Lisek91

Dyskowa czy bebnowa??

Polecane posty

Ferdek07    75

nawet sobie nie wyobrażam 3,2m na moich łąkach w jednym miejscu ziemie by darł a w 2gim końcu czubeczki ścinała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Ja mam w miarę równe łąki i jest ich jakieś 30ha więc tu chodziło o wydajność... ale z perspektywy czasu żałuje że nie kupiłem 3,60 lub 4m...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Mam dylemat jakom wybrać kosiarkę dyskowa czy bębnowa ciągnik który by z nią współpracował to MF 255 (47km)

dyskową chce wziąć z samaszu KDL 200 (2 metry)

Bębnową z uni 1.65 lub z akpilu 1.65

a może jakom inną doradzicie

kosiarka dyskowa czy bębnową jest lepsza na nierówne łaki


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

WojtekZF, zauważyłem ,że nabijasz posty jak popadnie. Co ty wnosisz do tematu ?:)

 

Na nierówne łąki to tylko bębnową i 1.65m, szerszej nie podoła, bo i tą czuje, oj czuje, ale spokojnie sobie daje z nią radę.

Obejrzyj obydwie, porównaj jakość wykonania i wybierz lepszą :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WojtekZF    0

@samczyk1991, to widze, że bystry jestes jak woda w ...stawie. A wnosze to samo co i Ty, mistrzu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

jak masz nierowne laki ,pagorki i doliny a do tego o dziwnych krztaltach to bierz rotacyjna-mam obydwie wiec wiem co pisze.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanoo19    0

Witam. Panowie potrzebuje pomocy zastanawiam się nad nową kosiarką do trawy. Problem polega na tym ,że nie wiem czy wybrać tańszą bębnową czy może kosiarkę dyskową? Prosiłbym o opinie o tych dwóch typach kosiarek o ich wadach i zaletach. Kosiarka będzie współpracować z ciągnikiem Pronar 82SA. Osobiście zastanawiam się nad kosiarką Samasz Z10/4. Z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Bierz Dyskowa bo mniejsze zapotrzebowanie na moc i wydajnośc wieksza.... też zamierzam kupic na wiosne jakąs dyskowa tylko pottingera albo deutza.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanoo19    0

Będzie pracować na coś ok 15 -17 ha. Chce jeszcze dodać ,że nie posiadam równych łąk a słyszałem ,że kosiarki dyskowe na nierówne łąki się nie nadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

romanoo19 ja podobnie słyszałem ale znam kilka osób które posiadają dyskuwki i mają nie równe łąki i poryte przez dziki i mowją ze nic to nie pszeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

nierówne łąki nie przeszkadzają dla kosiarki dyskowej. Wiem bo mam takie łąki i ogólnie tak samo dobrze wykoszę jak i bębnową a na dodatek łatwiej jest obkosić rowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Będzie pracować na coś ok 15 -17 ha. Chce jeszcze dodać ,że nie posiadam równych łąk a słyszałem ,że kosiarki dyskowe na nierówne łąki się nie nadają

 

Właśnie kosiarki dyskowe są dobre ale na równe łąki. Ja też miałem zamiar kupic dyskówke ale kupiłem bębnową bo też mam nierówne łąki a pronarek spokojnie ci pociągnie bębnową:blink: Pozdrawiam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Też tak myślałem, ale w tym roku dyskówką skosiłem ok 10 ha łąk porytych przez dziki, nie ma różnicy w jakości koszenia jedyna różnica to prędkość i ból krzyża.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyskowa na pewno dłużej wytrzyma niż bębnowa na nierównościach po drugie dyskowa wyżej kosi a więc zanieczyszczenie zielonki jest mniejsze, podatność na uszkodzenie nożyków jest mniejsza i odrastanie trawy jest szybsze. pokos po dyskowej jest na całej szerokości "listwy"co ułatwia suszenie zielonki. wadą jest tylko cena ale wybór należy do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanoo19    0

Dziękuje za odpowiedzi. Czyli jednak przemawiacie za kosiarką dyskową. A co sądzicie sądzicie o kosiarkach dyskowych Pronar? Czy ktoś z obecnych na forum taką posiada? Lub którąś z kosiarek dyskowych firmy Samasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Po 1 sezonie użytkowania samaszu KDTC 260 z kondycjonerem i skoszeniu ok 140ha mogę powiedzieć że jest to dość dobra konstrukcja. Zawieszenie centralne pozwala na nierównych łąkach uzyskać max. prędkość koszenia i optymalną jakość kopiowania terenu. W czasie użytkowania, a w zasadzie na samym jego początku, popękały płozy, wyszło że jest to wada materiałowa, płozy wymienione i jest ok. Zużyłem 2 komplety nożyków, i to tylko dlatego że kilka razy złapałem kamienie. Kosiarka ma 2 wady

1- składa się pod kątem prostym z boku, przy swojej wadze 1200kg, jazda z takim ciężarem na jednym z kół po drodze polnej nie jest zbyt przyjemna. Moim zdaniem wymiana siłownika z 1-stronnego na 2-stronny pozwoliło by na powiększenie kąta składania się maszyny i bardziej równomierne rozłożenie masy na tylnej osi i TUZ

2- to raczej nie wada a wymóg, ciągnik musi mieć 1000 obrotów wałka


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce jeszcze dodać ,że nie posiadam równych łąk a słyszałem ,że kosiarki dyskowe na nierówne łąki się nie nadają

 

Zawsze możesz wziąć z centralnym zawieszeniem.... :D Ja też w przyszłości będę brać dyskową najprawdopodobniej w pottingera.Wujek ma kuhenkę i mówi że ok,tylko jedyna wada w dyskówkach która mu przeszkadza,to to że nie można kosić z opuszczoną do tyłu...W okolicy jest chyba tylko jedna pronara,ale po obejrzeniu kosiarka eż godna uwagi.

A nie zastanawiałeś się nad np.kuhnem albo jakąś pottingerką??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
    • Przez sinek
      Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj