janis12

Ursus 1222 wyciek oleju

Polecane posty

janis12    0

Mianowicie leci w nim olej z wydechu dokładniej z dwóch ostatnich kolektorów od kabiny. Na pewno jest to olej, nie paliwo, a silnik pracuje bardzo ładnie i trzyma optymalne ciśnienie. Co może być tego przyczyną? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Jest w nim Turbo? ja miałem podobnie w 1014.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal29    9

Pewnie masz już wyrobione prowadnice zaworów wydechowych,i olej przedostaje się do kanału wydechowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janis12    0

Głowica jest raczej ok. bo silnik chodzi ładnie. Chcemy kupić taki ciągnik bo jest niedaleko na sprzedanie a nas właśnie martwi ta sprawa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

prowadnice zaworów, walnięta głowicam uszczelka lub zapieczone pierścienie,w najgorszym wypadku tłok się rozlatuje, miałem tak w 360, ale skoro nie tłucze się,

 

masz termostat?

 

na początek opisz dokładnie skąd ci ten olej cieknie obstawiam coś w głowicy, np prowadnice, odkręć kolektor to się dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janis12    0

Dwie komory od strony kabiny, które wchodzą do kolektora wydechowego, właśnie tam cieknie. Też mamy c-360 i jeszcze nie mieliśmy takiego przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0

Może byc pęknięty pierścień olejowy na ostatnim tłoku,dlatego bez wykręcenia kolektora nie wiadomo z ilu komór spalania cieknie olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

pierścienie prowadnice zaworów wtryskiwacze albo uszczelki sąsiad tak miał w 1212 wymienił uszczelki pod kolektorem i się uspokoiło jak ci się podoba to go bierz lepiej patrz czy z odpowietrzenia silnika nie kopci z ale musisz go rozgrzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janis12    0

Fajny ciągnik, trochę nas powstrzymuje od kupna ta usterka bo tak naprawdę nie wiadomo co jest tego przyczyną, czy to jest jakaś grubsza sprawa ;[. Odmy nie było jak sprawdzaliśmy, ale miał temp. 45 stopni :lol:. Oleje nie wymieniane przez cały sezon a są czyste, i nadal mają swoje właściwości. W temperaturach minusowych nie tak łatwo jest szybko rozgrzać ciągnik, tym bardziej, że na pusto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

powiedziałby dość drogo pod Wałbrzychem mieszkam za 1214 z 84r ostatnio dawali mi 17tyś jest bardzo ładna trzy opony nowe jedna z przodu słaba znajomy w tamtym roku sprzedał 1214 z81 bardzo ładną ledwo za 24 tyś z tapicerką wysoki dach ładne opony nowe maski taką jak moja popatrz się w autogiełdzie dolnośląskiej u nas tych ciągników nie chcą kupować handlarze szukają góra 912 najlepiej schodzą 60 i MF 255za mojego z 85r dawali bez targu 20 chyba że igła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janis12    0

Nie ma co porównywać cen takich ciągników z małymi bo ceny małych to w ogóle teraz jest kosmos :rolleyes:, ale co poradzić, takie ceny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal7010    1

w moim ursusie 1224 dzieje sie dokładnie to samo.Na dwóch garach od strony kabiny leci olej.silnik jest po remoncie,nowe tłoki,tuleje pierscienie,głowica po regeneracji,nowe zawory prowadnice i uszczelniacze.na poczatku lekko olej ubywał.Po około 15 mtg wszystko sie unormowało i było ok.a po nastepnych 100 zaczely sie problemy i tak mysle czy to nie wina uszczelki pod głowicą.moze ktos doradzi co moze byc przyczyna tego stanu rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

może za tanie zestawy naprawcze, jaki problemy po tych 100 mtg?? konkretniej, przedmuchy do skrzyni korbowej?? czy tyle, że pluje, może za szybko do ciężkiej roboty poszedł

 

to, że po remoncie oleju ubywało to norma, nawet jak po remoncie pluje w wydech też się zdaża, tyle, że po 100 mtg powinno się już unormować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal7010    1

No własnie.przedmuchów do skrzyni korbowej niema.odpowietrznik jest czysty i suchy.co do zestawów naprawczych to ma włożone produkcji czeskiej,sporo droższe od tych naszych krajowych najtańszych tylko ze nie od wolnossącego tylko do turbo.ale to nie powinno robić różnicy bo prędzej też miał od turbo zakładane i było git.temperaturę utrzymuje na poziomie wiec o przegrzaniu nie ma mowy.myśle ze trzeba trochę nim pojezdzic i patrzec co bedzie sie dzialo.Póki co do wiosny ma przerwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janis12    0

w moim ursusie 1224 dzieje sie dokładnie to samo.Na dwóch garach od strony kabiny leci olej.silnik jest po remoncie,nowe tłoki,tuleje pierscienie,głowica po regeneracji,nowe zawory prowadnice i uszczelniacze.na poczatku lekko olej ubywał.Po około 15 mtg wszystko sie unormowało i było ok.a po nastepnych 100 zaczely sie problemy i tak mysle czy to nie wina uszczelki pod głowicą.moze ktos doradzi co moze byc przyczyna tego stanu rzeczy?

