mi trawy na kiszonke jak ma zostawiać to nie ma sensu nią kosić Jeszcze mam polską talexa ;p Jak by z tamtą nie wypaliło to będę musiał polską kosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

przyczyna grzyw morze być jedna źle ustawiona kosiarka wedle podłoża a mianowicie na równym terenie bębny muszą dolegać na całej płaszczyźnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

chyba nie masz duzego doswiadczenia w koszeniu bebnowa, kosiarka powinna byc jak najbardziej skrecona na srubie az do momentu jak przestanie robic pokos tylko zacznie rozrzucac trawe-wtedy troche odkrecasz i masz ideal-jak uzywasz polskich zyletek wtedy wyginaja ci sie i to nic nie daje. wazna jest tez dlugosc nozykow,zamiast 94 mm kupujcie 96 mm i koniecznie niemieckie,polskie sa do niczego.

w przypadku dyskowej to sprobuj dopasowac ciezsze nozyki , a na 1000 obrotow sprobuj jak ci sie nie rozleci to mozesz na malych obrotach kosic,

a zreszta nie przejmuj sie w przyszlym roku pewnie trawa bedzie lepsza a i nawoz tanszy wtedy problem zniknie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolas124    0

Dzięki :) A tez jedną przyczyną może być że ona miała przygodę . kupiłem ja bardzo tanio . była spawana w połowie (rozerwana widać było .) i to może być przyczyna.Ale dzięki Chłopaki za pomoc :)

No w tym raku to deszcze nie pozwalają wjechać na pole .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

jacus

 

takich głupot to jeszcze nie słyszałem no to nie dziwne że grzędy zostawia a co do rozwalania pokosu to pod tym kontem norze tną drugi raz i dlatego rozwalają trawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

no to nie zawracaj glowy jak sam dobrze wiesz jaka jest przyczyna takiego koszenia, jak chcesz miec ladnie to zmien sprzet.

ysy a ile ha kosisz w roku bo ja ponad 100, koncze juz 3 rotacyjna i 1 dyskowa przez 20 lat, jak masz slaby sluch to moze wzrok masz lepszy i przeczytaj jakakolwiek instrukcje obslugi kosiarki i tam zobaczysz jak ma byc ustawiona, bo wlasnego doswiadczenia to widze ze nie masz.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Witam :) Proszę o pomoc mam kosiarkę pottinger 4 bębnowa 2,65 m i nie dokasza grzywki zostawia . chodzi przy ciągniku farmer 86km . i kosze na 540 obrotów. Spróbować na 1000 obrotów ?? jak radzicie .

jakie masz do niej nożyki? spróbuje większe nożyki założyć np. od samaszki 2,1m u mnie pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a co sądzicie o unia famarol Mewa 2,1 do ciągnika 85KM na 15ha łąk. Jaka cena takiej i czy warto dołożyć kasy do kondycjonera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
    • Przez sinek
      Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj