Zaloguj się, aby obserwować  
daniel18

Współpraca z hodowcami bydła mlecznego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daniel18    4

Myślę tu na współpracy z hodowcami bydła mlecznego, którzy są nastawieni tylko na ten typ produkcji. Odbywało by się to na tym że hodowcy zacielali by swoje krowy bykami mięsnymi a ja bym kupował od nich kilkudniowe cielęta. Na pewno jest sporo producentów, którzy nie mają gdzie opasać bydła, a to byłoby z korzyścią do każdej ze stron. Jak myślicie czy ma to sens, i czy znajdą się hodowcy, którzy przystąpiliby do współpracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zależy już od gospodarza. Bo na przykład nie każdy będzie chciał zacielać cały czas mięsnymi. I na pewno nie sprzedawali by ci wszystkich bo sobie tez by chcieli zostawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Ja bym na taką współpracę nie poszedł bo skąd bym wziął jałówki na remont stada, a jak bym zacielał część krów mięsnymi bykami i miał gdzie je trzymać to i tak bym nie sprzedał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel18    4

Ale jak ktoś ma 100 mlecznic to na pewno wszystkich cieląt nie będzie zostawiał a ja bym kupował z 20 cielaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

A brałbyś też i jałówki mięsne. Ja bym nie wszedł w taki interes bo wolę sobie jałówkę zacieloną za 5 tys. sprzedać niż się martwić kto ode mnie kupi taką jałówkę mięsną. A poza tym to jak już jakichś hodowca bydła mlecznego zaciela krowy mięsnymi bykami to zostawia później sobie te cielaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel18    4

DARKPANTER ja bym chciał takie cielęta kilkudniowe byczki i jałoszki. Nie każdy hodowca ma miejsce w oborze aby opasać bydło mięsne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Zgadza się nie każdy trzyma opasy. Odpowiem ci na swoim przykładzie. Hoduję krowy mleczne jak i opasy. Zakładając że nie miałbym tych opasów tylko małe cielaki sprzedawał to i tak zacielanie mięsnymi bykami było by dla nie nieopłacalne z prostych powodów:

1. zdarzają się lata że czasem brakuje jałówek na remont stada i trzeba skądś wziąć sztuki żeby zapełnić stanowiska i wtedy będę sobie pluł w twarz że zacieliłem krowę mięsnym bykiem i urodziła się jałóweczka która mogła dawać dużo mleka

2. nadmiar jałówek zawsze można sprzedać jako materiał hodowlany

Powyższe przykłady przekładają się na oczywisty dochód na pewno większy niż ze sprzedaży tych mięsnych cieląt, ale życzę powodzenia może kogoś znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj