Lisek91

Dyskowa czy bebnowa??

Polecane posty

Lisek91    7

Witam chcialem uzyskac porade od posiadaczy kosiarek dyskowych poniewaz nie jestem pewien czy na moje łaki nie zbyt rowne jak stol wystepuja stare plytkie rowki i posiadam ciagnik 80 a w przyszlosci 100km ktora kosiarka by sie nadawala czy inwestowac w normalna bebnowa 2.10m czy dyskowa? Najlepiej firmy Sa-Masz ale moga byc inne. Czekam na wypowiedzi :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Samasz to sobie z góry odpuść. Tym bardziej tą 2,10m gdyż historii o nich co nie miara. Mamy Samsz i nigdy więcej... Kup sobie jakiegoś KUHN Fella dość tanie i zdecydowanie dyskowa! Mamy porównanie gdyż kosimy z przodu dyskiem z tyłu bebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

jak nierówne łąki to może lepiej bemben... przynajmniej my tak robimy,ale dyskowe są o niebo lepsze:D

i jak duży areał to nie bierz samaszu... pottinger lub class to najlepszy wybór moim zdaniem


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Właśnie, ja mam krone AM 242 tylko używkę bardzo dobrze się sprawuje, kosiłem też łąki torfowe i dawała radę.

 

adrian300895 a ty jaką masz kosiarkę?


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

po że pottinger to po prostu przywiązanie do marki:D znam kilku użytkowników którzy złego słowa na nią powiedzieć nie mogą nawet w rodzinie:D ostatnio tylko szwagier się wyłamał i kupuje teraz przyczepę krone, a w lato kosiarkę czołową więc będę miał jakieś porównanie:D jak coś to zrobię jakieś fotki:D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

kolega ma z samaszu bębnową 2,10 i kiedyś do niego zajeżdżam w sezon a on stoi przy niej z kluczami pytam co robi a on że coś tam trzeba wymontować bo nie kosi wszystkiego :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leo    0

Ja mam z samaszu 2,10. Też nie kosiła równo tylko brody zostawiała na brzegu. Przyczyną był za nisko zamontowany fartuch, który wlókł się po podłożu. Gdy jechałem trochę szybciej to położonej trawy nożyki nie łapały. Podniosłem go na wysokość ok 8cm i teraz jest dobrze. Z kosiarki jestem zadowolony. Pracuje z nią ciągnik 80km na obrotach wom 540 w pierwszym pokosie, później to już na 750 daje radę. Jechać spokojnie można z prędkością 15km/h jeżeli tylko pole jest równe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

A z pod tego podniesionego fartucha to kamieniami nie strzela?

Róznica w cenie jest duża bębnówkę kupisz 2,1m za 8,5 tyś a dyskówkę to min. 15 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

adrian300895 a ty jaką masz kosiarkę?

Na razie nie zabłyszczę :) ....Samasz 2,10,ale już jest w planach zakup nowej.Tylko nie wiem jeszcze jaką.Będę wybierał spośród Krone Easy Cut 281 a Pottinger Nova Cut.Tylko teraz pytanie jaka?? :)

Krone fajna firma i w ogóle dobre maszyny,mam już od nich zgrabiarkę i belarkę i fajnie by było mieć kosiarke....Ale na pottingera też nikt nie powie złego słowa.

Z czasem się zobaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

Witam chcialem uzyskac porade od posiadaczy kosiarek dyskowych poniewaz nie jestem pewien czy na moje łaki nie zbyt rowne jak stol wystepuja stare plytkie rowki i posiadam ciagnik 80 a w przyszlosci 100km ktora kosiarka by sie nadawala czy inwestowac w normalna bebnowa 2.10m czy dyskowa? Najlepiej firmy Sa-Masz ale moga byc inne. Czekam na wypowiedzi :)

Witam

Ja użytkuję kosiarkę dyskową Vicon CM 2400 i jak na razie spisuje się super mam ją 2 sezony. Kosiła juz prawie wszystko od łąk torfowych przez ugory do lucerny na UR. Kosiarka podczepiana jest do ciągnika Same Taurus 60 i ciągnik prawie jej nie czuje.

A co do Sa-Maszu, to sąsiad ma dyskówkę 2,5 m szerokości roboczej i musi do niej podczepiać ciągnik 100 konny. Ogólnie Sa-Masz wygląda masywniej od Vicona i potrzebuje większego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak nierówne łąki to może lepiej bemben... przynajmniej my tak robimy,ale dyskowe są o niebo lepsze:D

i jak duży areał to nie bierz samaszu... pottinger lub class to najlepszy wybór moim zdaniem

No ale w czym te dyskowe są o niebo lepsze? Czy tylko chodzi o żywotność? Mamy do wyboru bębnówkę 2,1m i dyskówkę 2,1m, to co można zyskać kosząc dyskówką? Koszenie to koszenie, czy dyskówka nie drze darni na nierównościach, lepiej kopiuje teren ze względu że to wąska lisztwa ślizga się po powierzchni a nie jak drzwi od obory 2x1m w tych bębnówkach? Bo z tego co tak tutaj czytam, to na plus dyskówki jest chyba tylko bezpieczeństwo pracy, bo kamienie nie fruwają i nożyki nie wypadają, oraz że jest szeroko rozłożony pokos, czy coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Do szerokości bębnowej 210 dodaj jeszcze 50 cm przy tej samej mocy ciągnika i będziesz miał przewagę dyskowej.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No tak, ale ja pytałem o maszyny tej samej szerokości, bo akurat dla mnie naj istostniejsza jest cena, bo bębnówka 2,1m kosztuje niewiele mniej jak dyskówka o tej samej szerokości a dyskówka pół metra szersza to już cena prawie 2 bębnówek 2,1m :P także czy można zyskać coś w jakości siana/sianokiszonki, odrotu traw czy inne kożyści ze stosowania dyskówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

raczej różnicy w sianokiszonce nie będzie ale w portfelu znaczna... mniejsze zapotrzebowanie mocy=mniejsze zużycie paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

Uważam że dyskowa ma mniejsze zapotrzebowanie na moc, posiadam kuhn gmd 600 jest ona 2,40m szeroka, spisuje mi się bardzo dobrze:) Odkąd ją mam to zobaczyłem co to znaczy dobra i przyjemna praca, plusy sa takie ze nie marnuje czasu na rozkrecanie maszyny jak w przypadku bębnowej również na to żeby te bębny zatrzymały się, materiał po dyskowej idealnie nadaje się do prasy belującej, kosiarka jest lżejsza niż bębnowa, można bez problemów podnosić, w przypadku beb. w instrukcji chyba to zabronione. Szybka i łatwa zmiana pozycji na robocza-transp. wydajność o wiele większa, mam mozliwość podnoszenia kosiarki za pomocą siłownika chydr, nie potrzebuje zmieniać wysokości cięgieł. noże kupuje orginał, wymiana ich jest bardzo rzadka a co do Samaszu to moj znajomy również miał problem z fartuchem i musiał go podnieść o pare cm. Pozdrawiam i polecam kosiarki dyskowe, bębnowe to już przeszłość co do wałka to zalecany jest kierunkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Zdecydowanie dyskowa, większa wydajność i mniejsze zapotrzebowanie mocy ;)


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markieton    2

Mam dla was porównanie zetor proxima 8441+ pottinger Nova CAT 305h zetorek taj kosiarki w ogóle nie czuje a za miedzą kosi ursus 1224 z sa-masz-ką 2,5 metra (dyskowa) i dymi jak lokomotywa. :D I do tego proxima robi 3 okrążenia a ursus 2 (łąki są prawie takiej samej wielkości)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Ciekawe może ursus ma już swoje za sobą i prosi się o urlop i wizytę u doktora... ja mam kosiarkę Krone szer. 3.20m i śmigam z mtz892 i jej nie czuje wcale...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj