Krzychu_912235

Problemy z odpalaniem

Polecane posty

tomek83    15

U mnie jest dokładnie to samo ale przy 1224. Mam rozrusznik R11 po wymianie tulejek i sprawdzeniu wirnika przez zakład elektromechaniczny i robi dokładnie to samo co u autora posta zimny zapala a po kilku min jakby diabeł w niego wstąpił przekręci wałem myślę że ok 120 stopni i dalej nic, puszczę starter i znowu 120 stopni. Na próbę założyłem nowy rozrusznik przekładniowy też 12v i dokładnie to samo się dzieje. Więc rozrusznik nie jest tu winny.

Ma ktoś jakieś pomysły co to może być??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

czasem jak ciepłego silnika rozrusznik nie może redzić to efekt przegrzania silnika, zagotowal sie dobrze kiedyś, albo bez czynnika chłodzącego chodził i w zależności od stopnia przegzania moze to tym skutkować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

GMP to są części z importu nic nie warte.Kup jakieś polski i już.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nitek    0

Witam, mam problem z rozruchem swojej 16 stki, rozrusznik nie da rady zakręcic, tzn. staje i nagrzewają się przewody plus i minus, a czasem jest tak że odpali dobrze, ale żadko. Połączenia są dobre, rozrusznik też, aku były sprawdzane miernikiem i też są dobre.

Co dziwne jak podłącze 3 aku lejcami to odpali, dodam że rozruch mam na 12v.

Dzisiaj odkręciłem kolektor wydechowy i na 5 cylindrze na zaworze wydechowym był olej, czy może to być przyczyną ciężkiego odpalania ? Może olej ścieka na tłok i nie da rady przełamać ?

 

Był zrobiony remon kapitalny, tzn. tłoki, tuleje, wał, głowica była robiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie myśle że coś z elektryką musi byc. jeśli dodasz 3 aku i ci normalnie pali to może i to aku sa do wymiany. spróbuj przełożyc je od drugiego ciągnika i zobacz czy sa jakieś efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Od czego masz tam rozrusznik?Bo mówisz ze masz rozruch na 12V.A na zaciąg pali normalnie?A jak już odpalisz to silnik normalnie pracuje?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

a może rozrusznik to jakiś chiński wynalazek?? ja mam w 1224 też na 12V ale rozrusznik jest taki sam jak od 914... jesli masz możliwość to załóż inny rozrusznik... i wtedy bedziesz wiedzieć... bo ja bym obstawiał na rozrusznik , ze może byc walnięty... gdzies jest jakiś zwarcie...

  • Like 1

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Ja obstawiam uszkodzony rozrusznik. Kuzyn tak miał w kombajnie, że nowy aku zakręcił dwa razy i rozładowany.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A to taki rozrusznik z 914 daję radę pociągnąć silnik cześcio cylindrowy?Bo ja bym założył do 1214 bo po co kupować dwa akumulatory...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nitek    0

na zaciąg odpala na dotyk, rozrusznik jest dobry, jest to stary rozrusznik od 914 ale przerobiony pod 1614 w innym traktorze ten sam rozrusznik kręci jak szalony. I jest jeszcze jedna sprawa jeden aku ma 120ah a drugi 100ah, może mieć to wpływ na takie dolegliwości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

@locke, pewnie że pociagnie... jak dobry rozrusznik i aku to nie ma takiej opcji bynajmniej wole zwykły oryginalny 12v od 914, niz jakieś chińskie wynalazki na 24V... a co do aku, to mam dwa kupione do tych skrzynek co sa w kabinie... tylko że o lepszym amperarzu, i tyle.

 

@nitek, jest taka zasada... w doborze aku... jak kupujesz, to oba nowe, jak wybierasz to o takich samych parametrach... bo w takim wypadku ten mniejszy osłabia ten większy.... i jeszcze jedno moze byc... sprawdz czy masz dobre masowanie... jak nie ma masy na jednym chociaż to będą sie grzać przewody... teraz mi sie przypomniało, ja tak miałem w 1224... to mase podłączyłem bezpośrednio do tej ramy co masz przy silniku, oczyściłem klemy, i wymieniłem te przewody które były nie pewne wg mnie... i odrazu poprawiło sie... i tak wydaje mi sie że bedzie wian po stronie przewodów... posprawdzaj gdzie masz podłączoną masę bo jak masz gdzieś pod kabinę to może nie masować dobrze.... sprawdź podłączenie masy aku...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ty no to git :) Jak mi się zepsuje to wezmę wsadzę taki rozrusznik i już.Bo trzy lata temu kupowałem akumulator 12V bo drugi miałem jeszcze dobry.I trochę źle zrobiłem bo mogłem kupić dwa nowe bo teraz znów muszę kupić dwa.Ale teraz kupię jakieś polskie Centry albo Zapa.A wtedy miałem jaką fajną Centre 115A no i teraz nic nie warty jest bo jak się go naładuje to napięcie spada do 9V i cały czas 9V trzyma...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nitek    0

problem z odpalaniem rozwiązany :rolleyes: głupia żecz o której nie pomyślałem. rozrusznik nie miał dobrego połączenia z blokiem, tzn. na korpusie była farba i olej, obudowa rozrusznika nie masowała.

Miałem jeszcze jeden problem, z turbiną, tzn. stara się skończyła i nie było czego regenerować, kupiłem drugą, założyłem i nic :wacko: , całą turbina się nagrzewała i traktor nie miał mocy, sprawdziłem wszystko, myślałem że pompa walneła, itp. a okazało się żę "katalizator" się zapchał :D , do tego stopnia że turbina nie dała rady wyrzucić spalin, nowy komin i traktor śmiga aż miło ;) .pozd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUL    0

Witam.

Mam problem z ursusem c-385 a mianowicie, rozrusznik nie może ukręcić silnika, rozrusznik po regeneracji podpięty pod wózek rozruchowy i nie kręci tzn kręci ale tak powoli i tak ciężko. Objawy ma takie jak by coś go trzymało a wszystko powyłączane doradzcie coś bo ja już nie mam pojęcia.

Edytowano przez ZUL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Akumulatory są dobre ? Może wystarczy je podładować i będzie po sprawie. :)

Edytowano przez gospodarz97



 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUL    0

Rozrusznik podpinam pod rozruch więc akumlator w tym przypadku jest prawie niepotrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, miałem podobny przypadek w 1224 (rozruch 24v) najpierw sprawdziłem połączenia prądowe i nic nie pomogło nadal słabo kręcił więc rozrusznik zawiozłem do majstra który wyczyścił styki posprawdzał wszystko i mówi że jest dobry ale nadal słabo kręcił pomyślałem że są stare akumulatory więc wymieniłem je i chwilowa poprawa była (na kilka odpaleń) i znów to samo a akumulator szybko się rozładowywał podczas kręcenia,sprawdziłem ładowanie wszystko w porządku aż do czasu kiedy poszedł dym z rozrusznika, po odkręceniu dekla stwierdziłem rozlutowanie wirnika i totalną demolkę w środku, kupiłem nowy i kręci jak szalony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Rozrusznik podpinam pod rozruch więc akumlator w tym przypadku jest prawie niepotrzebny

 

Jest potrzeby i trzeba trochę odczekać jak się podłaczy.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Jeśli silnik się lekko kręci (nie licząc momentów sprężania) to nowy rozrusznik powinien załatwić sprawę. Możesz mieć nadpalone uzwojenia, rozrusznik robi zwarcie i potrzebuje całej elektrowni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

ale czemu ten dział?


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukecki
      Witam, w którym miejscu można zmierzyć ciśnienie doładowania w Ursusie 1614?  Jak to zrobić? 
    • Przez tomi217
      mam problem nie wiem gdzie jest w 1014 chlodnica oleju silnikoweg i na czym polega konserwacja.
    • Przez wariatpolowy
      Witam.
       
      Mam nadzieję, że w odpowiednim miejscu założyłem temat...
       
      A więc tak:
       
      W 1224 wybija wodę z chłodnicy, jak zaczyna łapać temperaturę podczas pracy- jakieś 70 stopni (np z talerzówką). Z tym że jest to dość dziwne, gdyż podczas pracy (przy obrotach ok 1600- 2000) jest ok, a jak tylko zmniejszy się gaz (np przy zawracaniu), wybija jednorazowo nawet 4-5 litrów wody. Po dolaniu wody temp spada do ok 40-50 stopni, dwie długości pola, temp rośnie i znów gejzer. I tak w kółko.
       
      Termostat nowy, węże nowe, chłodnica potraktowana KRETEM od środka, a z zewnątrz płynem do mycia silników (jest czyściutka), pompa wody nowa...
       
      Mogła któraś tuleja pęknąć? Ogólnie teraz miał planowaną głowicę, nową uszczelkę, nowe pierścienie, pompę po regeneracji, wyregulowane wtryski i pali bardzo ładnie. Przy obrotach pow +/- 1200 można odkręcić korek od chłodnicy i nic nie wybije, widać, jak woda krąży. A jak tylko obroty spadną, tak woda idzie w powietrze. W czwartek na jakieś dwie godz pracy trzeba było dolać prawie 30 litrów wody...
       
      Ratujcie, bo za jakiś miesiąc czeka jakieś 150 ha na talerzówkę....
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam mam do was pytanie dlaczego chłodnica zaczęła przeciekać, jest orginalna od 90roku.jakie są sposoby żeby ją uszczelnić? A może trzeba będzie pomyśleć o zakupie nowej, jeżeli nie uszczelniła by się.Czekam na wasze odpowiedzi bo nie wiem co zrobić. 
    • Przez Kaszlak79
      Witam drogich forumowiczów.
      Jak w temacie, Zetor 8011 nie łapie temperatury. Ciągnik kupiony ponad rok temu, miał wymienianą wtedy kompletną obudowę termostatu dół i góra (stara przeżarta), termostat, czujnik temperatury i wskaźnik. Pokazywał wtedy cuda na kiju a że wskaźnik był chamskiej jakości to nawet ciężko było odczytać co wskazuje...
      Tydzień temu wymieniłem znowu termostat (jakiś "dobry" Zetora) i założyłem mechaniczny wskaźnik temperatury od Zetora 25, link: https://danrol-sklep.pl/instalacja-elektryczna/788-wskaznik-zegar-temperatury-cieczy-zetor-25-25a-25k-9320211.html
      Silnik dalej ma problem się zagrzać, ostatnio w trasie z dwiema pustymi przyczepami jakieś 10 km w jedną stronę (na przegląd) nie złapał nawet 60 °C. Chłodnica z góry ciepła czyli tak jak by termostat cały czas puszczał. Nie mam już siły do tego. Jakieś pomysły?? Jeśli był podobny temat który rozwiązał problem, proszę o link lub przeniesienie.
      Za porady w stylu wywal termostat bo to Ursus - z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj