Skocz do zawartości
drViohman

Poskrom laskowy - czy ktoś z was stosował.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Poskrom
drViohman    0

Kupiłem na wystawie rolniczej i założyłem kopiącej krowie tak jak sprzedawca polecił: za pachwinę i na grzbiet. Krowa podniosła nogę i nie mogła opuścić, przez co się przewróciła. Niby nic się nie stało, ale teraz boję się to stosować. Napiszcie, czy to stosowaliście i jak właściwie się to robi? Czy nie ma jakiegoś niebezpieczeństwa związanego ze stosowaniem tego urządzenia? Co robić by krowa nie przewracała się? Urządzenie wygląda tak jak w linku poniżej:

Poskrom laskowy dla krów Sklep hodowlany- Artykuły do hodowli zwierząt

TomCase    1

To chyba masz jakieś super wysportowane krowy Ja nie miałem nigdy przypadku żeby krowa się przewróciła i zakładam tak jak opisałeś. Może z czasem krowa się przyzwyczai do niego i nie będzie podnosić nogi żeby poźnije się przewrócić. Krowy to chytre i mądre stworzenia już na pewno każdy o tym się przekonał...

jakub16    118

Czy przypadkiem za mocno tego nie skróciłeś ? Widziałem to u znajomego. Ja stosuje spokojne podejście głaskanie krowy najpierw o grzebiecie potem po wymieniu i nie kopie. Tak samo jak z dziewczynami :lol: ;[

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej2110    529

Mam tako laskę. nie obawiaj się. Krowa nie zwyczajna jest i dlatego tak się stało.

Jakub ty dziewczynę głaszczesz po plecach a potem po cyckach żeby dała ci buzi a nie w twarz?? :lol:

drViohman    0

jakub16 - to spokojna krowa, tylko w czasie dojenia nagle dostaje takiego, jakiegoś nerwobólu i raptownie podnosi nogę. Nie wiem jaka jest tego przyczyna, nie chodzi o krowę, którą się dopiero przyzwyczaja. Są okresy spokoju, ale czasem jakby coś w nią wstąpiło i wtedy przydałby się ten poskrom. Więc szukam informacji na ten temat od praktyków.

jaroweres    6

Może krowa po prostu ma łaskotki... :lol: A już na poważnie, musisz być cierpliwy powoli krowa się przyzwyczai do tego poskramiacza... Po prostu krowa ma zablokowaną nogę i nie wie co się z nią dzieje, dlatego się przewraca

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się