Polecane posty

roni9411    30

czyli jak mam apke i rozsiewacz z quatronem i jak  chce rozsiac saletrę np 100kg na ha to zaznaczam tarcze M1 a jak chce zastosować 250kg na ha to zaznaczam M2? dobrze Ci rozumiem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153
toorano napisał:

1 przy niskiej dawce na hektar, 2 przy wysokiej

Opis jest ale nie wiedziałem jak go sobie przetłumaczyć. Tylko tak jak kolega niżej pisał od jakiej dawki jest dana pozycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    182

saletra nie ma podziału na 1 i 2, mocznik jest podzielony, jak wybierzesz dawkę, to automatycznie pokazuje 1 lub 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

No właśnie nie pokazuje automatycznie, nie ważne jaką dawkę ustawie zawsze jest M1


Już widzę o co chodzi, jest podane od przedziału danego jest ustawienie tarczy. Dzięki bardzo jeszcze raz za wyjaśnienie 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30
5 godzin temu, toorano napisał:

saletra nie ma podziału na 1 i 2, mocznik jest podzielony, jak wybierzesz dawkę, to automatycznie pokazuje 1 lub 2

i jak pokaże M2 to co wtedy mam zrobić? coś z łopatkami? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Spójrz na zaznaczone pole. Jeśli wysiewasz w tym przedziale (tz. Zasówa jest w przedziale między 10-70) ustawiasz ustawienie M1. Jeśli natomiast zasówa jest powyżej 70 ustawiasz już łopatki z pozycji M2. 

Screenshot_20230307_211638_RAUCH.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

A jakie macie współczynnik przepływu na ZAKSANIE ? Wedlug apki jest powyżej 1 , w tamtym roku po próbie wyszło 0,77 , a i tak zaniża o 30kg na ha ? Musiałabym obniżyc do 0.65 żeby wiecej wysiewał. Troche dziwi mnie aż tak duza różnica względem aplikacji.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozsiewacz rauch mds 921.

Chciałbym rozsiewać na 15m, ale wg aplikacji co nawóz to innego ustawienie łopatek, a że areał niewielki, duże zróżnicowanie upraw i kilka różnych nawozów stosuje to chciałbym jakieś "uniwersalne" ustawienia. Na oko nie opłaca się ustawiać przy tych cenach nawozu, a gdybym miał zmieniać wg aplikacji to większość czasu spędziłbym na zmianach ustawień 🫣 Wiem, że każdy nawóz ma inną granulację i na inną odległość będzie podawany, ale może zastosować ustawienia dla średniej wielkości granuli i ustawieniem wysokości rozsiewacza nad ziemią sterować odległość na którą ma lecieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2136

Po co kupowałeś MDSa skoro nie chcesz korzystać z jednej z jego największych zalet? 

Trzeba było kupić polskie rzemiosło, też rozsiałby mniej więcej na te 15m a w zakupie co najmniej kilka tysięcy tańszy. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z największej zalety tego rozsiewacza i ustawiłem wszystko dokładnie tak jak pokazuje aplikacja. Nie dość, że rzucało na 20m, zamiast na 15 to jeszcze nawozu leciało dużo więcej niż powinno, także jak w każdym rzemiośle pozostaje metoda prób i błędów 🙄 

Edytowano przez poprostumateo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Bo szerokość rozrzutu w zachodnich to szerokość na jaką uzyskujesz równomierne pokrycie. Od miedź stosuję się telimaty, limitery czy choćby siew graniczny. Zawsze przerzuci bez nich o te kilka metrów dalej.

Przesiadając się z lejka, czy też motyla, tornado gdzie widzieliśmy zakres rzucanego nawozu, patrzyliśmy by kulka dolatywała do między a nie za nią. Tylko wówczas wychodziły pasy na polu bo za ciągnikiem grubo, od miedzy mało.

Po za tym w kwestii dawki to wystarczy że masz poślizg i jedziesz 0,5 km wolniej i robi się dużą różnica w wysiewie.

W szerokości siewu wysokość rozsiewacza, wypoziomowanie i obroty wom są bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja na saletrę pokazuje 600 obrotów na wałku, (inne nawozy 540) a że to poczciwa 60tka, która ma 540 przy 2000 obrotów silnika postanowiłem tak jechać. 3 bieg, 2000obr, prędkość 9km/h (prędkość zmierzona nawigacją), wysokość tak jak sobie zażyczyła aplikacja czyli 50cm nad ziemią 😉 najgorsze będą początki, później już się nauczy każdego nawozu i będzie łatwiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to wyszło tak, że musiałem jeździć 13km/h, a nie 9 i wysiewało 200kg/ha 😳 także metoda prób i błędów 🤷 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    29

witam, zauważyłem że mam na polu pasy, wygląda jak by rozsiewacz siał za ciągnikiem mniej jak na boki ma może ktoś raucha 735 i mógł napisać jak ma rozstawione łopatki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Miałeś ustawiony siewnik w poziomie? Na ustawienie łopatek ma wpływ wiele rzeczy, rodzaj nawozu, szerokość wysiewu itd. korzystałeś z tabeli, aplikacji do ustawienia czy siałeś "na oko"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    29

rozsiewacz sieje na około 15m tylko te pasy mnie martwią za rozsiewaczem po prostu jest zboże jak i trawa jaśniejsze i słabsze, z daleka widać gdzie były ścieżki, tak w poziomie ustawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Źle ustawione łopatki, zbyt mała różnica w ustawieniu pomiędzy lewą a prawą na talerzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
Napisano (edytowany)
11 godzin temu, mate12345 napisał:

 mógł napisać jak ma rozstawione łopatki ?

Pytanie bez sensu. W tabeli wysiewu jest wszystko ( ustawienie łopatek też ) zależnie od rodzaju nawozu itd. Jeden z przykladów dla MDS-a ( starszy typ).

Screenshot_20230526-084343~2_copy_480x931.png

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Ja dalej walcze z tym rozsiewaczem, wsypałem DAP i robie próbę kręconą i współczynnik wychodzi 0.66 co jest wartościa absurdalna. Z 10 razy kręciłem i wychodzi tak samo, a w polu aby w miare wyszło ustawiłem wsp na 1. Cyrk jakiś bo z próby wychodzi najniedokładniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117

Witam użytkowników mds po przeczytaniu kilku str tego forum mam dylemat ,ponieważ  planuje wymianę starego  kuna n 800 na mds 20.2 albo 18.2 ale czytając te posty zaczyna mi się odechciewa,, jakieś ustawianie łopatek,co inny nawoz ,prędkości odpowiednie ,wysokości rozsiewacza też, zasuwy hydrauliczne terz jakoś ustawiać trzeba hyba mnie to przerasta nie to co w starym mechaniczna dźwignią kiedy chce więcej to dźwignie pyk ,kiedy mniej pyk  od granic jed,iesz to widzisz czy dosypuje czy nie scierzek nieuzywam posiano rowno więc sam niewiem czy sobie bym poradził z tym nowym sprzętem poradźcie  coś i jeszcze pytanie. Ile wchodzi nawozu np.mocznika w mds 20.2 a ile w 18.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
    • Przez Rolnik1234566
      Witam mam problem z rosiewaczem gdyż kiedy rozsiewam na 20 metrów tam niecałe nawoz leci dobrze na boki a za ciagnik zaś wysiewa mniej gdy roślina pobiera azot są takie pasy ciemniejsze a tam gdzie ciagnik jechał to jaśniejsze  rozsiewacz na wysokości około 70 80 cm od ziemi do rozsiewacza kat skręcony trochę na cięgle w sensie delikatnie zadarty do góry łopatki takie jak trzeba ładnie tak samo talerze proszę pomóc bo rozsiewacz dobry a osobiście denerwuje mnie to że takie pasy robi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj