Lisek91

Dyskowa czy bebnowa??

Polecane posty

slawny    7

Witam pozwolę doczepic się do tematu od przyszłego sezonu będę miał do skoszenia ok 60ha łąk sianych na wiosnę, będzie to na jakiś program, ziemie raczej słabe najwiecej 5 klasy także więcej jak raz w roku się nie ukosi, generalnie jestem zielony w zielonce:) będę potrzebował jakiejś kosiarki i zgrabiarki, co do przetrzasarki to powiedzcie czy jest ona konieczna. Kosiarka z tego co czytałem to uderzalbym w dyskowa jakas musze mocno ograniczyc kwote bo za duzo bede mial wydatków wiec w gre wchodza tylko uzywki. chce uzyskac siano jak najbardziej suche bo mam dobrze zbijajaca prase i nie chce zeby mi to siano zgniło, a bedzie przerobione na brykiet. Moje pytania to jaka kosiarka i zgrabiarka bylaby odpowiednia w mojej sytuacji? W jaki sposób mogę się rozliczac z wlascicielem gruntów gdzie ja wszystkim sie zajmuje, od hektara czy zebranej masy i po ile?

ciagnik ktore posiadam to c-330 zetor5211 forterra115 i nh M135. Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Chłopaki a jak sie dyskówka zachowuję na odłogach, łąkach koszonych raz do roku tylko dla porządku i co jeśli występują jakies patyki czy flaszki, tak było w tym roku po powodzi kosiłem wszystko bębnową i jak złapało to aż dreszcze łapały, nie rozwaliło by to dyskówki ???


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazek26    0

Witam. Czy ma ktoś kosiarkę K4BTC 265 interesuje mnie ona.Tylko nie wiadomo jak się będzie sprawować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

@pynczor też w tym roku takie łąki kosiłem +pniaki po drzewach to tylko rozkręciłem dyskówke na śrubie i do przodu jak trafiło w pniak to podskoczyła do góry i dalej a po flaszkach się smykała a gałęzie to roztrzaskała


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15

U mnie ojciec ma famarol przez 10 lat użył jakieś 200 noży i ugioł górną prowadnice i trzeba robić remont bo wytarte wały c360 hodzi jak szalona przy niej na 4 przy 2000 całkie całkiem i nie powiem złego słowa o nie tyle żeby była lżejsza i szersza ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9595    2

A czy kosiarka dyskowa Samasz 2,20 jest dużo tańsza od Feli tej samej szerokości ?

I czy ta Fela jest godna uwagi?

Właśnie stoję przed wyborem kosiarki i nie mam zielonego pojęcia jaką kupić :o

Dziadek twierdzi, że wolałby bębnową bo dyskowa mu się niewidzi :P

Dajcie jakieś propozycje tańszych kosiarek dyskowych o szer. ok. 2.20 i orientacyjne ceny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Fella to chyba najbardziej wyjąca kasiarka jaką znam.A tak po za tym w pracy jak na równe łąki to jest rewelacyjna.

Edytowano przez Damix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Ferdek07 jak masz takie łąki to Ci proponuję DETA a nie kosiarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

@Duzy1 heheh :rolleyes: famarol jeszcze robi dyskówki


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialem uzyskac porade od posiadaczy kosiarek dyskowych poniewaz nie jestem pewien czy na moje łaki nie zbyt rowne jak stol wystepuja stare plytkie rowki i posiadam ciagnik 80 a w przyszlosci 100km ktora kosiarka by sie nadawala czy inwestowac w normalna bebnowa 2.10m czy dyskowa? Najlepiej firmy Sa-Masz ale moga byc inne. Czekam na wypowiedzi :lol:

 

Ja mam samasz kdt 220 ;P dobra kosiarka napewno ;)polecam dyskową bo wydajniejsza i lżej się nią kosi niż bębnową ;d a i jeśli masz nierówne pole, możliwe jakieś kamienie czy coś to lepiej wziąć ze wzmocnioną konstrukcją ;d jest cięższa i masywniejsza ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kosiarki dyskowa w porównaniu do kosiarki bębnowej, w przeliczeniu na metr roboczy, jest o ok. 27% lżejsza oraz ma o ok. 2,4kw mniejsze zapotrzebowanie na moc. Dodatkowo dyskówka ma większą częstotliwość cięcia, co przekłada się na dokładniejsze koszenie oraz pozwala jeździć szybciej, co skutkuje wzrostem wydajności. smile.gif

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapekc328    0

Witam chciały się dowiedzieć ilu metrową dyskową a ilu metrową bębnową pociągnie ciągnik 88km, pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi


kupię przyczepę dwuosiową wywrotkę ładowność około 4t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Ja Belarusem 892 ciągam Krone szer. 3.20m ale spokojnie pociągnąłby 3.60m bo z tą co mam to chodzi jak pszczółka bez żadnego problemu...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

stoje teraz przed podobnym wyborem.... pieniądze nie duże bo ok. 5/6 tyś zł ... ok. 10ha łąk do koszenia ... Chodzić by miał z kosiarką Zetor 7211.... Jaką kosiarkę brać używkę dyskową czy nówkę bębnową?? I jaka szerokość??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Wziołem wiraxa 2,1m za 6,8 tyś bez wałka, ale do zetora to chyba za duża by była, jest dużo masywniejsza i ma zupełnie inne podzespoły niż ta 1,85m, jak na 10ha to spokojnie wystarczy 1,85m z siłownikiem za niecałe 4 tyś kupisz, po co się przeinwestowywać na 10ha to świat boski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

właśnie kupiłem dyskówke używke kuhn gmd 55 szerokość 2m.maszyna w wizualnym stanie bardzo dobra ale w środku tryb walnięty po remoncie wyniesie mnie 3700zł jak myślicie ubiłem interes czy też wtopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

3700 za sam tryb czy jeszcze coś. Ciekawe jakie są ceny części innych dyskówek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

nie. kupiłem ją za 3200zł cena trybu to 500zł.trochę szukałem ale nic ciekawego nie znalazłem a jak coś jest to cena wygórowana a i zależało mi na tym żeby ferdkiem 2812 kosić,słowem oszczędności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

Posiadam kosiarkę dyskową Samasz 2.10 i wziąłem z metalową obudową. Rok kosiarki 2001 i chodzi on przy Mythosie 110

Co do kosiarki, to nie miałem z nią jeszcze żadnego problemu, chodzi aż miło patrzeć ;)

trzeba po prostu tylko dbać o swój sprzęt ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Witam.

Mam ok 15ha łąki i pół łąk to są łaki torfowe. W większości są mniej więcej równe ale nie wszystkie. Jaką kosiarkę mi polecacie? Zastanawiam się ciągle nad dyskową ale u mnie w okolicy ich nie ma a jak mają to opinie nie są najlepsze. Dodam, że będę kosił John Deerem 5090m (91km) lub mf 6130(85km). Która kosiarka się lepiej spisze na tych łąkach dysk czy bęben? Mam zamiar wydać ok 8-9 tyś na kosiarkę raczej używkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

z tego co mi wiadomo to dyskówka się bardziej boi kretowisk niż bębnowa.

Ja mam też łąki torfowe i koszę dyskową, wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a ja co mam wybrać w tej chwili mam bębnową o szerokości 165cm i mam zamiar zmienić lecz nie wiem na jaką ciągle myślę o dyskowej o szerokości 2-2,4. jaką polecacie do ciągnika 85KM, łąk mam ok 10ha i niektóre łąki nie są za równe, jak się spisują kosiarki dyskowe na nierównych łąkach na których występują tzw. bruzdy i roweczki itp.?

Edytowano przez marcin2057

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Chyba troche nie na temat, ale może wie ktoś ile obr/min ma talerz przy kosiarce bębnowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

1,65- 2400 obr/min

1,85-1800 obr/min -co niestety robi czasami bardzo duza roznice przy koszeniu-przynajmniej w mojej kosiarce.

 

marcin jesli uzywasz gazu i przelozen szkrzyni biegow z rozsadkiem to nie robi to zadnego problemu.dyskowa nie jest znowu taka delikatna,jedyny problem jest z koszeniem do tylu.

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Panowie mam przekładnie 1200 obrotów i szukam do niej talerz z nożami żeby zrobić kosiarke bębnową na jeden talerz. Nie wiecie gdzie można kupić taki gotowy zestaw żeby założyć do przekładni fi 25mm. Szukałem w sieci ale nic nie moge znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj