Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Kuhn
pawelo815    0

Witam. Mam Kuhn 921, dwutalerzowy z hydrauliczną otwieraną zasuwą. Błąd który w nim występuję to samoczynne otwieranie się zasuwy zbiornika, przez co w czasie transportu wylatuje mi nawóz. Co mam zrobić, żeby zasuwa się nie otwierała sama ?

Mikruss    67

Wina rozdzielacza w ciagniku. Ja jak kupilem mialem na obu wezach zamontowane zwykle zawory kulowe albo w czasie jazdy machnąć reką o wajche hydrauliki zeby sie domknely zasówy ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

pawelo815    0

No ja też miałem zawory kulowe jak go kupiłem (rozsiewacz używany), zaczęło się otwierać, to kupiłem zawór kulowy zwrotny, przez pewien czas to zdawało egzamin ale ostatnio dalej się otwiera.

ahten    13

Rozsiewal ktoś saletre pulan rozzsiewaczem mds 17.1 albo 19.1 , 11.1? Bo kurde rozne zmieniam ustawienia łopatek i nie moge ustawic, żeby ta saletra na 18 metrów leciala, jak Wy sobie z nia radzicie?

andrzej78    14

Czy ustawiałeś według tabeli wysiewu ? Tam jest ustawienie E4-C2 ( dla siewu granicznego B6-A6) obroty 540 wysokość rozsiewacza od podłoża 70cm. Ja nie sieję na takie szerokości ale tabele są dopracowane.

malkolm    23

jeśli masz nowy sprzęt to powinieneś dostać kalkulator suwakowy do ustawiania dawek, tylko trzeba sobie zrobić próbę kręconą, 

jak chcesz to mogę ci podesłać bo ja sobie kupiłem komputer i skończyły się problemy z dawkowaniem, a koszt śmieszny 

Bambi14    3

mam rauch mds 61 z traczami m1 i chce zaczac siac na 21metrow, potrzeba mi do tego lopatki vx ale nie umiem ich znalezc, kiedys byly podrobki za 200zl bodajze, ktos gdzies widzial?

Bambi14    3

mam rauch mds 61-600l, planuje zrobic mu nadstawke do 1000kg, ktos robil na 1500kg? rama wytrzyma? czy w mds 921 itp rama jest taka sama?

andrzej78    14
Napisano (edytowany)

Rama jest troszkę inna. Mds 61 mają sworznie kat 1 od wewnątrz i kat 2 od zewnątrz ( tu może być problem z wytrzymałością ) natomiast Mds 701-901 (721-921) mają uchwyty pod sworznie dwustronnie podparte. , jeszcze jest różnica w szerokości ramy . Instrukcja podaje ,że dla MDS 41-81 na sworzniach kat 1 ładowność max. 500kg , sworznie kat 2 - 1000 kg , a MDS 701-921 ład. max. 1800 kg.

Edytowano przez andrzej78

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez luki8859
      Witam. Mam zamiar zakupić nowy rozsiewacz nawozów. Zastanawiam się nad zakupem Kuhn AXIS 20.2 W, Bogballe L2 Plus oraz Kverneland Exacta CL EW. Proszę o opinie użytkowników tych rozsiewaczy.
    • Przez sosek xu li
      Zauważyłem że przy rozsiewie nawozu na szerokość 12 metrów mam mijak czy mogę to zniwelować poprzez ustawienie łopatek?
    • Przez marcin1975
      Witam , chciałem prosić użytkowników rozsiewacza promar drn 1400 o opinie o tym rozsiewaczu.
    • Przez Zetix
      Cześć!! Mam parę pytań do posiadaczy rozsiewaczy Amazone ZA-U
      1 Punkty smarownicze: Znalazłem tylko dwa. Jeden na początku całej skrzyni rozsiewacza ( jak wałek  WOM, zaznaczone na czarno) a drugi na zębatce z tyłu po której chodzi łańcuch. Czy to są tylko dwa punkty do smarowania, reszta to łożyska kryte?
      2 Czy w tej głównej przekładni (zaznaczonej kolorem czarnym) jest olej i wymienia się go?.
      3 Możliwe jest zdjęcie "zbiornika" żeby wyczyścić dokładnie środkową wnękę od dołu? (kolor niebieski)

Ogólnie jak widzicie mam do roboty troche w rozsiewaczu, ale jest sprawny technicznie a przede wszystkim nie posiada (jeszcze) dziur więc obejdzie się bez spawania

Zastanawiam się czy też nie ściągnąć całego tego mechanizmu rozsiewacza razem z talerzami(kolor żółty) i go jakoś wyczyścić ew wymienić te plastikowe łączenia i po zmieniać łożyska...

Proszę o pomoc i podpowiedź jak się zabrać za renowację tego rozsiewacza

• Przez Z7245
      Proszę użytkowników o pomoc który z tych jest lepszy wady i zalety każdego z nich.