no i właśnie to samo dzieje się w tym ursusie 1222, a najgorsze jest to, że nie wiadomo czy to jakaś grubsza sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal7010    1

Grubsza to raczej nie.Jedynie troche roboty,bo albo pierścienie będą popękane albo zapieczone lub tez moze byc to wina uszczelki pod głowicą.innego wyjścia niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruss    0

zmien uszczelki od kolektora i dokrec mocniej kolektor, przeczysc filtr powietrza i powinno grac jak nie to glowica do planowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzychu_912235
      Witam posiadam ursusa 385 z silnikiem 912 domyslam sie ze pierwsze mrozy daly znac o sobie...koledzy powiedzcie co tu  zrobic aby ta maszyna paliła na mrozie w mf235 jest świeca...a tu nic ...pozostaje knot<raz mi sie juz ciagnik zapalił od tej formy rozgrzewania>...czy moze da sie cos zamatować aby bez problemu ją zapalic...I jeszcze jedno pytanie nie wiecie ile kosztuje siedzonko do tyłu dla pasazera...
    • Przez tomi217
      mam problem nie wiem gdzie jest w 1014 chlodnica oleju silnikoweg i na czym polega konserwacja.
    • Przez wariatpolowy
      Witam.
       
      Mam nadzieję, że w odpowiednim miejscu założyłem temat...
       
      A więc tak:
       
      W 1224 wybija wodę z chłodnicy, jak zaczyna łapać temperaturę podczas pracy- jakieś 70 stopni (np z talerzówką). Z tym że jest to dość dziwne, gdyż podczas pracy (przy obrotach ok 1600- 2000) jest ok, a jak tylko zmniejszy się gaz (np przy zawracaniu), wybija jednorazowo nawet 4-5 litrów wody. Po dolaniu wody temp spada do ok 40-50 stopni, dwie długości pola, temp rośnie i znów gejzer. I tak w kółko.
       
      Termostat nowy, węże nowe, chłodnica potraktowana KRETEM od środka, a z zewnątrz płynem do mycia silników (jest czyściutka), pompa wody nowa...
       
      Mogła któraś tuleja pęknąć? Ogólnie teraz miał planowaną głowicę, nową uszczelkę, nowe pierścienie, pompę po regeneracji, wyregulowane wtryski i pali bardzo ładnie. Przy obrotach pow +/- 1200 można odkręcić korek od chłodnicy i nic nie wybije, widać, jak woda krąży. A jak tylko obroty spadną, tak woda idzie w powietrze. W czwartek na jakieś dwie godz pracy trzeba było dolać prawie 30 litrów wody...
       
      Ratujcie, bo za jakiś miesiąc czeka jakieś 150 ha na talerzówkę....
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam mam do was pytanie dlaczego chłodnica zaczęła przeciekać, jest orginalna od 90roku.jakie są sposoby żeby ją uszczelnić? A może trzeba będzie pomyśleć o zakupie nowej, jeżeli nie uszczelniła by się.Czekam na wasze odpowiedzi bo nie wiem co zrobić. 
    • Przez Kaszlak79
      Witam drogich forumowiczów.
      Jak w temacie, Zetor 8011 nie łapie temperatury. Ciągnik kupiony ponad rok temu, miał wymienianą wtedy kompletną obudowę termostatu dół i góra (stara przeżarta), termostat, czujnik temperatury i wskaźnik. Pokazywał wtedy cuda na kiju a że wskaźnik był chamskiej jakości to nawet ciężko było odczytać co wskazuje...
      Tydzień temu wymieniłem znowu termostat (jakiś "dobry" Zetora) i założyłem mechaniczny wskaźnik temperatury od Zetora 25, link: https://danrol-sklep.pl/instalacja-elektryczna/788-wskaznik-zegar-temperatury-cieczy-zetor-25-25a-25k-9320211.html
      Silnik dalej ma problem się zagrzać, ostatnio w trasie z dwiema pustymi przyczepami jakieś 10 km w jedną stronę (na przegląd) nie złapał nawet 60 °C. Chłodnica z góry ciepła czyli tak jak by termostat cały czas puszczał. Nie mam już siły do tego. Jakieś pomysły?? Jeśli był podobny temat który rozwiązał problem, proszę o link lub przeniesienie.
      Za porady w stylu wywal termostat bo to Ursus - z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj